مشاوره حقوقی اداره کار

مشاوره حقوقی اداره کار تلفنی در تبریز

مشاوره حقوقی رایگان شبانه روزی

مشاوره حقوقی اداره کار تلفنی در تبریز

 

 

مرخصی و پاداش کارگران تا چه اندازه مشمول قانون کار است؟ هنگام محاسبه مرخصی و پاداش کارگران چه عناصری در دستمزد کارگاه لحاظ می شود؟ عیدی و پاداش پایان سال کارگران فصلی چگونه پرداخت می شود؟ عیدی و پاداش پایان سال به کارکنان چگونه پرداخت می شود؟ یکی از کارفرمایان در پایان شش ماه اول هر سال مقدار مشخصی مرخصی و پاداش پایان سال را به کارمندان پرداخت می کند. امسال این استودیو اعلام کرد که به دلیل مشکلات مالی قادر به پرداخت نیست. نقش مرجع حل اختلاف در این شرایط چیست؟

 

مشاوره حقوقی اداره کار رایگان در تبریز

مرخصی و پاداش کارکنان پاره وقت چگونه محاسبه می شود؟ عیدی و پاداش کارکنان ساعتی چگونه محاسبه می شود؟ آیا هنگام محاسبه مرخصی و پاداش سالانه مرخصی استعلاجی در کارنامه کارگر لحاظ می شود؟

ساعات کار و اضافه کاری:

ساعت کاری چقدر است؟ آیا استراحت غذا جزو ساعات کاری کارگران است؟ حقوق اضافی برای کار در تعطیلات رسمی چقدر است؟

 

مشاوره حقوقی اداره کار اینترنتی در تبریز

 

به طور خلاصه، پیدا کردن یک وکیل معتبر و حرفه ای در شرکت شما می تواند کلید حل موثر مسائل حقوقی در محل کار باشد. اگرچه وکلا در تهران بسیار زیاد است، اما انتخاب یک وکیل با تجربه و آشنا به قوانین کار ایران مهم است. اگر به دنبال یک وکیل کار تضمینی هستید، به دنبال وکلای پیشنهادی ما نباشید. قبل از تصمیم گیری در مورد مناسب بودن شرایط شما می توانید از مشاوره رایگان تلفنی یا چت آنلاین لذت ببرید. به یاد داشته باشید که انتخاب یک وکیل خوب بسیار مهم است زیرا نه تنها بر درآمد شما تأثیر می گذارد، بلکه بر میزان دریافتی شما نیز تأثیر می گذارد. قبل از استخدام حتما در مورد گواهینامه ها و صلاحیت های آنها سوال کنید.

 

مشاوره حقوقی اداره کار شبانه روزی در تبریز

در قرارداد کار موقت که بین کارمند و کارفرما منعقد شده است چند بند وجود دارد. اگر چند شرط قرارداد مجموعا کمتر از یک سال باشد، آیا باید سنوات خدمت را در نظر گرفت؟ سابقه کار برای کارگرانی که به صورت متناوب برای یک کارفرما کار می کنند چگونه محاسبه می شود؟ آیا تشخیص بیماری‌های ناشی از کار و تصمیم‌گیری برای انتقال کارگران به کارهای سبک‌تر جزو وظایف وزارت کار است؟ بر اساس قانون تعدیل نیروی انسانی و با تصویب هیأت وزیران، یک واحد دولتی بخشی از خدمات و خدمات پشتیبانی خود را به بخش خصوصی واگذار و تعدادی از کارکنان خود را اخراج کرد. مرجع حل اختلاف چه تصمیمی باید بگیرد؟

 

مشاوره حقوقی اداره کار آنلاین در تبریز

برخی از کارکنان برخی از ادارات دولتی، با رعایت قوانین کار، به دلیل مخالفت هسته گزینش با ادامه استخدام، اخراج شدند. نقش مرجع حل اختلاف در این شرایط چیست؟ قوانین بازخرید ارشدیت چیست؟ مقررات قانون کار در این زمینه چیست؟ تکلیف کارفرما برای پرداخت سنوات خدمت وراث در صورت فوت کارگر چیست؟ تعهدات کارفرمایان چیست؟

 

مشاوره حقوقی اداره کار تلفنی تبریز

خدمات تخصصی گروه میزان در زمینه مشاوره حقوق کار. ارائه مشاوره حقوقی در مورد موارد مشمول قانون کار. پس از حضور در جلسه رسیدگی و طی مراحل قانونی تصمیم گیری خواهد شد. در صورتی که تصمیمی قابل تجدیدنظر باشد، وکیل وزارت کار باید اقدامات لازم را برای اعتراض به این تصمیم انجام دهد. مهلت قانونی اعتراض به تصمیم اداره کار 15 روز است و در صورت عدم اعتراض در این مدت، تصمیم قطعی تلقی و لازم الاجرا می باشد. هنگامی که کارگران و کارفرمایان یا وکلای آنها تصمیمی را به چالش می کشند، آنها باید تمام مراحل قانونی را دوباره شروع کنند، مانند ارائه دادخواست. از این نظر وکیل وزارت کار باید مجددا شکایت را تنظیم و اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهد.

 

مشاوره حقوقی اداره کار آنلاین تبریز

اعتراض به تصمیم شورای اعتباربخشی وزارت کار. هنگامی که کمیسیون ارزیابی تصمیم مقتضی اتخاذ می کند، کارگر یا کارفرما می تواند به تصمیم اتخاذ شده اعتراض کند. درخواست تجدیدنظر از تصمیم کمیته ارزیابی در مرحله تجدیدنظر یا در کمیته حل اختلاف بررسی خواهد شد. ضوابط تقدیم دادخواست، تشکیل جلسات، تنظیم صورتجلسات، گزارشات، رسیدگی به تحقیقات و نظرات کارشناسی و اتخاذ تصمیم همانند کمیته ارزشیابی است. جلسات کمیته حل اختلاف با حضور حداقل 7 نفر از اعضا تشکیل می شود و رای آنها به اتفاق آرا یا اکثریت می باشد. کمیته حل اختلاف تنها در محدوده ایرادات مطرح شده در رسیدگی به ایرادات به رای کمیته ارزشیابی تصمیم گیری می کند مگر اینکه تخلف آشکاری از مفاد قانونی در رأی باشد. هر گونه اعتراض به تصمیم کمیته بررسی باید در مهلت قانونی صورت گیرد، در غیر این صورت به درخواست رسیدگی موثر نخواهد بود.

 

مشاوره حقوقی اداره کار آنلاین تبریز

طبق ماده 159 قانون کار، تصمیم کمیسیون تعیین پانزده روز از تاریخ ابلاغ لازم الاجرا است. اگر طرفی در این مدت به تصمیم اعتراض داشته باشد، می تواند در این مدت اعتراض کند. پس از اطلاع کتبی به کمیته حل اختلاف، تصمیم کمیته حل اختلاف قطعی و لازم الاجرا خواهد بود.