مشاوره حقوقی اداره کار

مشاوره حقوقی اداره کار و بیمه تامین اجتماعی

مشاور حقوقی آنلاین

 

یکی از رایج ترین شکایات بین کارفرمایان و کارگران مربوط به مسائل مربوط به دستمزد، حقوق و مزایا است. با توجه به ماهیت مالی موضوع، می توان آنها را مسائل کاملا پیچیده ای در نظر گرفت. در واقع به دلیل این عوارض اکثر کاربران اطلاعات لازم برای اقدام و حفظ حقوق خود را ندارند. ضمن اینکه از طریق مشاوره قانون کار، کارگران و کارفرمایان بی خبر نیز می توانند از این قوانین پیچیده اطلاعات لازم را به دست آورند و حقوق از دست رفته خود را بازیابند. برای این کار کافی است تمامی اطلاعات لازم در مورد شرایط کاری و قراردادها را در اختیار مشاوران مجرب و شایسته قرار دهید تا بتوانند شما را در این زمینه به طور کامل حمایت کنند.

 

مشاوره حقوقی اداره کار و بیمه تامین اجتماعی

از آنجایی که مباحث مربوط به بیمه های اجتماعی گسترده است و زمان رسیدگی به هر موضوع بسته به پیچیدگی آن متفاوت است، حق الزحمه وکیل تامین اجتماعی نیز بسته به این موضوع متفاوت بوده و مبلغ آن پس از اولین مشاوره تسویه خواهد شد. این کار با وکیل انجام می شود و اطلاعات مورد نیاز در مورد مسائل مطرح شده را مشخص می کند و حق الوکاله بر اساس نرخ قانونی مشخص نیست، بلکه بر اساس توافق بین وکیل و موکل برای تعیین آن نرخ است.

 

مشاوره حقوقی اداره کار و بیمه تامین اجتماعی تهران

وکیل تامین اجتماعی وکیلی است که قانون بیمه را می شناسد و مسئولیت اداره حقوق بیمه شده و طرح شکایت از بیمه شده ای را بر عهده دارد که کارفرمای او بیمه شده است. دفاع، زیرا در شرایط خاصی کارفرما می تواند قبل از انجام وظیفه کارگران از انجام وظایف خود امتناع و غیبت کند، در این صورت قانونگذار امکان طرح شکایت از طرف کارفرما را پذیرفته و به کارگر اجازه داده است که شکایت کند. شکایت از مقام صالح اولاً با طرح دعوی در کمیسیون میانجی گری اختلاف کار به منظور احیای حقوق پایمال شده و الزام کارفرما به رعایت تعهدات خود؛ در واقع وظیفه وکیل تامین اجتماعی حفظ حقوق موکل و برخورد قانونی با کارفرما با مراجع ذیصلاح است.

مشاوره حقوقی اداره کار و بیمه تامین اجتماعی حضوری

در صورت بروز تعارضات تامین اجتماعی بین بیمه شدگان و کارفرمایان، اداره کار می تواند در اسرع وقت به تعارضات موجود رسیدگی و حل و فصل کند. پس از حل و فصل اختلاف دو طرف، وزارت کار تصمیم مقدماتی خواهد گرفت و طرفین 15 روز فرصت دارند تا اعتراض خود را نسبت به این تصمیم به کمیته حل اختلاف اعلام کنند. در صورت وجود اعتراض به تصمیمی که اتخاذ شده است، کمیته حل اختلاف، مستندات و شکایت مربوطه را بررسی و تصمیم جدیدی اتخاذ خواهد کرد. در این مرحله، یک یا هر دو طرف می توانند در تصمیم صادره اعتراض کنند که در این صورت، ذینفع 20 روز فرصت خواهد داشت. این بار، هر یک از طرفین مخالف تصمیم صادر شده، باید در قالب یک دادخواست به دادگاه اداری اعتراض کند. در تمام مراحل ذکر شده، افراد به یک وکیل تامین اجتماعی نیاز دارند تا به آنها کمک کند تا در این مسیر حرکت کنند.

مشاوره حقوقی اداره کار و بیمه تامین اجتماعی آنلاین

همانطور که همه می دانیم، قوانین و مقررات زیادی بر روابط بین کارگران و کارفرمایان حاکم است. این قوانین و مقررات توسط وزارت کار تدوین می شود. در صورت تخلف از تعهدات، تحقیقات ممکن است آغاز شود. بنابراین این تصور به وجود می آید که یک کارشناس، که به عنوان وکیل اداره کار شناخته می شود، برای دفاع از حقوق خود در آنجا حضور دارد.

 

وکیل اداره کار چه وظایفی دارد؟

رابطه کارگر و کارفرما با در نظر گرفتن شرایط خاصی یکی از موضوعات مهم و پرکاربرد در قانون کار است. از نظر قانونی کارگر و کارفرما یک سری تعهدات در قبال یکدیگر دارند که باید به درستی انجام شود. در اغلب مشاغل همواره شاهد بروز مسائل و مشکلات مختلف بین کارگر و کارفرما هستیم و این امری مسلم است. گاهی اوقات اختلافات بین کارگران و کارفرمایان به حدی می رسد که هر دو طرف شکایت می کنند. در صورتی که کارگر یا کارفرما از ایفای تعهدات قانونی خود کوتاهی یا امتناع کند، طرف مقابل می تواند برای احقاق حقوق و منافع مشروع خود به مرجع قانونی مربوطه شکایت کند.

 

 

وکیل بیمه تامین اجتماعی

سازمان های تامین اجتماعی نیز مانند هر سازمان دیگری وظایف مهمی در قبال کاربران خود دارند. اشتباه در انجام این وظایف که منجر به تضییع حقوق مردم می شود، زمینه های لازم را برای شکایت در محاکم اداری به منظور جلوگیری از تضییع حقوق مردم ایجاد می کند. وکلای بازنشسته وکلایی هستند که تخصص و دانش گسترده ای در زمینه های اداری و حقوقی دارند و می توانند مشکلات موکلان خود را به ساده ترین و سریع ترین راه حل کنند.

 

وکیل بیمه تامین اجتماعی تلفنی

وکلای بازنشستگی و تامین اجتماعی از تخصص و تجربه گسترده خود برای نشان دادن جسارت و قاطعیت در موارد اختلافی استفاده می کنند. این گروه از وکلای دادگستری با داشتن آگاهی کافی از امور مربوط به حوزه خود، حقوق بیمه، قانون کار و دعاوی مربوطه می توانند به راحتی از حقوق موکلان خود در محاکم اداری دفاع کنند.

مشاوره حقوقی اداره کار و بیمه تامین اجتماعی

از دیگر ویژگی های وکلای تامین اجتماعی داشتن دانش تخصصی کافی و تسلط کامل به لوایح و قوانین است. علاوه بر این، وکلای متخصص خدمات ارائه شده توسط کارگر: در قرارداد کار باید نوع کار ارائه شده توسط کارگر و شرح وظایف و مسئولیت های آنها ذکر شود.

مدت قرارداد: مدت زمان امضای رسمی قرارداد کار باید ذکر شود.

شرایط فسخ قرارداد: شرایط فسخ قرارداد شامل دلایل فسخ قرارداد، مرخصی و تسویه حساب می شود

کارگاه ها و موسسات کوچک و بزرگ برای پیشگیری و رفع مشکلات حقوقی قبل از بروز مشکلات جدی، نظارت بر تنظیم قراردادها و فعالیت های کارگاهی نیازمند حضور وکلای وزارت کار هستند.

مزایای مشاوره با وکیل تامین اجتماعی

مشاوره گرفتن از وکیل تامین اجتماعی که وکیل پایه یک دادگستری است دارای مزایا و فوایدی است زیرا وکیل تامین اجتماعی تمامی قوانین حوزه تامین اجتماعی و همچنین مقررات و فصول مربوط به آن را می داند و می تواند به آنها کمک کند. . که به هر دلیلی با بیمه خود مشکل دارند. برای کسانی که سوالی دارند یا می خواهند حق خود را برای دریافت بیمه اعلام کنند، لطفا آنها را در بهترین راه برای انجام این کار راهنمایی کنید. جرایم دیرکرد ثبت نام نیز 10 درصد از کل حق بیمه و بیمه بیکاری محاسبه و الزامی است. این مشکل زمانی رخ می دهد که:

 

الف) در صورتی که کارفرما ظرف 1 یا 5 ماه لیست بیمه بیکاری را ارسال نکند و پس از بازرسی کارگاهی مشمول تامین اجتماعی شود، جریمه 10 درصد کل بیمه بیکاری + بیمه بیکاری بدهی یکبار پرداخت می شود. .

ب) در صورتی که کارفرما به هر دلیلی لیست بیمه کارکنان را رد یا با تأخیر ارائه کند، جریمه یکباره 10 درصد محاسبه و مطالبه خواهد شد.

وکلای بیمه معتقدند که انواع بیمه در نهادهای تامین اجتماعی وجود دارد و افراد تحت شرایط خاصی می توانند از این بیمه ها بهره مند شوند.

 

مشاوره حقوقی اداره کار و بیمه تامین اجتماعی اینترنتی

سوالات مربوط به تامین اجتماعی می تواند مربوط به حوزه های مختلف و بیمه های مختلف باشد. این نوع بیمه ها بسته به شرایط هر فرد درصدهای حق بیمه متفاوتی را ارائه می دهند که می تواند به یک موضوع حقوقی نیز تبدیل شود. بیایید نگاهی بیندازیم به رایج ترین طرح های بیمه ای که توسط وکلای تامین اجتماعی در نظر گرفته شده است:

بیمه خوداشتغالی (پیمانکار مستقل یا مالک حرفه ای)

بیمه اجباری (کارفرما)

بیمه عمر

بیمه بیکاری

بیمه دانشجویی

بیمه حوادث و سلامت

بیمه بارداری

بیمه زنان خانه دار

بیمه سلامت و تکمیلی

بیمه آتش سوزی

بیمه از کار افتادگی

بیمه حقوق

مشاوره با وکیل اداره کار و بیمه تامین اجتماعی

همه کارمندان و بازنشستگان می توانند برای والدین و فرزندان خود و همچنین برای خود و همسرشان از بیمه درمانی استفاده کنند. بیمه بیکاری فقط افراد بیکار غیر ارادی را پوشش می دهد. افرادی که مقررات کار و کشاورزی را رعایت کرده و بیش از 6 ماه می توانند حق بیمه پرداخت کنند و مقررات عمومی را رعایت می کنند می توانند از تابع بیمه بیکاری استفاده کنند اما حق بیمه بیکاری آنها باید توسط واحد بیمه بیکاری پرداخت شود. 3 درصد از بالاترین حقوق کارفرما.

 

مشاوره حقوقی اداره کار و بیمه تامین اجتماعی

از طرف دیگر، کارگران می توانند از کارفرمای خود به دلیل عدم پوشش جامع شکایت کنند. به عنوان مثال، در برخی موارد، بیمه ارزانی که کارفرما استفاده می کند، پوشش کافی را ارائه نمی دهد. در این صورت کارگر برای بهبودی در صورت بروز حادثه با هزینه های درمانی بالایی مواجه خواهد شد و با مشاوره قانون کار می توان این وضعیت را برطرف کرد. مشاوران این حوزه با تمامی قوانین مربوط به بیمه کارفرما-کارگر آشنایی کامل دارند و از این رو بهترین دستیاران شما هستند.