مشاوره حقوقی طلاق

سریع ترین راه برای گرفتن مهریه

مشاوره حقوقی آنلاین

سریعترین راه برای گرفتن مهریه برای تسریع در استیفای جهیزیه، درخواست توقیف مال زن و استرداد مهریه از طریق ممنوع الخروجی است. سپس در صورت عدم وصول مهریه و توقیف مال زوجیت، باید پرونده مختومه و از طریق دفترخانه گواهی ابطال قبض مهریه اخذ شود. در ذیل زن می تواند با گواهی امتناع از استرداد مهریه صادره از سازمان ثبت احوال درخواست استرداد مهریه را به دفتر خدمات الکترونیک قوه قضائیه ارائه دهد. به عبارت دیگر برای تسریع در اخذ مهریه، زوج می تواند از طریق سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در اموال زوج تصرف کند و یا به نحوی که زوج یا زوج را تحت فشار قرار دهد تا وی را ممنوع الخروج کند.

وکیل گرفتن مهریه

طبق قانون جدید، زوجه برای دریافت مهریه باید مدارک لازم از قبیل شناسنامه، شناسنامه و سند رسمی ازدواج را به اداره ثبت ازدواج آورده و پس از دریافت تمام یا بخشی از مهریه، به نکاح مراجعه کند. اداره ثبت. سازمان ثبت اسناد و املاک کشور جهت ثبت پرونده به تشریفات اداری دریافت مهریه مراجعه نمایید.

 

سریع ترین راه برای گرفتن مهریه

منع مرد از بیرون رفتن برای وصول جهیزیه یکی دیگر از روش های اخذ مهریه است. بر اساس ماده 23 قانون مجازات های اقتصادی، در موارد مختلف حقوقی از جمله مطالبه مهریه، در صورت عدم پرداخت یا عدم پرداخت اقساط زوج پس از صدور حکم مهریه، محکوم علیه یا زوجه می توانند از دادگاه صادر کننده مهریه درخواست کنند. مهریه برای صدور حکم مهریه. لازم به ذکر است در صورتی که زوج به دلیل عدم پرداخت مهریه مستثنی باشد، مهریه توسط زوجه پرداخت می شود و یا عدم توانایی زوج در پرداخت مهریه توسط دادگاه صالح ثابت می شود. ضمناً در صورتی که زوج یا محکوم علیه اسناد تأمینی مناسب را به دادگاه ارائه کند، با تأیید دادگاه، قرار منع تعقیب لغو خواهد شد.

 

شرایط و مدارک توقیف مال به منظور اجرای مهریه

مهریه یک عنصر اقتصادی است که مرد متعهد به پرداخت آن طبق قانون و شرع می شود. هر چیزی که دارای مال باشد، یعنی چیزی که بتوان خرید و فروش کرد، برای زن مهریه محسوب می شود. هیچ اشاره ای به درج مهریه یا شرط عدم مهریه در عقد نشده است. یا عدم مالکیت موجب بطلان عقد نمی شود، ولی شروط باطل است; در صورت عدم ذکر مهریه و یا احتمال بطلان شرط ضمن عقد موقت یا فسخ نکاح، زوجه (زن) می تواند آن را دریافت کند. به دو صورت مهریه. یکی مراجعه به دادگاه خانواده برای تنظیم دادخواست مهریه و دیگری مراجعه به دفتر ازدواج محل وقوع عقد برای صدور حکم اجرای مهریه. و سوالات اختصاصی، توصیه می شود قبل از هر اقدامی با وکیل در امور مهریه، خانوادگی، توقیف اموال و دعاوی حقوقی مشورت کنید و یا ادامه و اجرای مهریه خود را به چنین وکیلی بسپارید. مانند هر دعوای حقوقی دیگری، در مورد مهریه زوجه نیز این امکان وجود دارد که خواهان قبل یا همزمان با تقدیم تقاضای شاکی اصلی، استیضاح دارایی مدیون را درخواست کند. در صورت مطالبه مهریه، زوجه مدعی و شوهر مدعی و مدیون است. زن می تواند ضمن مطالبه مهریه، تقاضای توقیف اموال منقول و غیرمنقول شوهرش را بنماید.

 

 

وکیل گرفتن مهریه

توجه داشته باشید طبق ابلاغیه رئیس قوه قضائیه ناظر بر اجرای قانون، کلیه محاکم ایران از پذیرش درخواست مهریه بدون مراجعه قبلی به ثبت احوال ممنوع هستند.ماده 113-ب قانون برنامه پنجم توسعه . با این توضیحات، چه وکیل مهریه داشته باشید و چه خودتان این کار را انجام دهید، اولین قدم این است که به دفتر ازدواج محل ثبت رسمی ازدواج مراجعه کنید و برای هر میزان مهریه درخواست دستور اداری کنید. مرحله بعدی مراجعه به اداره ثبت اسناد و املاک (اداره اجرای جهیزیه) است. در اینجا ممکن است از یک طرف زوجین ممنوع الخروج شوند و از طرف دیگر در اموال توقیف شود. در صورت نبود کالا و نامشخص بودن وضعیت خاص، ادارات فوق از ادارات مربوطه مانند راهداری یا بانک ها سوال خواهند کرد.

مشاوره حقوقی برای گرفتن مهریه

اگر من به عنوان یک مرد تقاضای طلاق کنم تکلیف مهریه چه می شود؟ یعنی باید مهریه رو کامل بپردازم یا حد 110 سکه؟ باید به طور کامل پرداخت شود، اگر توانایی مالی دارید یکباره و اگر توانایی مالی ندارید در چند قسط پرداخت شود. اگر زن مهریه را قبول نکند، آیا مرد می تواند مهریه را به صورت اقساطی بپردازد؟ اگر زوجه صریحاً و صریحاً از مهریه معاف باشد، حقی ندارد. اگر زن از پرداخت مهریه معاف نبوده اما مطالبه نمی کند، هیچ راه روشنی برای اجبار او به قبول آن وجود ندارد، اما می توانید روزانه به حساب او پول واریز کنید. در غیر این صورت مهریه در چند قسط قابل پرداخت است. همسرم محکوم به پرداخت مهریه و نفقه است، آیا می توانم تقاضای طلاق کنم؟

مشاور گرفتن مهریه

 

ضمناً در صورتی که مبلغ مهریه زوجه از 20 میلیون تومان بیشتر شود، زوجه باید مدارک لازم از قبیل گواهی انصراف از مهریه از طریق سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، ثبت نام در سامانه ثنا، مدارک شناسایی و … را داشته باشد. کارت ملی، شناسنامه و مدارک رسمی. جهت ازدواج جهت ثبت درخواست وصول مهریه به دفتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه فرمایید. اولین روش اخذ جهیزیه عروس این است که برای تمام یا قسمتی از جهیزیه از دفتر ازدواج دستور اداری گرفته و به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ارائه شود.

 

وکیل گرفتن مهریه تلفنی

هر چیزی که باید نقدا پرداخت شود می تواند مهریه محسوب شود. دادگاه از دو طریق می توانست مهریه را به صورت سکه ای مطالبه کند. می توانید از یک وکیل کمک بگیرید یا هر دو طرف می توانند قیمت عروس را بدون استخدام وکیل از طریق اداره ثبت احوال جمع آوری و پرداخت کنند. بسیاری از افراد ممکن است بر این باور باشند که با مطالبه مهریه می توانند مردان را کنترل و تحت فشار قرار دهند. این تصور کاملاً نادرست است و نمی توان با اعمال فشار بر مردم به زندگی قبلی بازگرداند. بنابراین اگر تصمیم قطعی برای طلاق دارید می توانید مهریه خود را به صورت توافقی اجرا کنید و مراحل اجرای مهریه بعد از توافق آسانتر است اما وقتی طلاق توافقی نباشد بدون شک مشکلاتی به وجود می آید. با مشکلات زیادی مواجه خواهید شد و ممکن است پرداخت مهریه چندین ماه طول بکشد.

گرفتن ملک به عنوان مهریه

املاک و مستغلات مانند زمین، آپارتمان، مشاغل و غیره. مواظب باشید جهیزیه را طوری قرار ندهید که مثلاً زوجین خانه ای را در تهران یا در محله یا منطقه خاصی به نام زوجه واگذار کنند. سند ازدواج باید دارای پلاک ثبتی مشخصی باشد که حاوی مشخصاتی مانند شماره قطعه باشد. از آنجایی که نقل و انتقال اسناد رسمی دارای پیش نیازهای ثبتی و سردفتری است، در حالی که دفتر رسمی ازدواج محل انتقال رسمی اسناد ملکی نیست، انتقال الزام به طور کلی در اسناد ازدواج در قالب یک بند قراردادی (قانونی) درج می شود. شرط شفاهی)، یعنی انتقال اسناد رسمی به آینده موکول می شود. البته در صورت شکایت زوج، زوجه می تواند از حق خود برای تحویل مدارک به مراجع قضایی استناد کند. حتی اگر زوج در شهر دیگری زندگی کند، دادگاه محل وقوع ملک در صلاحیت است.