مشاوره حقوقی اداره کار

مشاوره حقوقی اداره کار مشهد

مشاوره حقوقی آنلاین

برخی مشاغل از جنبه های خاصی سخت و زیان آور تلقی می شوند که از نظر فیزیکی و مکانیکی مورد توجه قرار می گیرند، مثلاً محیط کار برای کارگران استاندارد نیست و کارگران پس از کار دچار مشکلات روحی و جسمی فراوانی می شوند. مدتی است که در این محیط کار می کنم. در صورت بروز این مسائل، کارفرمایان می توانند تمام اقدامات ایمنی و بهداشتی لازم را انجام دهند، با این حال، ماهیت زمینه اشتغال ذاتاً دشوار است و گاهی اوقات می تواند منجر به چنین شرایطی شود. گاهی اوقات کارفرما می تواند با تهیه ابزار ایمنی لازم و رعایت نکات بهداشتی کار را کمتر دشوار کند، اما در انجام این کار کوتاهی می کند و کار را در یک منطقه کاری دشوار قرار می دهد.

 

مشاوره حقوقی اداره کار مشهد رایگان

مرخصی و پاداش کارگران تا چه اندازه مشمول قانون کار است؟

هنگام محاسبه مرخصی و پاداش کارگران چه عناصری در دستمزد کارگاه لحاظ می شود؟

عیدی و پاداش پایان سال کارگران فصلی چگونه پرداخت می شود؟

عیدی و پاداش پایان سال به کارکنان چگونه پرداخت می شود؟

یکی از کارفرمایان در پایان شش ماه اول هر سال مقدار مشخصی مرخصی و پاداش پایان سال را به کارمندان پرداخت می کند. امسال این استودیو اعلام کرد که به دلیل مشکلات مالی قادر به پرداخت نیست. نقش مرجع حل اختلاف در این شرایط چیست؟

مرخصی و پاداش کارکنان پاره وقت چگونه محاسبه می شود؟

عیدی و پاداش کارکنان ساعتی چگونه محاسبه می شود؟

 

مشاوره حقوقی اداره کار مشهد تلفنی

بهترین وکیل بیمه اجتماعی وکیلی است که دانش و شناخت کافی از قانون بیمه های اجتماعی، قانون کار، دادگاه اداری و سایر قوانین در این زمینه داشته باشد و دانش و تجربه حقوقی داشته باشد. از کارگرانی که به دلیل رفتار غیرقانونی کارفرمایان حقوقشان پایمال شده و بیمه آنها به موقع و با کمترین هزینه پرداخت نشده دفاع کنید.

مشاوره حقوقی اداره کار مشهد اینترنتی

کارکنان کلیه خدمات و سازمان های دولتی اعم از عادی و پیمانی از کلیه تسهیلات تامین اجتماعی بهره مند بوده و تحت حمایت سازمان می باشند. مزایای تامین اجتماعی شامل بازنشستگی، بیمه بیکاری، فوت، ازکارافتادگی و غیره است. پرسنل نظامی در طول خدمت، حق بیمه ماهیانه ای را پرداخت می کنند که از حقوق آنها کسر می شود تا بیمه درمانی دریافت کنند و در سایر دوره ها مانند بازنشستگی، بیمه بیکاری و بیمه بیکاری، از مزایای تامین اجتماعی برخوردار شوند.

 

مشاوره حقوقی اداره کار مشهد شبانه روزی

برخی از کارکنان برخی از ادارات دولتی، با رعایت قوانین کار، به دلیل مخالفت هسته گزینش با ادامه استخدام، اخراج شدند. نقش مرجع حل اختلاف در این شرایط چیست؟

قوانین بازخرید ارشدیت چیست؟ مقررات قانون کار در این زمینه چیست؟

تکلیف کارفرما برای پرداخت سنوات خدمت وراث در صورت فوت کارگر چیست؟

حقوق و مزایا:

بر اساس ماده 6 قانون کار که مبتنی بر اصول متعدد قانون اساسی است، اجبار افراد به انجام برخی مشاغل و استثمار سایر مشاغل ممنوع است. با کسانی که این مقررات را زیر پا می گذارند چگونه برخورد کنیم؟

آیا کارفرما می تواند ادعایی را که از کارگر مطرح می کند از دستمزد کارگر کسر کند؟

طبق چه مقررات قانونی کارفرما هر ماه قبل از پرداخت حقوق و مزایای کارگران، مالیات و حق بیمه را از دستمزد کسر می کند؟

آیا کارفرما می تواند از دستمزد کارگرانی که از اماکن سازماندهی شده توسط شرکت استفاده می کنند کسر کند؟

اگر کارگری به غیر از کارفرما به دیگری بدهکار باشد، چگونه می تواند از دستمزد خود برای بازپرداخت بدهی استفاده کند؟

 

اهمیت مشاوره حقوقی اداره کار مشهد

همانطور که قبلا ذکر شد، افراد می توانند در حین کار، صرف نظر از نوع کاری که انجام می دهند، چه به عنوان یک فرد خوداشتغال و چه به عنوان کارفرما، حق بیمه پرداخت کنند. اگر کارفرما دارید، حق بیمه بین کارگر و کارفرما تقسیم می شود. اگر خوداشتغال هستید، کل مبلغ توسط خود آن شخص پرداخت می شود. پس از بازنشستگی، متقاضی می تواند مستمری دریافت کند. اما گاهی ممکن است مشکلاتی بین بیمه شده و تامین اجتماعی ایجاد شود که منجر به از دست دادن حق بیمه شود. به عنوان مثال اگر فردی در حین کار حق بیمه پرداخت کرده و اکنون بخواهد مستمری دریافت کند، تامین اجتماعی مدت بیمه آن فرد را نمی پذیرد. در این صورت مستمری به این شخص مرتبط نخواهد بود. بیمه شده چه کاری باید انجام دهد؟ برای احراز حق تامین اجتماعی چه راه حلی باید در پیش گیرد؟ راه حل این مشکل را می توان در دستان وکلای تامین اجتماعی جستجو کرد، زیرا وکلای متخصص در این زمینه دانش کافی در مورد مسائل مربوطه را دارند تا بدانند برای رفع مشکل چه فکری باید بکنند. افراد با استخدام وکیل تامین اجتماعی و نشان دادن مدارک مربوطه می توانند در نظر داشته باشند که حقشان سلب شده است.

مشاوره حقوقی اداره کار و بیمه تامین اجتماعی مشهد

علاوه بر روش‌های نتیجه‌گیری سریع مانند مشاوره آنلاین یا تلفنی، مشاوره حضوری نیز بسیار مؤثر است. همانطور که می دانید ارتباط چهره به چهره به شما این امکان را می دهد که موضوع را بهتر درک کنید، صحبت های وکیل را درک کنید و سوالاتی را که در حال حاضر ذهن شما را درگیر کرده است بپرسید. برای مشاوره حضوری به این آدرس مراجعه کنید.

 

مشاوره حقوقی اداره کار و بیمه مشهد

وکلای بازنشستگی و تامین اجتماعی از تخصص و تجربه گسترده خود برای نشان دادن جسارت و قاطعیت در موارد اختلافی استفاده می کنند. این گروه از وکلای دادگستری با داشتن آگاهی کافی از امور مربوط به حوزه خود، حقوق بیمه، قانون کار و دعاوی مربوطه می توانند به راحتی از حقوق موکلان خود در محاکم اداری دفاع کنند. قانونگذاران راه هایی را برای اثبات چنین رابطه ای در نظر گرفته اند و طرفین می توانند با ارائه مدارک کافی وجود رابطه استخدامی را ثابت کنند.

مشاوره حقوقی اداره کار مشهد آنلاین

موسسه حقوقی با استخدام وکلای حرفه ای در زمینه کار به ارائه مشاوره و وکالت حقوقی به خدمات کارگری، سازمان های تامین اجتماعی و دادگاه های اداری در این زمینه، تهیه پیش نویس قراردادهای کاری، ضوابط و مقررات داخلی، انواع بیمه ها و … می پردازد. حرفه ای ترین مطالبات کار و تامین اجتماعی خدمات حقوقی شامل بیمه بازنشستگی، بیمه از کارافتادگی، مستمری بازماندگان، بیمه بیکاری، حوادث کار، پیش پرداخت ها و بدهی های پایان اقامت کارفرمایان، جرائم تامین اجتماعی و غیره.

وکیل بیمه تامین اجتماعی

 

وکیل تامین اجتماعی، وکیل پایه یک دادگستری محسوب می شود و اطلاعات جامع و عمیقی از تمامی حوزه های حقوقی و کیفری ایران دارد. اما بیشتر دانش و تجربه حرفه ای وی در زمینه حقوق بیمه است. در واقع وکیل بیمه در زمینه های مختلف بیمه ای اعم از بیمه اجتماعی، بیمه مسئولیت، بیمه کارگران و … فعال است و به طور کامل افراد را در این موضوعات راهنمایی می کند.

مشاوره حقوقی اداره کار مشهد تلفنی تلگرامی

کلیه کارکنان دولت و افراد دارای 30 سال سابقه خدمت و 35 سال سابقه خدمت غیرحرفه ای در دستگاه های اجرایی و افراد دارای معلولیت. جانبازان و مشمولان مشاغل سخت و زیان آور با کمتر از 5 سال سابقه خدمت بازنشسته می شوند در حالی که زنان بازنشسته.

 

مشاوره حقوقی اداره کار و بیمه مشهد

افراد زیر 65 سال با کمتر از 15 سال سابقه خدمت به عنوان 15 سال خدمت محسوب می شوند. تغییرات زیادی در زمان بازنشستگی، میزان حق بیمه و حتی وضعیت دریافتی بیمه در بین بازنشستگان متوفی وجود دارد. در این صورت وکیل با جمع آوری و ارائه مدارک مورد نیاز به شما کمک می کند تا مستمری خود را از سازمان تامین اجتماعی دریافت کنید. علاوه بر این، اگر آژانس در میزان حق بیمه اشتباه کند، وکیل می تواند صحت اظهارات شما را اثبات کند. وکیل باید دارای تجربه کافی در این زمینه و سابقه دادرسی خوبی در دادگاه های اداری باشد. در این صورت حتی دانش یک وکیل در زمینه مربوطه می تواند به نفع شما باشد.

 

وکیل حقوقی کار مشهد فوری تلفنی

می توان گفت بیشترین اختلاف در امور بیمه های اجتماعی مربوط به تعیین مهلت پرداخت حق بیمه است. در این صورت وکیل باید حداکثر مدت پرداخت حق بیمه را تصدیق کند سازمان های تامین اجتماعی نیز مانند هر شرکت یا سازمان بیمه ای در قبال کارکنان و بیمه شدگان خود دارای تعهدات و حقوقی هستند که تخلف از آنها ممکن است موجب پیگرد قانونی و رسیدگی در محاکم اداری شود. این سازمان زیر نظر وزارت حفاظت اجتماعی فعالیت می کند و از استقلال مالی و اداری برخوردار است. خدمات بیمه ای سازمان دارای مجموعه ای از قوانین و مقررات خاص است که همه آنها را درک نمی کنند. با این حال، وکلای تامین اجتماعی به کارکنان و بیمه شدگان این فرصت را می دهند تا حقوق خود را احقاق کنند.

 

مشاوره با وکیل کار در مشهد

طرفین باید به جلسه رسیدگی احضار شوند. عدم حضور شاکی و خوانده یا نمایندگان آنها در هر جلسه مانع از رسیدگی و صدور رأی نخواهد بود. به عبارت دیگر، در صورت غیبت طرف دعوا در جلسه رسیدگی، هیأت رسیدگی به پرونده مربوطه رسیدگی و تصمیم مقتضی اتخاذ می کند. کمیته ارزیابی باید سخنان طرفین یا نمایندگان آنها را در گزارش جلسه کمیته ارزیابی قید و امضا یا انگشت نگاری کند. کلیه مدارک و اطلاعات مربوط به رویه باید ثبت و به دفتر وزارت کار و امور اجتماعی پیوست شود.

 

مشاوره با وکیل اداره کار در مشهد

در صورتی که مدارک در جلسه ای که خارج از وقت اداری تشکیل می شود و قابل ثبت نباشد، قابل قبول بودن اسناد باید در صورتجلسه قید شود. ارائه دلایل و مدارک دال بر رابطه بین طرفین قرارداد کار و میزان حقوق و مزایای بالاتر از حداقل قانونی و سابقه حرفه ای در محل کار و ارائه دلایل و مدارک دال بر پرداخت حقوق و مزایا بر عهده کارگر است. یا عدم انتقال حقوق فوق. در مواردی که قانون کار بیان می کند که این موضوع در روابط بین طرفین لحاظ شده است، کارفرما مسئول است.