مشاوره حقوقی طلاق

مشاوره تلفنی طلاق توافقی

مشاور حقوقی آنلاین

هزینه طلاق توافقی

در صورت عدم حضور زوجین در منزل تا 3 ماه پس از طلاق توافقی چه وظایفی بر عهده آنهاست؟ مدرک غیرقابل مذاکره مبنی بر از دست دادن اعتبار، اگر زوجین همچنان درخواست طلاق داشته باشند، پرونده باید مجدداً تشکیل شود. (ماده 34 قانون معاضدت خانواده)

تا زمانی که طلاق به صورت رسمی ثبت نشده باشد، امکان پشیمانی از طلاق با توافق وجود دارد. بدین معنا که اگر طرفی پس از ثبت دادخواست طلاق، جلسه مشاوره و یا حتی صدور حکم قطعی دادگاه در هر زمانی از طلاق توافقی منصرف شود و در دفتر رسمی ثبت طلاق حاضر نشود، طلاق با رضایت طرفین خواهد بود. تاسیس نشود. ممکن است. بنابراین اگر می خواهید خودتان اقدام به طلاق کنید، باید با مراجعه به سامانه تعیین وقت طلاق (سامانه تصمیم گیری)، اطلاعات هویتی خود را در سایت وارد کرده و یکی از مراکز انتخاب مشاوره در تهران را انتخاب کنید. مرکز گزینش پس از ثبت اطلاعات زوجین و دلایل طلاق آنها را به یکی از مراکز مشاوره تحت نظارت اجتماعی استان تهران معرفی کرد. جلسات مشاوره معمولاً 1 تا 5 جلسه طول می کشد.

 

مشاوره تلفنی آنلاین طلاق توافقی

توجه داشته باشید که تعداد جلسات بستگی به وضعیت زوجین و مرکز تطابق دارد و می تواند تا 45 روز طول بکشد. پس از دریافت گواهی طلاق بدون سقط جنین از مرکز مشاوره، هنگام درخواست طلاق مشترک، گواهی را به دادگستری الکترونیک تحویل دهید. دفتر خدمات الکترونیک قضایی درخواست را ثبت و به دادگاه خانواده ارسال می کند.

مشاوره طلاق توافقی چیست؟

همانطور که توضیح دادیم، یکی از اولین قدم های طلاق، شرکت در جلسه مشاوره اجباری مزایای است. دولت ارائه خدمات مشاوره ای به زوج های منتخب را در نظر خواهد گرفت تا زنان و مردانی که هر دو از طلاق راضی هستند باید در سامانه تصمیم گیری ثبت نام کنند. بسته به شرایط خاص جامعه مانند شیوع ویروس کرونا و ازدحام جمعیت در همایش ها، زوجین فرصت دارند تا پس از چند ماه مشاوره حقوقی را برای طلاق آغاز کنند. وقتی در این جلسات شرکت می کنید، از شما در مورد دلایل طلاق سوال می پرسند.

 

مشاوره تلفنی طلاق توافقی آنلاین

در تهران و برخی شهرستان ها پرونده های طلاق توافقی به هیات های حل اختلاف ارجاع می شود. در صورتی که بین زوجین صلح و سازش حاصل نشود، موضوع در دادگاه صالح مطرح می شود. در حال حاضر همه باید در جلسه مشاوره قبل از طلاق شرکت کنند. تعداد مشاوره باید حداقل 5 نفر و هزینه هر نفر تقریبا 52000 تومان باشد. روند مشاوره در مرکز مشاوره متفاوت است و می تواند از 45 روز تا 3 ماه طول بکشد.

نکات کلیدی مشاوره قبل از طلاق

قانون امنیت خانواده 2013 بیان می کند که زوج ها باید در مشاوره قبل از طلاق شرکت کنند. قوه قضائیه نیز بر اساس قانون تصمیم گرفت این سامانه را فعال کند. این سیستم برای کسانی که قصد طلاق توافقی یا یکطرفه را دارند ایجاد شده است. این افراد باید قبل از ارائه دادخواست در سامانه ثبت نام کرده و دوره مشاوره را طی کنند. پس از گذراندن دوره، در صورتی که طرفین همچنان بر موافقت با طلاق اصرار داشته باشند، می توانند با مراجعه به خدمات الکترونیک دادگاه، مراحل ثبت نام را با گواهی طلاق بدون سقط انجام دهند. در صورتی که زوجین قبل از حضور در این جلسات درخواست طلاق دهند، دادگاه این درخواست را نمی پذیرد و روند طلاق را طولانی می کند. البته استفاده از این سیستم هنوز به صورت رسمی در چین اجرا نشده است.

مشاوره تلفنی طلاق توافقی رایگان

اگر زن تقاضای طلاق کند، باید دلایل طلاق مورد قبول دادگاه را داشته باشد و سپس تقاضای طلاق کند. اما در مورد طلاق توافقی که هر دو طرف راضی به طلاق باشند، قبل از گرفتن این گواهی باید در جلسات مشاوره شرکت کنند. اگر زن باکره باشد و باید مهریه بدهد، نصف مهریه به زن تعلق می گیرد. اگر متاهل هستید و برای انجام مراحل طلاق نیاز به وکیل طلاق دارید می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان حقوقی ما بهره مند شوید.

اولین قدم در طلاق توافقی چیست؟

برای اقدام به طلاق توافقی اولین قدم مراجعه به سامانه تصمیم گیری، ثبت مشخصات زوجین و تعیین وقت مشاوره است که در مقاله به تفصیل توضیح داده شده است. به همین منظور، در ادامه روندی چند ماهه در سراسر ایران و بر اساس تفاهم نامه منعقده بین قوه قضائیه و نهادهای اجتماعی دولتی، به منظور ارتقای سطح کیفی مشاوره خانواده، تصمیم گرفته شد خدمات مشاوره ای در سراسر ایران راه اندازی شود.

 

مشاوره تلفنی با وکیل طلاق توافقی

از مزایای مشاوره این است که اولاً از تصمیم گیری های عجولانه در مورد طلاق که مهمترین مزیت است جلوگیری می کند و درست است که اکثر اوقات تصمیماتی که در هنگام عصبانیت گرفته می شود درست نیست و ثانیاً واقعاً اینطور نیست. یک طلاق خوب متأسفانه نفر سوم که اتفاقاً متخصص است، زندگی و مشکلات را درک می کند. زوج ها دیر مشاهده و معرفی می کنند. ممکن است مردم فکر کنند که گرفتن طلاق رسمی در کشورهای غربی یا پیشرفته تر آسان تر است، اما این یک تصور اشتباه است. به عنوان مثال، در کانادا، زن و شوهری که درخواست طلاق می دهند باید قبل از طلاق توافقنامه جدایی را به شهرداری اعلام کنند. طلاق تایید می شود ظرف یک سال پس از ثبت نام صادر می شود. به نظر شما دلایل طلاق یک طرفه در ازدواج رسمی که یک روند قانونی بسیار طولانی است، چه می تواند باشد؟

 

مشاوره تلفنی و مراحل طلاق توافقی

زوجین در تاریخ مقرر به مرکز غربالگری منتخب مراجعه و پس از انجام مراحل لازم جهت شروع جلسه مشاوره خانواده به یکی از مراکز مشاوره منتخب راهنمایی خواهند شد. قبل از تشریح حکم طلاق جدید باید گفت که قبل از تصویب قانون حمایت از خانواده کلیه مراحل طلاق اعم از طلاق توافقی و طلاق غیرعمد باید مشمول حکمیت می شد، اما تجربه نشان داده است که داوری چنین نیست. تاثیر زیاد . سازش بین یک زوج، به همین دلیل این تصمیم گرفته شد. در این حوزه نمایندگی تخصصی با نام مرکز مشاوره خانواده ایجاد شده است. بدین ترتیب از آذرماه 97 بر اساس ابلاغیه مراجع قضایی به جایگاه های خدمات الکترونیک قضایی باید با گواهی مرکز غربالگری یا مشاوره خانواده ثبت نام کنند.

مشاوره تلفنی طلاق توافقی

بر اساس قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران، در صورتی که طرفین بخواهند به تنهایی و بدون کمک وکیل اقدام به طلاق توافقی نمایند، ابتدا باید در سامانه تصمیم گیری ثبت نام کرده و حداقل دو تاخیر رزرو کنند. مردم. پس از شرکت در پنج جلسه مشاوره اجباری در زمینه مزایا و گذراندن این دوره ها، همسران گواهینامه ای دریافت می کنند که با آن می توانند درخواست طلاق مشترک را ثبت کنند.

وکیل طلاق توافقی

اگر زمان یا حوصله ای برای انجام مراحل طلاق متقابل از جمله مشاوره حقوقی (نظام تصمیم گیری)، غربالگری، جلسات دادگاه و طلاق ثبت نام ندارید، بهتر است از یک وکیل طلاق متقابل کمک بگیرید. در صورت داشتن وکیل طلاق در هیچ مرحله ای از طلاق نیازی به حضور ندارید و طلاق متقابل شما در مدت زمان کوتاه تری قطعی می شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد طلاق توافقی به کانال تلگرام قانون خانواده مراجعه کنید. کارشناسان مرکز مشاوره حقوقی  نیز آماده ارائه خدمات مشاوره حقوقی برای پاسخگویی به سوالات شما در زمینه طلاق توافقی هستند

مشاوره تلفنی رایگان طلاق توافقی

در نهایت پس از یک جلسه یک ماهه چهار جلسه ای، در صورت عدم انصراف زوجین از طلاق، مرکز مشاوره خانواده موضوع را با رضایت و صدور حکم قطعی به دادگاه ارائه می کند. در واقع قانون جدید طلاق توافقی در سال 1402 دستخوش تغییرات اساسی و قابل توجهی شد که به دلیل شرکت اجباری در مشاوره قبل از طلاق، روند طلاق توافقی دشوارتر و پیچیده تر از قبل شده است. تمام تلاش این جلسات این است که زن و شوهر را به زندگی جدید خود بازگرداند. بنابراین در نهایت معمولاً پس از ملاقات در صورت تایید طلاق و جدایی زوجین، واحد مشاوره طلاق بدون سقط جنین و دادگاه محل بدون مصالحه گواهی صادر می کند. وضعیت مدنی طلاق را ثبت می کند. 3 ماه فرصت دارند با این گواهی به دفتر طلاق مراجعه کنند تا طلاق بدهند. در پایان لازم به ذکر است بر اساس این اطلاعیه زوجین و وکلای آنها باید قبل از تشکیل پرونده گواهی عدم سازش از مرکز مشاوره خانواده دریافت کنند.

 

مشاوره تلفنی و درخواست طلاق توافقی

در واقع این شرایطی است که زنان در صورت جدایی باید به صورت توافقی مشاوره حقوقی بگیرند و بهترین تصمیم را برای خود بگیرند. در غیر این صورت مراحل طلاق توافقی مانند ثبت نام در سامانه و شرکت در جلسات مشاوره خواهد بود که زن و مرد باید آن را رعایت کنند. همانطور که قبلا ذکر شد، برخلاف سایر انواع طلاق، در طلاق توافقی نیازی به ارجاع به داوری نیست و بدون وجود چنین شرطی، زوجی که قصد اخذ حکم رضایت طرفین را دارند، باید قبل از تقدیم، گواهی عدم رضایت دریافت کنند. . طلاق و سقط جنین. به مرکز مشاوره خانواده مراجعه کنید. ضمناً صدور حكم طلاق توافقي مستلزم توافق بر كليه حقوق و تعهدات مالي و غير مالي زوج مذكور است.

 

مشاوره تلفنی طلاق توافقی در تهران

اگرچه از سال 1376 زوج های طلاق به مشاوره خانواده و اخذ گواهی عدم سقط جنین ملزم شده اند و روند طلاق توافقی طولانی و طولانی تر شده است، اما در حال حاضر روند طلاق توافقی سریعتر شده است. در واقع، بسته به رویه‌های قانونی، پرونده‌های حقوقی خاص با سرعت بیشتری و نزدیک‌تر به تاریخ رسیدگی رسیدگی می‌شوند. یکی از آنها طلاق توافقی است. بنابراین، اگرچه در سال‌های اخیر حجم کار قوه قضائیه افزایش یافته و طول دادگاه‌ها نیز افزایش یافته است، اما همچنان پرونده‌های طلاق توافقی با سرعت بیشتری نسبت به سایر انواع طلاق رسیدگی می‌شود.

مشاوره تلفنی در مورد شرایط طلاق توافقی

اما با توجه به مواد 35 و 36 «قانون تأمین خانواده» چنین است که پس از صدور حکم طلاق، در صورتی که زوج (مرد) پشیمان شوند و برای ثبت طلاق به اداره ثبت خانواده مراجعه نکنند، ثبت طلاق می‌شود. امکان پذیر نخواهد بود. طلاق، مگر اینکه زن به حکم دادگاه یا به صورت وکالت، مرد را طلاق دهد. در هنگام طلاق (حق طلاق) از یک وکیل بخواهید که برای ثبت طلاق به ثبت احوال مراجعه کند. اما در صورتی که زوجه (زن) پس از صدور طلاق توافقی (گواهی عدم امکان سازش) پشیمان شود، زوج می تواند بدون حضور زوجه برای ثبت طلاق به یکی از دفاتر ثبت طلاق مراجعه کند. او می تواند به آنچه خرج کرده است مراجعه کند.

مشاوره تلفنی در خصوص طلاق توافقی

در مورد طلاق توافقی، دادگاه پس از اخذ گواهی طلاق بدون سقط جنین و تقدیم دادخواست به دادگاه خانواده، از زوجین دعوت می کند تا در دادگاه حضور یابند تا به توافق نهایی رسیدگی شود. پس از توافق زوجین در کلیه امور مالی و غیر مالی و تنظیم صورتجلسه بر اساس این توافقات، دادگاه خانواده حکم طلاق توافقی یا گواهی عدم امکان سازش را صادر می کند.