مشاوره حقوقی اداره کار

مشاوره حقوقی اداره کار مازندران

مشاوره حقوقی

 

ازکارافتادگی شرایطی است که برای بیمه در سازمان های تامین اجتماعی قابل قبول تلقی می شود که میزان بیمه آن بسته به نوع از کارافتادگی متفاوت است. بر اساس اعلام سازمان تامین اجتماعی، از کارافتادگی می تواند به طرق مختلف از جمله بیماری و تصادف رخ دهد. خود ناتوانی می تواند جزئی، کلی، جبران تخلف عضو باشد و یک وکیل تامین اجتماعی برای کمک به شما و اثبات آن اینجاست. بالاترین درصد از کارافتادگی ممکن و تضمین حقوقی که شایسته شماست. حقوق اضافی برای کار در تعطیلات رسمی چقدر است؟

نوبت کاری و کار شبانه:

اضافه کاری کارگران چگونه محاسبه می شود؟

آیا کارگرانی که 24/7 ساعت در شبانه روز کار می کنند کارگر شیفتی محسوب می شوند و آیا مجاز به کار در شیفت های اضافی هستند؟ گردش کار ماه منجر به اضافه کاری کارگران می شود. این اضافه کاری بر چه اساسی شامل مرخصی استحقاقی و تعطیلات رسمی می شود؟اگر یکی از روزهای کاری نوبتی به روز جمعه برسد، آیا شامل 40 درصد اضافه کاری جمعه می شود؟ آیا ساعات اضافه کاری روزهای جمعه، تعطیلات رسمی و تعطیلات بانکی نیز پرداختی است؟

 

وکیل بیمه تامین اجتماعی

وکلای تامین اجتماعی به شکایات مطرح شده توسط بیمه شدگان علیه کارفرمایان خود رسیدگی می کنند. سازمان های تامین اجتماعی مقرراتی را وضع کرده اند که کارفرمایان ملزم به رعایت آن در حضور کارگران هستند. در صورت امتناع کارفرما از انجام تعهدات خود در قبال کارمند، کارمند می تواند از کارفرما شکایت کند. گاهی ممکن است افراد بر سر مسائل مختلف با کارفرمای خود مشکل داشته باشند و یا بین بیمه شده و کارفرما اختلاف نظر ایجاد شود. در این اختلافات ممکن است کار به کمیسیون های مختلف و یا حتی دادگاه های اداری مربوط شود که در این صورت نیاز به وکیل تامین اجتماعی به وضوح احساس خواهد شد. مردم می توانند به یک وکیل تامین اجتماعی برای نظارت بر پرونده آنها و احقاق حقوق آنها اعتماد کنند.

 

مشاوره حقوقی اداره کار و بیمه مازندران تلفنی

بنابراین در تعریف حقوق کار تصریح می شود که افراد دارای ظرفیت کار مستقل مانند شرکت ها، کشاورزان، مشاغل آزاد و غیره مانند رانندگان، پزشکان و وکلا مشمول قانون کار نیستند. از سوی دیگر، هر نوع رعایت و کار برای دیگران مشمول قانون کار نیست. به این معنی که افراد مشمول قوانین خاص کار (مانند کارمندان دولت) مشمول قانون کار نیستند و شرایط آنها تابع قوانین اداری است. کار برای دیگران مشمول قانون کار است اما تحت هیچ قانون کار دیگری نیست. اگرچه قوانین کار بر مقررات مربوط به روابط بین کارگران و کارفرمایان حاکم است، این قوانین همیشه روابط بین کارگران و کارفرمایان را در نظر نمی گیرند، بلکه به روابط کار جمعی نیز می پردازند. بنابراین قراردادهای دسته جمعی و تشکل های صنفی و کارفرمایی از مهمترین موضوعات حقوق کار هستند.

مشاوره حقوقی اداره کار مازندران آنلاین رایگان

بیمه بیکاری برای افرادی که به طور غیر ارادی بیکار شده اند در دسترس است. در واقع این بیمه کسانی را تحت پوشش قرار می دهد که از کار بیکار شده اند یا تغییر ساختار داده اند. بنابراین برای افرادی که داوطلبانه کار خود را ترک می کنند بیمه ای ارائه نمی شود. کارگران بیکار پس از از دست دادن شغل خود حداکثر تا یک ماه فرصت دارند از طریق وزارت کار یا هیات حل اختلاف برای دریافت بیمه بیکاری اقدام کنند. در صورت وجود دلایل قابل قبول، این مدت ممکن است تا سه ماه تمدید شود. وکیل بازنشستگی یا بیمه و استخدام دارای وظایف زیر است.

سلب حقوق کارگران از کارفرمایان و بالعکس.

اختلافات بین کارفرمایان و کارمندان را حل کنید.

فاکتورهای مربوط به این حوزه را بنویسید.

توانایی تنظیم و انعقاد قرارداد.

قبل از اقدام به شما نصیحت کنید.

 

مشاوره با وکیل اداره کار در مازندران

وکلای تامین اجتماعی می گویند که مردم همیشه برای دریافت حقوق فردی از کارفرما یا دریافت پوشش هدایت نمی شوند و گاهی اوقات به دلیل تصمیمات ناعادلانه از خود سازمان تامین اجتماعی شکایت می شود. سازمان های تامین اجتماعی هر از چند گاهی با اختلافات و مسائلی مواجه می شوند که باید به آنها رسیدگی کنند. تشریفات مربوطه توسط سازمان در چارچوب کمیته تشخیص شکایات سازمان انجام می شود که به شکایات مطرح شده بین افراد یا بین افراد و سازمان رسیدگی می کند و با بررسی های لازم انجام و تصمیم مربوطه اتخاذ می شود. اما ممکن است تصمیم ناعادلانه باشد و قانون امکان اعتراض به این تصمیم را در دادگاه اداری پیش بینی کرده است.

مشاوره با وکیل کار در مازندران

بر اساس قانون تامین اجتماعی، بیمه بازنشستگی یکی دیگر از خدماتی است که سازمان به مردم ارائه می کند. در واقع بازنشستگی به این معناست که بیمه شده برای رسیدن به سن بازنشستگی مقرر در قانون کار نمی کند. یعنی زمانی که فرد به دوران بازنشستگی می رسد. ، می تواند به حکم بازنشستگی عمل کند و با حکم بازنشستگی از کار دست بکشد و پس از آن می تواند مستمری را از سازمان دریافت کند.

مشاوره با وکیل کار در مازندران تلفنی

حق بیمه کارکنان به طور مشترک توسط کارفرما و کارمندان به صندوق تامین اجتماعی پرداخت می شود. در این صورت حق بیمه پرداختی کارمند 7 درصد حق بیمه و مبلغ بیمه ای که کارفرما برای کارمند پرداخت می کند 23 درصد حقوق و مزایای کار اداره می باشد. در این صورت مبلغ پس از کسر ماهانه بیمه اجتماعی از حقوق پایه طبق وزارت کار 1402 مبلغ 67,967,041 ریال می باشد. زمانی که کارمند دولتی در هر زمان فوت کند، بازنشسته محسوب می شود و نیمی از مستمری به وراث قانونی وی پرداخت می شود، در صورتی که مدت خدمت وی ​​کمتر از 15 سال باشد، نیمی از مستمری به وراث پرداخت می شود. ویژگی های وکلای بیمه بیکاری که بر اساس اهمیت موضوع بیمه بیکاری ذکر شده است:

 

در مورد قانون تامین اجتماعی و وزارت کار اطلاعات کامل داشته باشید.

یک وکیل باید تمام جزئیات ارائه شده توسط موکل را به دقت بررسی کند.

 

مشاوره با وکیل اداره کار در مازندران آنلاین شبانه روزی

استفاده از طرح ها و طرح ها برای پیشبرد پرونده کارگر یا کارمند یکی از ویژگی های بارز وکیل بیمه بیکاری است. از استراتژی ها و روش های مناسب برای جلب مشتریان خود در دادگاه استفاده کنید. وکیل بیمه بیکاری باید خود را به صورت حرفه ای معرفی کند و پس از بررسی اولیه به مشتری خود توضیح دهد که شانس برنده شدن آنها چقدر است. در صورت عدم موفقیت وکیل بیمه بیکاری در مورد موکل خود، بخشی از حق الزحمه اخذ شده را به وی بازپرداخت می کند. با یک وکیل تامین اجتماعی در مشاوران ما مشورت کنید.

 

مشاوره با وکیل اداره کار در مازندران تلگرامی آنلاین

وکیل مشاور بهترین وکلا و حقوقدانان را گرد هم می آورد که با تسلط بر موضوعات مختلف قادر به ارائه خدمات حقوقی به شما در تمامی زمینه ها هستند. از طریق وب سایت ما می توانید با وکلای متخصص در این زمینه ارتباط برقرار کرده و در صورت نیاز مشاوره رایگان در زمینه بیمه های اجتماعی دریافت کنید. در صورت تهیه یک سری اسناد و مدارک قانونی می توان رابطه استخدامی بین کارمند و کارفرما برقرار کرد. در صورتی که کارفرما منکر وجود رابطه کاری با کارمند باشد، این رابطه با اسناد و مدارک قابل اثبات است.

کارفرما کیست؟

شخص حقیقی یا حقوقی که به درخواست او کارگر خوانده می شود و به شرط دریافت حقوق کارفرما نامیده می شود. کارفرما به کارگران مزد پرداخت می کند و موظف است شرایط قرارداد کار منعقد شده با کارگران را رعایت کند. کارگاه متعلق به کارفرما بوده و مدیریت کارگاه نیز بر عهده کارفرما می باشد. در برخی موارد به دلیل سنگینی کار و مسئولیت در کارگاه، این موضوع به نماینده یا نمایندگان کارفرما محول می شود. نمایندگان کارفرما در کارگاه به عنوان یک کانال ارتباطی بین کارگران و کارفرمایان عمل می کنند و کارفرما را از مسائل، مشکلات و گزارش های ناشی از فعالیت های کارگاه مطلع می کنند. یک سوال مهم در مورد نماینده کارفرما محدوده مسئولیت او است. نماینده کارفرما باید طبق تعهدات کارفرما در قبال کارگران عمل کند.

 

مشاوره با وکیل اداره کار در مازندران تلفنی رایگان چتی

کمیته ارزیابی پس از انجام مراحل فوق، تحقیقات را ختم اعلام و تصمیم نهایی را اتخاذ می کند. تصمیمات اتخاذ شده توسط کمیته ارزیابی نه نهایی و نه الزام آور است و ممکن است توسط طرفین مورد اعتراض قرار گیرد.

اعتراض به تصمیم وزارت کار

هنگامی که کمیسیون ارزیابی تصمیم مقتضی اتخاذ می کند، کارگر یا کارفرما می تواند به تصمیم اتخاذ شده اعتراض کند. درخواست تجدیدنظر از تصمیم کمیته ارزیابی در مرحله تجدیدنظر یا در کمیته حل اختلاف بررسی خواهد شد. ضوابط تقدیم دادخواست، تشکیل جلسات، تنظیم صورتجلسات، گزارشات، رسیدگی به تحقیقات و نظرات کارشناسی و اتخاذ تصمیم همانند کمیته ارزشیابی است.