مشاوره حقوقی اداره کار

مشاوره حقوقی اداره کار رشت

مشاوره حقوقی آنلاین

این نوع بیمه زمانی ایجاد می شود که کارمندی در بیمه اجتماعی کارفرما شرکت کند و پس از یک سال کار به دلایل واهی یا غیرقانونی اخراج شود. در این صورت ممکن است کارگر برای ارائه مدارک درخواست بیمه بیکاری به سازمان تامین اجتماعی ارجاع شود. در این راستا فرد می تواند به تنهایی یا با کمک وکیل تامین اجتماعی برای بیمه شدن اقدام کند. در این صورت فرد می تواند با اثبات سختی کار بودن از سازمان تامین اجتماعی درخواست بازنشستگی پیش از موعد کند که در این صورت می تواند تمام اقدامات لازم را به وکیل تامین اجتماعی بسپارد که در این صورت تامین اجتماعی می باشد. وکیل دادگستری با ارسال درخواست به سازمان و جذب کارشناسان در خصوص درخواست مستمری اقدامات لازم را انجام داد.

 

مشاوره حقوقی اداره کار رشت تلفنی

آیا هنگام محاسبه مرخصی و پاداش سالانه مرخصی استعلاجی در کارنامه کارگر لحاظ می شود؟

ساعات کار و اضافه کاری:

ساعت کاری چقدر است؟ آیا استراحت غذا جزو ساعات کاری کارگران است؟

حداکثر زمان کار روزانه چقدر است؟

یکی از کارفرمایان از زمان افتتاح کارگاه 40 ساعت در هفته کار کرده است. آیا کارفرما می تواند این مبلغ را تا زمان قانونی کار یعنی 44 ساعت در هفته افزایش دهد؟

از زمان ایجاد کارگاه، ساعات کار از ساعت 7 صبح تا 15 بعد از ظهر بوده است، آیا کارفرما می تواند آن را از ساعت صبح به عصر مثلاً از بعدازظهر تا 23 یا از 11 شب تا 7 صبح تغییر دهد؟

کارگر با کارفرما قرارداد یکساله می بندد و برای مدت کار 7 ساعت و 20 دقیقه حقوق ثابت می گیرد. اگر کارگر تقریباً 3 ماه از قرارداد را واقعاً 6 ساعت در روز کار کند، پس از آن بنا به درخواست کارفرما چه تعهداتی دارد؟

 

مشاوره حقوقی اداره کار و بیمه تامین اجتماعی رشت

تامین اجتماعی به دو صورت خدمات و تعهدات کوتاه مدت و بلند مدت به بیمه شدگان خدمات و تعهدات ارائه می کند. خدمات کوتاه مدت تامین اجتماعی شامل غرامت در دوران بارداری، مستمری (بیمه بیکاری) در دوران بیکاری، غرامت دستمزد در صورت بیماری و … می باشد. خدمات طولانی مدت نیز شامل پرداخت مستمری بازنشستگی، مستمری بازماندگان، مستمری از کارافتادگی و غیره است.

مشاوره با وکیل حقوقی اداره کار رشت

صحت مفاد شرایط و رعایت کلیه نکات، منعکس کننده الزامات طرفین قرارداد، نقش مهم و حیاتی در تداوم همکاری کارگران و کارفرمایان دارد. هنگام امضای قرارداد کار، تجربه و تخصص یک وکیل حرفه ای آژانس کاریابی بسیار مهم است تا قرارداد در نهایت به نفع هر دو طرف باشد. وکلای استخدامی شرایط و الزامات طرفین را بررسی می کنند و قراردادهای کاری را تنظیم می کنند و تمام موارد مد نظر کارفرما و کارگر و همچنین جزئیات حقوقی را با دقت در قرارداد گنجانده اند.

 

مشاوره حقوقی اداره کار و بیمه رشت اینترنتی

یکی از تعهدات بیمه اجتماعی در قبال بیمه شدگان پرداخت مستمری از کارافتادگی است. اگر به دلیل مشکلات دیگری که در حین کار ایجاد می شود نمی توانید به کار خود ادامه دهید، می توانید برای ازکارافتادگی به آژانس تامین اجتماعی اقدام کنید. این مشکل همچنین زمانی رخ می دهد که افراد در حین کار یا انجام کار دچار حوادث شوند و ممکن است ناتوان شوند. در این صورت تامین اجتماعی موظف است با بررسی مستندات مربوط به حق بیمه حق بیمه برای فرد مستمری از کارافتادگی تعیین کند اما ممکن است روند پرداخت مستمری با مشکل مواجه شود. به عنوان مثال، تامین اجتماعی ممکن است در نظر بگیرد که مدت پرداخت حق بیمه برای یک فرد معلول کمتر از مبلغ واقعی است. بنابراین مبلغ پرداختی به این فرد کمتر است که در این صورت افراد می توانند برای احقاق حق خود به دادگاه اداری شکایت کنند. در این موارد حضور وکیل تامین اجتماعی می تواند کمک شایانی به شاکی و تضمین حقوق وی کند.

 

وکیل بیمه تامین اجتماعی در تهران

در انتخاب وکیل بازنشسته، به سطح دانش، تخصص و تجربه وکیل توجه زیادی داشته باشید، زیرا این موارد تاثیر بسزایی در رسیدگی و پیشرفت پرونده دارند. یک وکیل بازنشسته با آگاهی و دانش کافی می تواند به راحتی مشکلات شما را در این زمینه حل کند. وکیل بیمه و قانون کار به فردی گفته می شود که در مورد قوانین اداره کار، بیمه و کلیه بخشنامه ها دانش و تخصص کافی داشته باشد. علاوه بر این، او همه بخش های وزارت کار را می شناسد و به آنها دسترسی کامل دارد.

 

مشاوره حقوقی اداره کار و بیمه رشت تلگرامی

بررسی مسائل مربوط به رابطه بین کار و کارگر و بین کارگران و کارفرمایان یکی از مهم ترین و پرکاربردترین موضوعات امروزی است. امروزه نیاز به این پرسش بیش از پیش احساس می شود. این احساس نیاز با توجه به دستاوردهای صنعتی شدن و پیشرفت اقتصادی جامعه در سال های اخیر افزایش یافته است. دلیل آن افزایش تولید و افزایش جمعیت و نیروی کار است. بدیهی است که با افزایش این تعاملات، درگیری ها و اختلافات در محیط کار نیز افزایش می یابد. در این مواقع مشاوره با یک وکیل متخصص در حقوق کار و دعاوی تامین اجتماعی می تواند بسیار موثر باشد. قبل از مطالبه حقوق از کارفرمای خود، لازم است بین این دو رابطه برقرار کنید. زیرا در برخی از قراردادهای کار شفاهی، گاهی کارمند یا کارفرما منکر رابطه شغل و کارفرما می شود.

مشاوره حقوقی اداره کار و بیمه تامین اجتماعی رشت حضوری

از آنجایی که موضوعات مرتبط با بیمه از جمله بیمه تامین اجتماعی و موارد مربوط به آن می تواند برای افراد اعم از کارگران و بازنشستگان مشکلاتی ایجاد کند، فقدان دانش حقوقی مرتبط می تواند عاملی برای ناتوانی این افراد در احقاق حقوق خود باشد. توصیه می کنیم در خصوص مسائل بیمه ای خود با یک وکیل حرفه ای تامین اجتماعی مشورت کنید تا بتوانید با مشاوره صحیح و با کمترین هزینه به آنچه می خواهید و حق دارید برسید.

وکیل بیمه تامین اجتماعی

یکی دیگر از خدماتی که سازمان های تامین اجتماعی به افراد تحت پوشش بیمه خود ارائه می کنند، بیمه عمر است که فقط به افراد تحت پوشش سازمان ارائه می شود. در واقع بیمه عمر یک سرمایه گذاری محسوب می شود و پس از فوت فرد نیز می تواند نوعی سرمایه برای افراد تحت تکفل در صورت از کارافتادگی، ناهنجاری های ارگانیک و بیماری در نظر گرفته شود. در نهایت باید گفت که بیمه عمر از سازمان تامین اجتماعی مزایای دیگری نیز برای بیمه شدگان دارد، به طوری که بیمه‌گذار می‌تواند در هر زمانی کل وجوه را دریافت کند و در صورت نیاز به راحتی درخواست وام کند.

 

مشاوره حقوقی اداره کار رشت

ضمناً بازنشستگی پیش از موعد با درخواست کتبی کارمند و با تایید بالاترین مقام اجرایی سازمان امکان پذیر است ولی باید دارای 20 سال سابقه خدمت با فرض حقوق ماهانه 20 روز باشد. اما اگر کمتر از 20 سال است باید خریداری شود. کارکنان بازنشسته به ازای هر سال خدمت و همچنین پس انداز مرخصی، یک ماه حقوق نهایی و مزایای مستمر دریافت خواهند کرد.

مشاوره حقوقی اداره کار و بیمه رشت آنلاین رایگان

هنگامی که بسیاری از نامزدها به استخدام یک وکیل فکر می کنند، ممکن است فکر کنند که این شغل به پول زیادی نیاز دارد. اولاً باید گفت که ارزش وکالت در نهادهای تأمین اجتماعی عموماً بسیار بالاست و حقوق وکیل عموماً در مقایسه با آن بالا نیست. زیرا دستیابی به حقوق به شما امکان می دهد از مزایای بازنشستگی، بیکاری، زندگی، ازکارافتادگی و غیره بهره مند شوید. هزینه استخدام وکیل تامین اجتماعی به خدمات مورد نیاز بستگی دارد: به عنوان مثال، کل مشکل شما می تواند با یک مشاوره حل شود، که مطمئنا ارزان تر خواهد بود. بنابراین، اگر مشکل شما به سادگی حل شود، هزینه کمتری خواهد داشت.

وکیل بیمه تامین اجتماعی کیست؟

عموماً افرادی که در بیمه تامین اجتماعی شرکت می کنند یا توسط کارفرما بیمه می شوند یا خود بیمه شده یا دریافت کننده مستمری تامین اجتماعی هستند. اما این افراد زمانی که برای احقاق حقوق خود با سازمان های تامین اجتماعی با مشکل مواجه می شوند باید با چه کسانی تماس بگیرند؟ کارگران باید مدرکی را به کمیته ارزیابی ارائه دهند که نشان دهد کارفرما دستمزد پرداخت نمی کند یا دستمزد کمتر از حداقل قانونی را پرداخت می کند. همچنین کارفرمایان باید در صورت درخواست کارگر، مدرک قابل قبولی مبنی بر پرداخت دستمزد ارائه دهند.

در صورتی که پرونده آماده تصمیم گیری نباشد یا بر اساس تصمیم مرجع رسیدگی نیاز به رسیدگی داشته باشد، پرونده جهت تعویق به اداره واحد کار و امور اجتماعی منتقل و رسیدگی و طرفین رسیدگی می کنند. برای شرکت دعوت شوند در صورت لزوم . بازرسان از محل کار و در صورت لزوم از سایر مکان‌های مربوط بازدید می‌کنند، به اظهارات و اطلاعات اشخاص ارائه‌شده توسط طرف یا اشخاصی که توسط آن معرفی شده‌اند گوش می‌دهند و اسناد و دفاتری را که ممکن است معتبر باشند، بررسی می‌کنند. وي در جريان تحقيقات در قبال عوامل فوق الذكر و با توجه به دستورات صادره از هيئت مديره تحقيقات لازم را به عمل آورد.