مشاوره حقوقی اداره کار

مشاوره حقوقی اداره کار در غرب تهران

مشاور حقوقی خانواده شمال تهران

مشاوره حقوقی اداره کار در غرب تهران

 

 

 

امروزه بسیاری از کارفرمایان به حقوق کارگران احترام می گذارند و اقدامات موثری برای حفظ رفاه و آسایش آنها انجام می دهند، اما برخی از آنها از عدم درک کارگران از قوانین و مقررات سوء استفاده می کنند. در این صورت کارگران مقررات اداری کار و روابط کار را به درستی درک نکرده و قادر به استیفا و دفاع از حقوق خود نیستند. به این ترتیب، مشورت با وزارت کار می تواند ابتدا به کارگران اجازه دهد تا قوانین و مقررات وزارت کار و حقوق قانونی خود را درک کنند و سپس با ثبت شکایت در این وزارتخانه، به کارگران کمک کند تا برای حقوق اصلی خود مبارزه کنند.

 

خدمات مشاوره اداره کار

مشاوران وزارت کار می توانند در موارد زیر مشاوره ارائه دهند:

 

محاسبه دستمزد کارگران

مشاوره در مورد حقوق کارگران

مشاوره در مورد حق مسکن کارگران

مشاوره در مورد حقوق کودکان کارگر

مشاوره در مورد بیمه کارگران

مشاوره استخدامی

مشاوره در صورت بروز حوادث کار

نکاتی برای فسخ یا تکمیل قرارداد

 

 

 

 

برای نوشتن دادخواست علیه کارفرما به کجا مراجعه کنیم؟

تا همین اواخر، دادخواست های علیه کارفرمایان با استفاده از فرمی به نام دادخواست ثبت می شد که در آن متقاضی به اداره کار مراجعه می کند و مشخصات تماس خود و کارفرما و همچنین شرح درخواست را وارد می کند و درخواست خود را تا تقدیم دادخواست؛ در حال حاضر، تهیه پیش نویس آنلاین فوری دادخواست علیه کارفرمایان به صورت الکترونیکی انجام می شود. در این روش اسناد اسکن شده باید به صورت الکترونیکی ارسال شود. در هنگام ثبت دادخواست به این صورت، دریافت مشاوره حقوقی در خصوص نحوه محاسبه حق سنوات در قراردادهای حقوق کار می تواند ثبت دادخواست را آسان کرده و از اتلاف وقت و بار حضوری داوطلبان جلوگیری کند. ثبت فوری شکایت آنلاین علیه کارفرما با مشاوره حقوقی تلفنی در مورد نحوه محاسبه حقوق بازنشستگی در قراردادهای قانون کار بسیار ساده و کاملاً مؤثر است.

 

تصمیمات اتخاذ شده در کمیسیون لازم‌الاجرا است و بنابراین در صورت عدم اجرای تصمیم، می‌توان از وزارت کار و دادگستری تقاضای اجرای آن را کرد. البته اگر اعتراضی به این تصمیم دارید می توانید با مشاور حقوقی ما مشورت کنید. بر اساس بند 2 ماده 10 قانون دیوان عدالت اداری: تصمیمات هیأت حل اختلاف قابل تجدیدنظرخواهی در شعبه دیوان عدالت اداری است.

 

آیا دادگاه اداری به تصمیم وزارت کار اعتراض می کند؟

با توجه به اینکه دادگاه اداری صلاحیت توقف اجرای نهایی کمیته حل اختلاف را دارد، هر دو طرف می توانند در صورت داشتن دلایل و دلایل کافی برای اعتراض به دادگاه، حق تجدیدنظرخواهی مجدد داشته باشند.

 

بهترین قرارداد بین کارگر و کارفرما در قانون کار چیست؟

قبل از ایجاد یک مشارکت کاری، انجام کار محکم و روشن شدن برخی مسائل باید یک اصل اساسی باشد، زیرا هم کارگر و هم کارفرما به دنبال منافع خود در این مشارکت هستند. مشاوره حقوقی در مورد نحوه محاسبه حقوق بازنشستگی در قرارداد قانون کار مبتنی بر منطق کار است زیرا آنچه برای کارگران مهم است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *