مشاوره حقوقي

حق الوکاله وکیل طلاق آنلاین

مشاوره حقوقی

حق الوکاله وکیل طلاق آنلاین

 

 

هزینه وکیل طلاق چقدر است؟ هزینه وکیل طلاق می تواند از 8 میلیون تومان شروع شود و همچنان رو به افزایش باشد. اما با توجه به توافق موکل و وکیل، این هزینه ها باید در وکالت نامه لحاظ شود. توافق ممکن است کمتر از مبلغ ذکر شده باشد. یک نکته که موکل باید بداند: بحث در مورد مهارت های وکیل است. به عبارت دیگر اگر وکیل صلاحیت بیشتری داشته باشد در صورت طلاق می تواند مبلغ بیشتری را مطالبه کند. به طور کلی هزینه های طلاق به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به تفصیل توضیح داده شده است.

 

حق الوکاله وکیل طلاق آنلاین

 

لطفا توجه داشته باشید که ثبت طلاق در دفاتر رسمی طلاق سهمیه بندی شده و در نتیجه قیمت ها در دفاتر طلاق افزایش می یابد. اما قیمت و حق الزحمه وکلای طلاق مانند بالا می باشد. این شامل کلیه هزینه های طلاق توافقی از قبیل هزینه های ثبت دعوی و دفتر خدمات، هزینه دادرسی و مشاوره قضایی تا اخذ تصمیم نهایی، اثبات عدم امکان سازش در صورت متقابل بودن درخواست طلاق می باشد.

 

هزینه وکیل طلاق آنلاین

توجه داشته باشید که هزینه های وکالت فوق شامل هزینه دادخواست طلاق نمی شود. به همین دلیل است که با توجه به سال ها سابقه وکالت، ترجیح می دهیم وکلا مراحل ثبت طلاق را در صورتجلسه انجام ندهند – علیرغم عدم وجود منع قانونی. از آنجایی که بسیاری از زوج ها پس از مدتی از تصمیم خود منصرف می شوند، مهلت سه ماهه ای که هر دو زوج می توانند طلاق خود را ثبت کنند، فرصت مناسبی را برای تجزیه و تحلیل و تأمل نتایج در اختیار زوجین قرار می دهد. اگر بر اساس شرایط زندگی خود تصمیم درستی گرفتند. یکی از مضرات طلاق توافقی سرعت و عجله است. بر اساس ابلاغیه جدید ارسالی به دفتر طلاق رسمی در خرداد 1402، برای ثبت طلاق در سردفتر، زوجه باید حضور داشته باشد یا وکیل با مجوز رسمی داشته باشد، بنابراین وکیل در مرحله ثبت طلاق باید دارای مجوز کار باشد. برای ثبت طلاق، و اجازه فقط در آن موجود است تنها زمانی توسط دادگاه پذیرفته می شود.

ثبت رسمی طلاق در دفتر اسناد رسمی

تفاوت این دو رویکرد در ویژگی‌های قابل پذیرش بودن آنها و البته در امکان گنجاندن بندهای نمایندگی است. با گنجاندن حق طلاق در شروط ضمن عقد، خود وکالت «غیر قابل رجوع» می شود. یعنی تا پایان عمر شخص مورد نظر غیر قابل فسخ است. کارشناسان توصیه می کنند که این حقوق طلاق مجدداً به عنوان وکالت نامه رسمی در دفتر اسناد رسمی ثبت شود.