مشاوره حقوقی اداره کار

مشاوره حقوقی اداره کار تهران

مشاوره حقوقی تلفنی و آنلاین 24 ساعته

 

بیمه های اجتماعی به طور کلی به دو نوع بیمه اجباری و بیمه خود بیمه تقسیم می شوند. این و پروژه های دیگر به طور کامل در این مقاله پوشش داده شده است. کلیه مستخدمین کشوری اعم از عادی و پیمانی دارای کلیه خصوصیات خدمت وظیفه عمومی از قبیل: بازنشستگی، ازکارافتادگی، فوت، بیمه وکالت و … هستند اگر بخواهند در بیمه ها و صندوق های دیگر شرکت کنند تصمیم خود کارمند است. و اگر غیر از سازمان بازنشستگی کشوری و سازمان امنیت عمومی کشور دیگری را انتخاب کنید خجالت نمیکشید.

مشاوره حقوقی اداره کار تهران تلفنی

موضوع دیگری که در زمینه مشاوره حقوق کار مطرح می شود، موضوعات مربوط به قراردادهای کار است. قرارداد کار یک قرارداد رسمی بین کارفرما و کارمند است که شرایط کار و حقوق و مزایای کارمند را تعیین می کند. قرارداد می تواند کتبی یا شفاهی باشد، اما در عمل اکثر قراردادهای کاری به صورت کتبی ثبت می شود. مواردی که باید در قرارداد کار گنجانده شود عبارتند از: حقوق و مزایا: دستمزد و مزایای کارمند شامل حقوق پایه، دستمزد ساعتی یا مبلغ حقوق ماهانه. مشوق ها؛ بیمه و مزایا باید در قرارداد کار مشخص شود.

چه زمانی به وکیل تامین اجتماعی نیاز دارید؟

 

طبق مقررات قانون کار و قانون بیمه های اجتماعی، کارگر و کارفرما دارای تعهدات متقابل هستند. یکی از مهمترین تعهدات کارفرمایان، بیمه کردن کارگران است. در ماده 148 قانون کار آمده است:کارفرمایان کارگاه های موضوع این قانون موظفند کارگران را برابر مقررات قانون تامین اجتماعی بیمه کنند. در صورت امتناع از بیمه کارگران ملزم به پرداخت کلیه حقوق و منافع کارگران خواهند بود. اما در شایطی که بیمه و مستمری کارگران اغلب پرداخت نمی شود، انتظار می رود که وکلا از طرف کارفرمایان برای دفاع از کارگران شکایت کنند.

مشاوره حقوقی اداره کار و بیمه تهران

 

بسیاری از مردم نگران هزینه حق الوکاله تامین اجتماعی هستند و همیشه می خواهند وکیلی را پیدا کنند که هزینه پایینی را دریافت کند اما بتواند بهترین مشاوره را ارائه دهد. اما به یاد داشته باشید که تجربه حرفه ای و دانش وکیل مهمترین فاکتور در انتخاب وکیل است، اما در پاسخ به این سوال باید توضیح دهیم که عوامل مهمی در رابطه با حق الوکاله وجود دارد مانند سابقه وکیل، زمان و مدت زمانی که وکیل برای رسیدگی به پرونده صرف کرده است، که همه اینها بر هزینه های وکیل وکیل بیمه تأثیر می گذارد. ; بنابراین، پس از مطالعه دقیق مورد و الزامات مشتری، قبلاً تعیین قیمت غیرممکن بود. به یاد داشته باشید که انتخاب یک وکیل خوب بسیار مهم است زیرا نه تنها بر درآمد شما تأثیر می گذارد، بلکه بر میزان دریافتی شما نیز تأثیر می گذارد. قبل از استخدام حتما در مورد گواهینامه ها و صلاحیت های آنها سوال کنید.

مشاوره حقوقی اداره کار و بیمه تامین اجتماعی تهران فوری

امروزه حوزه دفاع بسیار تخصصی شده است و بسیاری از وکلای کشور ما فقط به تعداد معینی از امور اداری می پردازند. با توجه به گستردگی حوزه حقوقی، داشتن تخصص در همه زمینه ها تقریبا غیرممکن است و باید در چارچوبی خاص عمل کرد. اداره کار یکی از موضوعات مهم فقهی محسوب می شود و اغلب شاهد ایجاد پرونده های اداری متعدد در این زمینه هستیم. حل و فصل پرونده های مربوط به حوزه اداره کار مستلزم دانش و تجربه بالایی است و تجزیه و تحلیل این موضوعات توسط وکلای صاحب نام اداره کار و کارشناسان اداره کار انجام می شود. وکیل دپارتمان کار فردی است که دانش گسترده ای از مسائل مربوط به وزارت کار دارد و می تواند راه حل های مناسبی برای حل و فصل دعاوی بین کارگران و کارفرمایان ارائه دهد. بسیاری از وکلا در حال حاضر فقط در این زمینه تخصص دارند و قطعا با مراجعه به وکلای وزارت کار بهترین نتیجه را خواهید گرفت.

وکیل بیمه تامین اجتماعی از تهران

در انتخاب وکیل بازنشسته، به سطح دانش، تخصص و تجربه وکیل توجه زیادی داشته باشید، زیرا این موارد تاثیر بسزایی در رسیدگی و پیشرفت پرونده دارند.

مشاوره حقوقی اداره کار تهران حضوری

وکیل بیمه و قانون کار به فردی گفته می شود که در مورد قوانین اداره کار، بیمه و کلیه بخشنامه ها دانش و تخصص کافی داشته باشد. علاوه بر این، او همه بخش های وزارت کار را می شناسد و به آنها دسترسی کامل دارد. وکیل بازنشستگی یا بیمه و استخدام دارای وظایف زیر است.

وکلای شرکت شخصا تمامی مراحل لازم را انجام می دهند و موکل هیچ نقشی در این مورد ندارد. مرحله اصلی در دعوای استخدامی، طرح شکایت در مرجع صلاحیتدار مربوط به موضوع اختلاف است. وکلای دپارتمان کار باید بتوانند دادخواست های مربوط به موضوع دعوی را تهیه و در اسرع وقت به وزارت کار ارسال کنند. وکلای دعاوی کارگری باید کلیه اصول و ضوابط تنظیم دادخواست را رعایت کنند در غیر این صورت از سوی مراجع ذیربط رسیدگی نخواهد شد. پس از تقدیم دادخواست به دبیرخانه واحد کار و امور اجتماعی، باید سال، ماه و روز ثبت و زمان رسیدگی مشخص شود. وکیل مکلف است در زمان تعیین وقت جلسه در اداره ذیصلاح وزارت کار حاضر شود. در واقع، یک وکیل می تواند به نمایندگی از موکل در جلسه حضور داشته باشد و مستندات مناسب را در اختیار مراجع مربوطه قرار دهد.

 

مشاوره حقوقی اداره کار تهران حضوری

پس از حضور در جلسه رسیدگی و طی مراحل قانونی تصمیم گیری خواهد شد. در صورتی که تصمیمی قابل تجدیدنظر باشد، وکیل وزارت کار باید اقدامات لازم را برای اعتراض به این تصمیم انجام دهد. مهلت قانونی اعتراض به تصمیم اداره کار 15 روز است و در صورت عدم اعتراض در این مدت، تصمیم قطعی تلقی و لازم الاجرا می باشد.

 

 

مشاوره حقوقی اداره کار تهران اینترنتی

البته زمانی که کارفرما رابطه با کارمند را انکار می کند و حقوق او را پرداخت نمی کند، شواهد بیشتری وجود دارد. اما قانونگذاران به فکر راه هایی برای اثبات این رابطه بوده اند. البته برخی از اینها روشهای متداول اثبات دعوا هستند و برخی دیگر مختص رابطه کارمند و کارفرما هستند. وکلا باید بدانند و نباید به قوانین اجباری مربوط به قراردادها، کارگران و کارفرمایان اعتراض کنند. در این مورد توصیه می کنیم شرایط منتهی به فسخ قرارداد کار را مطالعه کنید

 

مشاوره حقوقی اداره کار و بیمه تهران

بررسی حوادث ناشی از کار، مانند سقوط از ارتفاع یا صدمات ناشی از کار، شکستگی، فلج، آسیب نخاعی و غیره. از آنجایی که مستلزم پرداخت وجه است، تعیین درصد قصور و تقصیر هر یک از کارگران، کارفرما و یا با حضور پیمانکار خارج از نظریه های پزشکی قانونی به کارشناسان واگذار می شود.

 

مشاوره حقوقی کار تهران

محاسبات بیمه تامین اجتماعی به دلیل عواملی مانند تعداد روز، ماه، سال، میزان سهم، نوع بیمه، دستمزد، مدارک پزشکی و غیره می تواند پیچیده باشد. در بسیاری از موارد حتی ممکن است مرتکب اشتباه شوید و با مراجعه به وکیل تامین اجتماعی راه بهتری برای به دست آوردن حقوق خود بیابید. اما شرایط بسیاری وجود دارد که کارفرمایان و کارمندان یا بیمه شدگان و سازمان های تامین اجتماعی دچار مشکل می شوند. در این مورد، یک وکیل تامین اجتماعی می تواند به شما کمک کند تا اعتراض خود را مطرح کرده و به شما مشاوره دهد. وکلای تامین اجتماعی بر اساس نوع بیمه و مشکلی که شما با آن مواجه هستید خدمات ارائه می دهند.

 

مشاوره حقوقی اداره کار تهران

در صورت فوت، کارمند دولتی با هر اصالتی بازنشسته محسوب می شود و مستمری به وراث او پرداخت می شود. در صورتی که کارمند کمتر از 15 سال سابقه کار حرفه ای داشته باشد، نیمی از مستمری به وراث وی پرداخت می شود. محدودیت حقوق وراث قانونی معادل تعهدات ماده 6 قانون بازنگری مقررات بازنشستگی و قانون کار کشور خواهد بود.

مشاوره حقوقی اداره کار تهران شبانه روزی

وی از جمله شکایات بیکاران در خصوص بیمه بیکاری را تاخیر در پرداخت مقرری بیمه عنوان کرد. این سوال برای افرادی که جویای کار هستند بسیار حائز اهمیت است زیرا پرداخت به موقع بیمه بیکاری می تواند به آنها در تامین هزینه های زندگی کمک کند. علاوه بر این، انتقاد دیگری که می تواند از بیمه بیکاری ناشی شود، عدم پوشش جامع است. بیمه بیکاری به یکی از پوشش های بیمه ای تامین اجتماعی تبدیل شده و در خدمت رفع نیازهای اقتصادی بیکاران است. با این حال، اگر پوشش ناقص باشد، احزاب ممکن است با مشکلات جدی مواجه شوند. برای رفع این مشکلات می توانید درخواست مشاوره حقوقی استخدامی نیز داشته باشید.

 

مشاوره حقوقی اداره کار تهران فوری تلفنی

جلسات کمیته حل اختلاف با حضور حداقل 7 نفر از اعضا تشکیل می شود و رای آنها به اتفاق آرا یا اکثریت می باشد. کمیته حل اختلاف تنها در محدوده ایرادات مطرح شده در رسیدگی به ایرادات به رای کمیته ارزشیابی تصمیم گیری می کند مگر اینکه تخلف آشکاری از مفاد قانونی در رأی باشد. هر گونه اعتراض به تصمیم کمیته بررسی باید در مهلت قانونی صورت گیرد، در غیر این صورت به درخواست رسیدگی موثر نخواهد بود. طبق ماده 159 قانون کار، تصمیم کمیسیون تعیین پانزده روز از تاریخ ابلاغ لازم الاجرا است. اگر طرفی در این مدت به تصمیم اعتراض داشته باشد، می تواند در این مدت اعتراض کند. پس از اطلاع کتبی به کمیته حل اختلاف، تصمیم کمیته حل اختلاف قطعی و لازم الاجرا خواهد بود.