مشاوره حقوقی اداره کار

مشاوره حقوقی اداره کار تلفنی در مشهد

مشاوره حقوقی آنلاین

مشاوره حقوقی اداره کار تلفنی در مشهد

 

 

وظایف اصلی وکلای دفتر کار ابتدا ارائه نظرات و پیشنهادات مناسب به طرفین و سپس دفاع از طرفین می باشد. وکلایی که به پرونده های مربوط به دعاوی وزارت کار رسیدگی می کنند، سالها تجربه در این زمینه دارند و می توانند مسائل مربوط به کارگران و کارفرمایان را به درستی تحلیل کنند. مراحل مختلفی در دعاوی دپارتمان کار وجود دارد و ممکن است برای هر دو طرف استخدام وکیل برای طرح دعوی علیه کارگر و کارفرما مفید باشد. در ادامه مطلب با توضیحاتی در مورد وکلای دفتر کار و سایر موارد مرتبط همراه باشید.

 

مشاوره حقوقی اداره کار تلفنی رایگان در مشهد

وظیفه:

آیا حوادثی که در حین انجام وظیفه برای کارگران رخ می دهد، حوادث کار است؟

آیا اگر کارگری از دستور کارفرما در انجام وظایف خود سرپیچی کند، ترک وظیفه محسوب می شود؟

حداکثر مدت زمانی که یک کارگر به یک وظیفه اختصاص داده می شود چقدر است؟

آیا کارفرما علاوه بر هزینه های ماموریت، هزینه اقامت و غذای کارگران در محل ماموریت را نیز بر عهده دارد؟

اگر روزی دو ماموریت به کارگری محول شود، آیا مستحق دو ماموریت ویژه است؟

آیا تصویب افزایش دستمزد کارگران توسط شورای عالی کار تاثیری در ماموریت فوق العاده آن داشته است؟

کارگری توسط کارفرما در 20 کیلومتری کارگاه اصلی به محل کار اعزام شد و به دلیل شرایط کاری مجبور شد شب را در محل کار بگذراند. با وجود اینکه فاصله محل حمل و کارگاه کمتر از 50 کیلومتر است، آیا امکان ارسال اضافی وجود دارد؟

 

 

مشاوره حقوقی اداره کار تلفنی آنلاین مشهد

زمانی که کارگر یا کارفرما بخواهد شکایت کند باید به اداره کار مراجعه کرده و اقدامات لازم را انجام دهد. در این صورت در صورت داشتن وکیل، انجام مراحل قانونی شکایت به وزارت کار بر عهده وی خواهد بود. در واقع این وظیفه وکیل وزارت کار است که اقدامات قانونی لازم را برای طرح شکایت از کارگر یا کارفرما از طرف موکل انجام دهد. وکلای شرکت شخصا تمامی مراحل لازم را انجام می دهند و موکل هیچ نقشی در این مورد ندارد. مرحله اصلی در دعوای استخدامی، طرح شکایت در مرجع صلاحیتدار مربوط به موضوع اختلاف است.

 

مشاوره حقوقی اداره کار تلفنی مشهد شبانه روزی

وکلای دپارتمان کار باید بتوانند دادخواست های مربوط به موضوع دعوی را تهیه و در اسرع وقت به وزارت کار ارسال کنند. وکلای دعاوی کارگری باید کلیه اصول و ضوابط تنظیم دادخواست را رعایت کنند در غیر این صورت از سوی مراجع ذیربط رسیدگی نخواهد شد. پس از تقدیم دادخواست به دبیرخانه واحد کار و امور اجتماعی، باید سال، ماه و روز ثبت و زمان رسیدگی مشخص شود. وکیل مکلف است در زمان تعیین وقت جلسه در اداره ذیصلاح وزارت کار حاضر شود. در واقع، یک وکیل می تواند به نمایندگی از موکل در جلسه حضور داشته باشد و مستندات مناسب را در اختیار مراجع مربوطه قرار دهد.

 

مشاوره حقوقی اداره کار تلفنی مشهد شبانه روزی

موضوع دیگری که در زمینه مشاوره قانون کار مطرح می شود، بیمه بیکاری است. بیمه بیکاری یکی از بیمه نامه هایی است که در بسیاری از کشورها برای حمایت از بیکاران استفاده می شود. با این حال، شکایات مربوط به بیمه بیکاری نیز می تواند به دلیل عدم هماهنگی در شرایط و استانداردهای پرداخت بیمه، پوشش جامع یا عدم پرداخت مطالبات غرامت ایجاد شود. وی از جمله شکایات بیکاران در خصوص بیمه بیکاری را تاخیر در پرداخت مقرری بیمه عنوان کرد. این سوال برای افرادی که جویای کار هستند بسیار حائز اهمیت است زیرا پرداخت به موقع بیمه بیکاری می تواند به آنها در تامین هزینه های زندگی کمک کند. علاوه بر این، انتقاد دیگری که می تواند از بیمه بیکاری ناشی شود، عدم پوشش جامع است. بیمه بیکاری به یکی از پوشش های بیمه ای تامین اجتماعی تبدیل شده و در خدمت رفع نیازهای اقتصادی بیکاران است. با این حال، اگر پوشش ناقص باشد، احزاب ممکن است با مشکلات جدی مواجه شوند. برای رفع این مشکلات می توانید درخواست مشاوره حقوقی استخدامی نیز داشته باشید.

مشاوره حقوقی اداره کار تلفنی رایگان مشهد

حقوق و مزایا:

بر اساس ماده 6 قانون کار که مبتنی بر اصول متعدد قانون اساسی است، اجبار افراد به انجام برخی مشاغل و استثمار سایر مشاغل ممنوع است. با کسانی که این مقررات را زیر پا می گذارند چگونه برخورد کنیم؟

آیا کارفرما می تواند ادعایی را که از کارگر مطرح می کند از دستمزد کارگر کسر کند؟

طبق چه مقررات قانونی کارفرما هر ماه قبل از پرداخت حقوق و مزایای کارگران، مالیات و حق بیمه را از دستمزد کسر می کند؟

آیا کارفرما می تواند از دستمزد کارگرانی که از اماکن سازماندهی شده توسط شرکت استفاده می کنند کسر کند؟

اگر کارگری به غیر از کارفرما به دیگری بدهکار باشد، چگونه می تواند از دستمزد خود برای بازپرداخت بدهی استفاده کند؟