مشاوره حقوقی طلاق

طلاق توافقی برای ایرانیان مقیم خارج از کشور

مشاوره حقوقی آنلاین

ایرانیان مقیم خارج چگونه می توانند طلاق توافقی بگیرند؟

در صورتی که هر دو یا یکی از زوجین در خارج از کشور باشند، برای انجام طلاق توافقی باید با واسطه یک موسسه حقوقی ایرانی، فردی در ایران (مانند وکیل گروه ما) به عنوان وکیل طلاق تعیین شود. سفارت یا کنسولگری ایران در خارج از کشور. هنگام انجام کار باید وکالتنامه به همراه مدارک به وکیل ایرانی داده شود. در حال حاضر وکالت اتباع ایرانی مقیم خارج از کشور در کلیه امور از جمله طلاق توسط سامانه لیلاک وزارت امور خارجه تنظیم می شود. ضمن اینکه در ایران اجازه طلاق لازم نیست و وزارت خارجه می گوید وکیل اجازه گرفته است.

 

ایرانیان خارج از کشور داوطلبانه طلاق می گیرند

ماده 15 قانون حمایت از خانواده مصوب 1390: «هرگاه ایرانیان مقیم خارج از کشور پرونده و رسیدگی خانوادگی را به محاکم و مراجع ذیصلاح محل سکونت خود تقدیم کنند، آرای این محاکم یا مراجع در حین اجرای حکم در ایران مسموع نخواهد بود مگر اینکه در ایران اجرا شود. دادگاه‌های ذی‌صلاح ایران این احکام را بررسی و حکم اعدام صادر می‌کنند.

ایرانیان خارج از کشور طلاق توافقی

در برخی موارد، ممکن است همسران یا یکی از آنها در خارج از کشور باشند و بنابراین برای انجام طلاق توافقی، یک ایرانی (مثلاً وکیل یا وکیل از گروه ما) باید از طریق سفارت یا کنسولگری ایران وکالت داشته باشد. طلاق بگیر بعد وکالت و مدارک را به وکیل در ایران بده. برای این کار می توانند از طریق واتس اپ با شماره موبایل درج شده در سایت با ما در ارتباط باشند.

 

طلاق توافقی برای ایرانیان مقیم خارج از کشور

ایرانیان مقیم خارج از کشور می توانند در صورت درخواست کتبی زوجین با ارائه گواهی اجرای حکم طلاق که توسط شخص واجد شرایط ارائه شده توسط جمهوری اسلامی ایران به کنسولگری ارائه می شود، نسبت به ثبت طلاق در کنسولگری جمهوری اسلامی ایران اقدام نمایند. . ایران. وزارت امور خارجه پیشنهاد داد و به تایید رئیس قوه قضائیه رسید. ثبت طلاق رجعی منوط به انقضای مهلت می باشد. در صورت طلاق، زن می تواند با درخواست کتبی و اثبات حکم طلاق با امضای واجد شرایط فوق به کنسولگری مراجعه کند تا طلاق را ثبت کند. در صورتی که مرد تقاضای طلاق کند، زن می تواند طبق این قانون حقوق قانونی خود را در دادگاه استیفا کند.

 

نکات کلیدی طلاق توافقی برای ایرانیان مقیم خارج از کشور

توجه داشته باشید که بر اساس ماده 15 قانون حمایت از خانواده مصوب 1390، «هرگاه ایرانیان مقیم خارج از کشور پرونده و رسیدگی خانوادگی را در محاکم و مراجع ذیصلاح محل سکونت خود مطرح کنند، آرای این دادگاه ها یا مراجع اجرایی نخواهد شد. » مگر اینکه دادگاه ایرانی صالح به این احکام رسیدگی و حکم اجرا را صادر کند.  ایرانیان مقیم خارج از کشور تنها با درخواست کتبی همسر و یا با ارائه در کنسولگری توسط مقام صلاحیتدار و با اثبات اجرای حکم طلاق می توانند در کنسولگری جمهوری اسلامی ایران اقدام به ثبت طلاق نمایند. تصویب روسای وزارت امور خارجه و دادگستری.

طلاق ایرانیان خارج از کشور

ایرانیان مقیم خارج از ایران اعم از دائم یا موقت ملزم به رعایت قوانین جمهوری اسلامی هستند مگر اینکه اقامت دائم کشور مقصد را داشته باشند. این مراحل با کمک یک وکیل مجرب و سیستم میخک به راحتی انجام می شود. این کار قابل انجام است و هر دو مورد به صورت زیر توضیح داده شده است: لطفاً توجه داشته باشید که هیچ زوجی نمی تواند بدون تصمیم دادگاه مستقیماً به دفتر طلاق مراجعه کند و هیچ دفتر خانه نمی تواند بدون تصمیم دادگاه طلاق را ثبت کند. فرض کنید اگر طلاق بدون حکم دادگاه در ثبت احوال ثبت شود، جواز کار او باطل می شود. حتی اگر زوج خارج از کشور باشند یا در خارج از کشور طلاق بگیرند. بنابراین طلاق با رضایت طرفین بدون تصمیم دادگاه امکان پذیر نیست.

 

طلاق توافقی برای ایرانیان مقیم خارج از کشور

 

دادگاه صالح برای طلاق با توافق زوجین مقیم خارج از کشور، دادگاه مقرر در ماده 41 قانون تکلیف نفقه مصوب 1392 می باشد.  در صورت اقامت یکی از طرفین در خارج از کشور، دادگاه محل اقامت طرف مقیم ایران صلاحیت خواهد داشت. اگر هر دو مقیم خارجی باشند و هر دو در ایران اقامت داشته باشند، دادگاه محل اقامت موقت زوجه صلاحیت دارد. در صورتی که هر دو طرف در خارج از کشور اقامت داشته باشند و هیچ یک از طرفین در ایران اقامت موقت نداشته باشند، دادگاه شهر تهران صلاحیت رسیدگی به پرونده را دارد، مگر اینکه طرفین توافق کنند که دعوا را در جای دیگری شروع کنند.

روش های طلاق توافقی برای ایرانیان خارج از کشور

اگر زوج متقاضی طلاق یا یکی از آنها (زن یا مرد) در خارج از کشور زندگی می کند، باز هم می توانند تمام مراحل لازم را با وکیل در ایران انجام دهند. طلاق توافقی نوعی طلاق است که در آن طرفین به جدایی و توافق بر سر مسائلی مانند مهریه، نفقه، اجرت المثل و حضانت فرزند می گویند.دادگاه می تواند هر گونه توافقی را در مورد موارد فوق بپذیرد. بنابراین شرایط طلاق کاملاً به رضایت طرفین بستگی دارد و زوجین می توانند در مورد مهریه و…

 

مراحل طلاق توافقی برای ایرانیان مقیم خارج از کشور

حال این سوال مطرح می شود که چگونه این متقاضیان مقیم خارج از کشور می توانند بدون سفر به ایران وکالت وکالت داشته باشند و بدین ترتیب تمامی مراحل طلاق توافقی را بدون حضور آنها طی کنند؟ قبل از اینکه به دفتر وکالت ما مراجعه کنید یا از یکی از شهرهای خارج از تهران درخواست ملاقات حضوری کنید، نکات مهمی در رابطه با قانونی شدن وکالت طلاق ذکر شده است.  در موسسه حقوقی  تنها زمانی وکالت طلاق را می پذیریم که زوجه مهریه را ببخشد یا بخشیده باشد. مطمئن باشید تا زمانی که زوجین شخصاً حضور داشته باشند و با پرداخت قیمت عروس یا همکاری و اعطای وکالت و یا موافقت با پرداخت فاکتور قیمت عروس از طریق دفتر خدمات قضایی موافقت کنند، شما را راهنمایی خواهیم کرد.

 

ایرانیان خارج از کشور طلاق توافقی

احوال شخصیه ایرانیان خارج از کشور طبق قوانین ایران تعیین می شود. احوال شخصیه شامل تولد، فوت، امور ثبتی، طلاق و ازدواج است. اگر جایی زندگی می کنند و قصد طلاق دارند، باید طبق قوانین ایران انجام شود. اگر زن و مردی قصد طلاق توافقی را داشته باشند و در خارج از ایران زندگی کنند، دو راه برای طلاق در خارج از کشور وجود دارد:

در صورت اقامت یکی از زوجین در خارج از کشور: دادگاه محل اقامت زوجه مقیم ایران.

هر دو زوج مقیم خارج از کشور: دادگاه محل اقامت شخص مقیم ایران

در صورتی که طرفین در خارج از کشور و هر دو مقیم ایران باشند: دادگاه محل اقامت موقت زوجه.

در صورتی که هر دو مقیم خارج از کشور باشند و هیچ یک از آنها به طور موقت در ایران سکونت نداشته باشند: دادگاه شهرداری تهران صلاحیت دارد مگر اینکه زوجین موافقت کنند که در جای دیگری دعوی را آغاز کنند.

وکیل طلاق توافقی برای ایرانیان مقیم خارج از کشور

هموطنان خارج از کشور متقاضی طلاق توافقی: در صورت داشتن قانون صنعا در سیستم قضایی ایران، نیازی به حضور برای دادن وکالت برای تکمیل مراحل طلاق ندارند، در غیر این صورت می توانند درخواست وکالت کنند. وکیل از طریق سامانه میحق (یا سامانه کامل). سامانه مدیریت خدمات کنسولی وزارت امور خارجه ایران) برای رسیدگی به پرونده های طلاق باید با وکیل ذیصلاح تماس بگیرید.

 

شرایط طلاق توافقی برای ایرانیان مقیم خارج از کشور

زن و شوهر، زن یا مرد مقیم خارج از کشور باید به سفارت یا کنسولگری ایران در آن کشور مراجعه کرده و به بستگان، دوست یا آشنای خود در ایران وکالتنامه مدنی ارائه کنند تا این شخص بتواند بر اساس همان وکالتنامه وکالت باید توسط یک وکیل مطرح و نمایندگی شود. در صورتی که یکی از زوجین در خارج از کشور و دیگری در ایران باشد، همسر مقیم خارج از کشور می تواند به سفارت یا کنسولگری ایران در آن کشور مراجعه و به همسر در ایران وکالت بدهد. یک نماینده می تواند تحت این وکالتنامه نمایندگی داشته باشد.

 

اگر وکیل طلاق دارید اما همسرتان خارج از کشور است یا همکاری نمی کند، چه باید بکنید؟

خارج از ایران نیز برای انجام آزمایش بارداری به یکی از معتبرترین آزمایشگاه های محل سکونت خود مراجعه کرده و نتیجه را به وکیل طلاق ایرانی ارائه دهند. اصلا نگران نباشید، یک وکیل به راحتی از عهده این کار بر می آید. همانطور که می دانید خانم ها نیز می توانند وکیل طلاق را برای آقایان پیشنهاد دهند. ما قبلاً موارد زیادی از این نوع داشته ایم، چه در مورد استقرار نمایندگی در خارج از کشور و چه در دفاتر اسناد رسمی کشور. بنابراین هر دو زوج می توانند وکالت طلاق را به هر فردی حتی همسر خود بدهند، با این تفاوت که ثبت درخواست طلاق توافقی منوط به اعتماد به وکالت به وکیل رسمی رسمی است.

 

تهیه وکالتنامه طلاق توافقی برای ایرانیان خارج از کشور

 

بر اساس روال متداول سفارتخانه ها و کنسولگری های ایران در خارج از کشور، در صورتی که موکل تصمیم به ایجاد وکالت نامه مدنی داشته باشد اما متن وکالت مشخصی نداشته باشد. رویه ای که باید توسط وکلای موسسات حقوقی معتبر برای وکالت ایرانیان مقیم خارج از کشور در طلاق توافقی انجام شود به شرح زیر است:

2- مجوز نامه به کنسولگری یا سفارت ایران را بر اساس متنی که در اختیار شما قرار می دهیم تهیه کنید.

توجه: متنی که در اختیار شما قرار می دهیم بسیار کامل و جامع است.

یا طبق متن انتخابی شما مشروط بر اینکه دارای اختیارات لازم برای انجام طلاق توافقی باشد.

3- در صورت خرج نشدن قسمتی از جهیزیه باید در وکالتنامه مبلغ دقیق مهریه خرج شده قید شود. ضمناً شوهر باید در وکالت نامه ذکر کند که بقیه مهریه را چگونه به همسرش می دهد.

4- در متن وکالت نامه تنظیم شده از سوی زوجین باید عبارت «قبول مهریه» در متن قید شود.

برای اطلاع از محل استقرار دفاتر خدمات قضایی در هر شهر به سایت قوه قضاییه ایران مراجعه کنید یا اطلاعات جامعی را در گوگل جستجو کنید. در صورت وجود وکیل طلاق یکی از مدارکی که طرفین بر آن توافق می کنند، ضمیمه وکیل رسمی طلاق است، مگر اینکه آن وکیل به عنوان شرط صیغه طلاق و در سند ازدواج درج شده باشد. در صورت حضور وکیل، نیازی به حضور وکیل نیست. از طرفی با مطالعه کامل این مقاله، شرایط و مراحل طلاق بدون وکیل بر اساس روال جاری دادگاه خانواده به تفصیل و گام به گام توضیح داده شده است. هیچ ابهامی وجود ندارد. همانطور که قبلا ذکر شد، شما نیازی به انتخاب وکیل ندارید و کاملا توافقی است. حکم طلاق در صورت پشیمانی ثبت نمی شود، حتی اگر زوجین قبل از صدور حکم، توافقنامه، وکالتنامه یا دادخواست امضا کرده باشند (گواهی عدم امکان معامله).

قانون جدید 1402 طلاق چیست؟

تمام مطالبی که در این مقاله کاملاً بروز شده نوشته شده است، رویه دادگاه خانواده تهران است، هیچ قانون جدیدی وجود ندارد و مصوبه جدید 1402 در مورد طلاق توافقی، همانطور که برخی اشاره کردند، عمدتاً برای توجه و با سال 1397 قدیمی است. شما هر گونه سوال یا نگرانی دارید، لطفا با ما تماس بگیرید.

 

سریعترین راه طلاق مرد

بر اساس موازین اسلامی و قوانین جاری کشور، مرد در تقدیم طلاق اولویت دارد و می‌تواند در هر زمانی که بخواهد از همسرش به دادگاه خانواده دادخواست طلاق بدهد. اگر می خواهید از روشی غیر از جدایی توافقی برای طلاق استفاده کنید، بهتر است آن را با همسرتان در میان بگذارید و به توافق برسید. حتی می توانید یک وکیل طلاق توافقی استخدام کنید تا شرایط و ملاحظات قانونی در این زمینه را به طور کامل برای همسرتان توضیح دهد و به توافق رسیدن برای شما آسان تر شود. اما روند طلاق مرد در حقوق خانواده بسیار طولانی است و باید در مهلت های تعیین شده توسط قانونگذار به پایان برسد. در جریان طلاق مرد باید موازین شرعی و قوانین حمایتی خانواده را رعایت کند و کلیه حقوق مربوط به زن اعم از مهریه، نفقه، حقوق ایده آل و سایر موارد مشابه به عهده او باشد.