مشاوره حقوقی اداره کار

مشاوره حقوقی اداره کار در شمال تهران

مشاوره حقوقی تلفنی رایگان

مشاوره حقوقی اداره کار در شمال تهران

 

 

مشاوره حقوقی برای کارگران و کارفرمایان یکی از موضوعات تخصصی است که نیاز به پاسخگویی به سوالات شما توسط وکیل دادگستری وزارت کار دارد و گروه حقوقی آریا دادیار بدون شک بهترین انتخاب شماست.

 

 

مشاوره اداره کار چیست؟

امروزه تفاوت کارگر و کارفرما یکی از مهمترین معضلات جامعه است و روز به روز در حال افزایش است. دلایل این تفاوت ممکن است عدم پرداخت حقوق، بیمه، مستمری، حق اولاد، حق مسکن و … باشد.

حوادث ناشی از کار

در صورت بروز حادثه برای بیمه شده در محل کار، مطمئناً خسارت توسط بیمه جبران می شود. ماده 65 قانون تامین اجتماعی مقرر می دارد: «کارفرما موظف است در صورت بروز حادثه در محل کار، اقدامات مقدماتی لازم را برای جلوگیری از گسترش حادثه به عمل آورده و ظرف سه روز کتباً به کارفرما اطلاع دهد. با توجه به اقدامات مقدماتی فوق، در صورت انجام هرگونه هزینه، سازمان ص

 

مشاوره حقوقی اداره کار در شمال تهران

 

اداره کل کار و امور اجتماعی پس از وصول درخواست، اخطاریه ای مبنی بر زمان و تاریخ رسیدگی به اختلاف کارگر و کارفرما صادر می کند. اگر هر یک از طرفین اعتراضی نسبت به رای دارند، باید مدارکی را به دادگاه حل اختلاف ارائه کنند. کمیته وزارت کار ظرف 15 روز؛ حل و فصل اختلافات. این کمیته متشکل از 9 نفر شامل نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت (استانداران، رؤسای دادگستری محلی، مدیران کار و امور اجتماعی یا نمایندگان آنها) مسئول رسیدگی به شکایات می باشد. در صورت مخالفت، تصمیمات کمیته ای که به مجمع احضار می شوند را بررسی کنند. اگر کارگران و کارفرمایان قوانین و مقررات وزارت کار را درک نکنند، قادر به حل مشکلات خود نخواهند بود و همچنین می توانند منجر به اقدامات قانونی جدی شوند. در این صورت بهترین راه حل کمک گرفتن از مشاور اداره کار است که دارای دانش تخصصی عمیق و آشنایی کامل با قوانین و مقررات اداره کار است و می تواند حقوق قانونی آنها را به آنها اطلاع دهد و بلاک کند. بدون اینکه بگذاریم خودمان پایمال شویم، می‌توانیم از طریق گفتگوهای صمیمانه با همه طرف‌ها صلح را در بین خود ایجاد کنیم. بهترین روش محاسبه مستمری بر اساس مشاوره حقوقی، محاسبه حقوق بازنشستگی در قرارداد کار به شکل زیر است:

تعداد سال = تعداد روزهای کاری ضرب در 365 روز تقسیم بر حقوق پایه.

 

 

حقوق بیمه کارگران
آیا کارفرما می تواند حق بیمه کارکنان خود را به صورت نقدی پرداخت کند؟

امروزه در برخی سازمان ها و شرکت ها پرداخت نقدی حق بیمه کارگران به یک امر عادی تبدیل شده است. کارفرمایان به جای تنظیم بیمه از طریق نهادهای تامین اجتماعی، با تهیه رضایت نامه یا دریافت رسید از کارگران، حق بیمه را به صورت نقدی پرداخت می کنند. ..، قانون این عرف بد را نمی پذیرد، زیرا پول شامل حق بیمه است و نباید به کارگران پرداخت شود.

مشاوره حقوقی اداره کار در شمال تهران

 

با توجه به اطلاعات به دست آمده از آراء حقوقی نحوه محاسبه حقوق بازنشستگی در قراردادهای کار، این حکم فاقد اعتبار است. بنابراین هرگونه قراردادی که بر اساس این قرارداد توسط کارمند و کارفرما امضا شود فاقد اعتبار بوده و پس از شکایت کارمند، سازمان تامین اجتماعی به هیچ عنوان استناد نمی کند. طبق قرارداد کارفرما علاوه بر جریمه باید غرامت نیز بپردازد. حق بیمه برای کارگران در زمان شاغل؛ در مشاوره حقوقی نحوه محاسبه سنوات در قراردادهای کار توصیه می شود در صورتی که کارفرمایان انجام داده اند و انجام می دهند به آن پایان داده و جهت بررسی به وزارت کار ارائه نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *