مشاوره حقوقی طلاق

طلاق توافقی زن باردار

مشاوره حقوقی

 

بسیاری از مردم فکر می کنند که طلاق در دوران بارداری غیرممکن است. اگر زن و مردی قصد جدایی و تقاضای طلاق را داشته باشند، دادگاه باید باردار بودن زن را تشخیص دهد. در این مرحله، زن باید آزمایش بارداری بدهد و باید در جلسه دادگاه پاسخ را دریافت کند. آن را به دادگاه و دفاتر طلاق ارسال کنید. هدف از این آزمون تعیین حضانت فرزندان پس از طلاق با در نظر گرفتن توافقی بودن طلاق و تعیین حضانت فرزندان متولد شده در آینده بر اساس توافق طرفین و به نفع فرزندان است. زیرا حضانت فرزند یکی از مهمترین توافقات در این زمینه است. زیرا طبق ماده ۱۱۶۹ قانون مدنی نگهداری و نفقه فرزندان زیر ۷ سال بر عهده مادر و نسبت به فرزندان زیر ۷ سال بر عهده پدر است. در عین حال، با توجه به چالش‌های موجود، تاکید شد که زن و مرد باید در تمامی موارد از جمله حضانت کودک به توافقات لازم دست یابند زیرا در صورت توافق در این زمینه، دادگاه‌ها به نحو مقتضی عمل خواهند کرد.

زنان باردار و طلاق توافقی

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چرا یک زن در زمان طلاق نیاز به آزمایش بارداری دارد و آیا این یکی از مدارک است؟ آیا این بدان معناست که زن در صورت بارداری نمی تواند طلاق دهد؟ می دانید اگر زن باردار باشد می تواند طلاق بگیرد اما به محض اینکه بچه به دنیا بیاید زن در دوران عقیم شدن است و نمی تواند دوباره ازدواج کند. نفقه تا پایان بارداری به زن تعلق می گیرد.

 

مشاوره برای طلاق توافقی زن باردار

البته گاهی استثناهایی وجود دارد و دفتر طلاق برای صدور صیغه طلاق به این برگه نیاز دارد. برای انجام این آزمایش، خانم باید به آزمایشگاه یا معاینه پزشکی مراجعه کرده و گواهی عدم بارداری را درخواست کند. سپس باید پاسخ های آزمایشی را به دادگاه و دفتر طلاق ارائه کند. اما اگر زن باردار نباشد، یعنی باکره باشد، در این صورت می تواند گواهی پزشکی و حکم دادگاه را به ثبت احوال ارائه کند و تقاضای صدور رونوشت برای او کند. برای اطلاعات بیشتر، مقاله ما در مورد همکاری با وکیل برای حذف نام همسرتان از شناسنامه را ببینید.

وکیل طلاق توافقی زن باردار

احراز حاملگی یا عدم بارداری زوجه بر اساس اقرار در دادگاه پذیرفته می شود، اما هنگام صدور حکم طلاق به ثبت احوال نیاز به معاینه پزشکی است. در صورت اثبات باکرگی یا یائسگی زوجه، این گواهی لازم نیست.

 

هزینه طلاق توافقی

هزینه طلاق توافقی عموماً شامل هزینه هایی مانند هزینه دادخواست، هزینه مشاوره خانواده در دادگاه، هزینه آزمایش بارداری، هزینه ثبت اسناد رسمی طلاق و حق الوکاله می شود. طلاق با توافق طرفین است و در صورت تقدیم دادخواست از سوی طرفین، هزینه های حقوقی بین طرفین تقسیم می شود.

تست بارداری برای طلاق توافقی

اگر زن و مردی به فکر پایان دادن به زندگی مشترک خود هستند و می خواهند تقاضای طلاق کنند، باید اطمینان حاصل کنند که زن باردار نیست. به همین دلیل است که خانم ها باید یک بار تست بارداری بدهند. به طور معمول، آنها باید این آزمایش را در دادگاه انجام دهند.

گواهی بکارت و تست بارداری

دادگاه موظف است در هر حکم طلاق، باردار بودن زوجه را تعیین کند. بنابراین اگر خانمی بالای 50 سال سن داشته باشد یائسه محسوب می شود و نیازی به آزمایش ندارد. از طرفی اگر زنی باکره باشد برای معاینه پزشکی قانونی به دادگاه برده می شود و گواهی می گیرد. سومین فرض رایج این است که زن نه یائسه است و نه باکره است، در این صورت انجام آزمایش بارداری معمول است.

مشاوره تلفنی طلاق توافقی زن باردار

برای طلاق توافقی باید هزینه هایی مانند تشکیل پرونده، مشاوره خانواده، آزمایش بارداری و طلاق پرداخت شود. البته همانطور که توضیح دادیم داشتن وکیل طلاق توافقی می تواند به شما در رسیدن به این هدف کمک کند. برای آشنایی بیشتر با این موضوع می توانید مقاله توافق بر حق الوکاله در طلاق را نیز مطالعه کنید.

وکیل در تهران برای طلاق توافقی زن باردار

در شعب دادگاه خانواده دو نوع تشریفات وجود دارد که برخی از زوجه را ملزم به ارائه آزمایش بارداری در حین دادرسی و قبل از قضاوت می‌کنند و برخی دیگر، ارائه نتایج آزمایش به دفتر طلاق را به تعویق می‌اندازند و صحت و قانونی بودن آن را تأیید می‌کنند. اعلام این موضوع در سند طلاق یکی از وظایف سردفتر است. آنها می دانند. علاوه بر این، طلاق توافقی مستلزم ارائه گواهی سلامت به سازمان ثبت ازدواج و طلاق در صورت باکره بودن است. اگر باکره نیست باید گواهی عدم بارداری و گواهی وضعیت جسمانی ارائه دهد. . اثبات عدم امکان سازش در دفتر ثبت ثبت می شود. در صورتی که زوجه یائسه باشد، نیازی به اقرار به باردار نبودن و ارائه دلیل بر عدم حاملگی ندارد.

طلاق توافقی زن باردار مشاوره رایگان

گاهی قبل از صدور حکم طلاق از سوی دادگاه، زن به آزمایشگاه معتبر فرستاده می شود تا از طریق معرفی نامه، اثبات عدم بارداری را به دست آورد. گاهی اوقات ثبت طلاق بستگی به نتایج آزمایش بارداری ارائه شده توسط مطب دارد. برای انجام تست بارداری قبل از طلاق، می توانید به پزشکان، آزمایشگاه های دولتی، آزمایشگاه های خصوصی و مطب مراجعه کنید. بستگی به دادگاه یا اداره محل حضور آنها دارد.

 

طلاق توافقی زن باردار مشاوره آنلاین

مدارک مورد نیاز برای طلاق توافقی شامل اصل و کپی شناسنامه، اصل و کپی شناسنامه، اصل و کپی قرارداد یا سند ازدواج می باشد. علاوه بر این، طلاق توافقی مستلزم ارائه گواهی سلامت به سازمان ثبت ازدواج و طلاق در صورت باکره بودن است. اگر باکره نیست باید گواهی عدم بارداری و گواهی وضعیت جسمانی ارائه دهد. . اگر نتوانستید مصالحه را ثابت کنید، ثبت طلاق را در اداره ثبت احوال ثبت کنید. زنان بالای 50 سال به دلیل یائسگی نیازی به آزمایش بارداری ندارند. ضمناً کلیه حقوق مالی زوجه باید به طور کامل ادا شود در غیر این صورت زوجه متعهد به عدم قبول یا به نحو دیگری با زوج می باشد. در نهایت صدور حکم طلاق توافقی مستلزم ارائه دلیل عدم بارداری و رعایت شرایط طلاق از سوی زوجه است.

شرایط طلاق توافقی برای زن باردار

دادگاهی در تهران معتقد است که فقط گواهی بکارت پزشکی قانونی می تواند به طور مؤثر بکارت زن را ثابت کند. اگر زن باکره نباشد باید نتیجه آزمایش بارداری را به دادگاه ارائه دهد. اما حاملگی مانع از صدور حکم طلاق نیست. البته خانم های یائسه نیازی به تست بارداری ندارند و استاندارد تست بارداری 50 است. روند رسیدگی در دادگاه های خانواده به دو صورت است: برخی از دادگاه ها ممکن است زوجه را ملزم به ارائه آزمایش بارداری در جلسه دادرسی و قبل از صدور حکم کنند، در حالی که برخی دیگر نتایج آزمایش را به دفتر طلاق منتقل می کنند و صحت آنها را تأیید می کنند و در دادگاه اعلام می کنند.

 

 

گواهی بکارت و تست بارداری

دادگاه ها موظفند در هر حکم طلاق، وضعیت بارداری زن را به رسمیت بشناسند. اگر خانمی بالای 50 سال سن داشته باشد، طبق مقررات، یائسه محسوب می شود و نیازی به معاینه ندارد. اما اگر زن باکره باشد دادگاه می تواند او را برای معاینه و تایید به پزشکی قانونی ارجاع دهد. اگر وضعیت یک زن نه یائسگی باشد و نه باکرگی (که بسیار رایج است)، دادگاه ممکن است پاسخ به آزمایش بارداری را اجباری تشخیص دهد.

 

چت با وکیل طلاق توافقی زن باردار

زوجه در دوران و مرحله زایمان تنها در صورت اعلام باکره بودن به پزشکی قانونی مراجعه می کند و در غیر این صورت باید جواب آزمایش بارداری را ارائه دهد. اکثر دادگاه های خانواده در تهران دارای آزمایشگاه هایی هستند که زوجه می تواند به آنجا مراجعه کند. برای آزمایش خون تحت نظر ما، مگر اینکه در خارج از کشور باشد یا درخواست طلاق داده باشد. با توجه به شیوع ویروس کرونا، برخی از دادگاه ها ارائه نتایج آزمایش بارداری را به ثبت طلاق در دفتر طلاق موکول می کنند که در این صورت نیازی به حضور زوجه در دادگاه نیست.

 

وکالت طلاق توافقی زن باردار

خوشبختانه قوه قضائیه با جمع آوری آگهی های قدیمی و معرفی آگهی های الکترونیکی (سانا) گام موثری برداشته است. برای درخواست وکیل برای وکالت در موارد خاص مانند طلاق، وکیل با وکالت محضری از طریق سامانه ثنا کدی را برای موکل یا وکیل پیامک می کند و با انتشار کد برای وکیل، قرارداد الکترونیکی وکیل ثبت می شود. . علاوه بر این، مشتریان می توانند در هر زمان شرایط قرارداد و مراحل پردازش پرونده را درک کنند.  زنان یائسه که پریود نمی شوند، نمی توانند باردار شوند. در این صورت زن الزامی به انجام آزمایش بارداری ندارد و مانع طلاق محسوب نمی شود. زنانی که گواهی معاینه ندارند، معمولاً بین سنین 45 تا 55 سال می توانند برای طلاق اقدام کنند.

طلاق توافقی زن باردار مشاوره رایگان شبانه روزی

یکی از زوجین یا وکیل آنها به نمایندگی که در آنجا تصمیم به ابطال حق اعتراض آنها گرفته شده است، مراجعه کند تا طلاق بلافاصله ثبت شود. با این فرض است که دادگاه تصمیم نهایی خود را گرفت. در صورتی که زوج یا یکی از آنها حق اعتراض را از خود سلب نکنند، حکم طلاق پس از 44 روز قطعی می شود. در ماده 35 قانون تأمین خانواده آمده است: «در صورتی که مرد در مهلت مقرر برای ثبت طلاق برای تسلیم دلیل عدم امکان سازش به مرجع ثبت مراجعه کند و زن ظرف یک هفته حاضر نشود سردفتر اخطار می‌کند. او برای اجرای حکم طلاق در دادگاه حاضر شوند. اگر باز هم زن حاضر نشد، دفتر طلاق طلاق را ثبت و به زن اعلام می کند.

 

طلاق توافقی زن باردار مشاوره آنلاین

مواد قانونی فوق حاوی کلمه «باید» در خصوص مشورت با خانواده ها قبل از تصمیم گیری است که نشان می دهد دادگاه اختیار مشورت با خانواده ها را ندارد، اما وظیفه و مکلف است قبل از تصمیم گیری با خانواده ها مشورت کند. با مراجعه به سامانه تصمیم گیری اینترنتی (مداخله طلاق) و ثبت مشخصات خود و ثبت نام در این سامانه، نزدیک ترین مرکز غربالگری به محل سکونت خود را انتخاب و تاریخ مراجعه را انتخاب نمایید. انتخاب مرکز آزمایش و تاریخ بازدید توافقی است، بنابراین زوج ها می توانند هر مرکز و تاریخ بازدید را در سیستم تصمیم گیری انتخاب کنند.

 

وکیل برای طلاق توافقی زن باردار

وقتی طلاق در حین عقد توافق می شود، رابطه صمیمی بین زن و شوهر وجود ندارد و زن حاضر به پرداخت مهریه است، باید توجه داشت که هنگام تسلیم به قاضی یا در خدمات مشاوره یا داوری، باید انجام شود. اظهار داشت: «زن باید تمام مهریه را به دلیل طلاق بپردازد. به جای پرداخت تمام مهریه طبق کابالا (یعنی آنچه در سند ازدواج نوشته شده است) زیرا توضیح داده شده است که فقط نیمی از مهریه متعلق به زن است. درست است، یک زن باکره در زمان طلاق. نکته دیگر اینکه رویه دادگاه خانواده تهران به این صورت است که در صورت ادعای باکرگی زوجه، دادگاه او را مورد معاینه پزشکی قانونی قرار می دهد و در صورت تایید باکرگی و عدم صمیمیت، در رای دادگاه منعکس می شود.

 

چگونه می توانم نام همسرم را در طلاق توافقی حذف کنم؟

یکی از دغدغه های بعد از طلاق، حذف نام همسر از شناسنامه است. در صورت توافق طرفین برای حذف نام همسر پس از طلاق، شرایط طلاق چیست؟ در برخی موارد، امکان حذف نام همسر سابق وجود دارد، اما همه زوج ها امکان حذف نام همسر خود را ندارند. ضمناً حذف نام همسر علاوه بر احراز شرایط مستلزم پرداخت هزینه حذف نام همسر از شناسنامه است. شرایط خاص اقتصادی زنان با رعایت موازین شرعی و قوانین مربوط به حمایت از زنان در زندگی مشترک مورد توجه قرار گرفته است که برخی از آنها حتی بعد از خطبه عقد (و نه تنها در صورت عقد) زن را حلال می کند. طلاق). ضمناً در مواردی ممکن است زوجین هنگام ازدواج شرط «تقسیم اموال» را در عقد ازدواج لحاظ کرده باشند و دادگاه نیز در جریان دادرسی طلاق به این موضوع رسیدگی و بررسی خواهد کرد.