مشاوره حقوقی کیفری

مشاوره حقوقی ادم کشی تلفنی آنلاین

 

دومین مورد قتل عمد

حالتی که در آن شخص قصد کشتن شخص دیگری را ندارد، بلکه قصد انجام یک عمل مرگبار به معنای معمول را دارد. نمونه آن را می توان در دعوای خیابانی مشاهده کرد که در آن فرد قصد کشتن قربانی را ندارد، بلکه مرتکب عملی می شود که به معنای متعارف منجر به مرگ او می شود. آنچه مهم است این است که قاتل ماهیت مرگبار اعمال خود را می دانست.

 

مهمترین ویژگی های بهترین وکلا:

 

برخی از تخصص های وی در این زمینه:

 

وکالت پرونده های جنایی شامل قتل عمد و غیر عمد، زنا، روابط نامناسب، تجاوز جنسی، کلاهبرداری، جعل، خیانت در امانت، قصور پزشکی، انتقال و غیره.

دفاع در برابر دادستانی عمومی، دادگاه کیفری 1، دادگاه کیفری 2، دادگاه تجدید نظر، دادگاه عالی کشور

در موارد قتل، قتل، زنا، روابط نامشروع، آدم ربایی، مواد مخدر، سرقت، کلاهبرداری، خیانت در امانت، ضرب و جرح عمدی، روابط غیرقانونی، تجاوز جنسی، تصرف با ضرب و جرح، فروش مال دیگری، جعل، تصادف، رانندگی، قصور پزشکی و دیگران. اهمیت دادرسی کیفری شاید حتی بیشتر از رسیدگی های قضایی باشد، زیرا عموماً جان، آبرو و مال مردم را در بر می گیرد. با سپردن وکالت به وکالت در دادرسی کیفری می توانید تا حد امکان عادلانه بودن موارد ذکر شده در بالا را در چارچوب قانونی تضمین کنید. در این خصوص متهم از حق اطمینان از اجرای حکم با حضور وکیل نیز بهره مند است.

 

 

قتل یکی از جدی ترین موارد خشونت در دادرسی کیفری است و بسیار حساس و پیچیده است. صدمات وارده به خانواده مقتول در اثر قتل غیرقابل جبران است. وکلای قتل از دانش و تخصص جامع خود در زمینه های حقوق جزا و جرم برای پیگیری و حل و فصل این دعاوی استفاده می کنند. در زیر ده تا از بهترین وکلای قتل در تهران را معرفی می کنیم. با ما به سایت حقوقی بهترین وکلا سر بزنید.

در قتل عمد، هدف قاتل به هیچ وجه قربانی نیست، بلکه مقتول ناخواسته توسط قاتل به سوی مرگ فرستاده می شود. نمونه ای از کشتن با اشتباه محض، برخورد پیکان خطا در موقعیت های مختلف است. در موارد قتل با سهل انگاری ساده در ماده ۲۹۲ قانون مجازات اسلامی، قتل بر اثر خواب یا بیهوشی بوده و مرتکب صغیر یا بیمار روانی است. البته اگر مرتکب بداند رفتار او موجب ارتکاب جرم دیگری می شود، رفتار او قتل عمدی محسوب می شود و به مجازات قتل عمد محکوم می شود.

کلمه عربی برای “قتل” معادل مفهوم فرانسوی و انگلیسی “قتل” است. این مفهوم در مفاهیم حقوق جزا و حقوق جزا مورد بررسی قرار می گیرد. دکتر لنگرودی اصطلاح قانون قتل را اینگونه تعریف می کند: «آزار رساندن به زندگی دیگری». » چه از طریق یک عمل مادی و فیزیکی و چه از طریق عمل ترک. مثل این است که مادری به نوزاد تحت نظرش شیر نمی دهد تا بچه بمیرد و حتماً عمدا این کار را کرده است. در صورت عدم وجود عمد، قتل غیرعمد محسوب می شود.

 

در این تعریف، قتل غیرعمد به دو نوع قتل عمد و قتل عمد تقسیم می شود. در طبقه بندی کلی جرایم، قتل جنایت علیه مردم و فقط مردم است. در قتل، جان انسان گرفته می شود و قاتل به هر انگیزه ای که داشته باشد، قربانی را از حق حیات سلب می کند. قتل عمدی، قتل برنامه ریزی شده و از پیش تعیین شده غیرقانونی یک فرد زنده است. دامنه قتل عمد گسترده است و انواع مختلفی از جمله چاقو زدن، خفه کردن، کشتن فرد دیگر با سلاح جنگی، خفگی فرد دیگر در آب، تزریق مواد سمی و نامتعارف به بدن فرد دیگر، تغذیه فرد دیگر با مواد ممنوعه و غیره را شامل می شود.

وقتی مرتکب قصد جنایت و غیره نداشته باشد و عمل او موجب جرم و غیره نباشد. به افراد عادی، اما به قربانی، به دلیل بیماری، ناتوانی، کهولت یا شرایط دیگر به هر دلیلی. یا به دلیل شرایط خاص مکانی یا زمانی شرایطی که معمولاً منجر به جنایت یا چیزی مشابه می شود، در صورتی که مرتکب از شرایط غیرعادی یا شرایط خاص مکان یا زمان قربانی اطلاع داشته باشد و از آن آگاه باشد.

بسیاری از افراد بدون استخدام وکلای متخصص و بهره گیری از مشاوره و دانش آنها یا با استفاده از وکلای بی تجربه و با استناد به دلایلی مانند هزینه ها و هزینه های وکالت، پرونده قتل را تشکیل می دهند، نه تنها خود را از حقوق خود در دادگاه محروم می کنند. اما گاهی اوقات گران است. بنابراین، اگر قصد طرح دعوی قتل را دارید، داشتن یک وکیل قتل مجرب و آشنا به آیین دادرسی کیفری مهم است.

در صورتی که قتل عمد را قتل عمد ذکر کند و یکی از دو شاهد قتل عمدی و دیگری اصل قتل را تأیید کند و متهم قتل عمدی را انکار کند. اگر یکی از دو شاهد بی‌طرف، قتل متهم را تأیید کند و دیگری به اقرار متهم شهادت دهد، قتل قابل اثبات نیست و قضیه یکی از دو مورد می‌شود. هنگامی که شخصی در پاسخ به اوباش کشته شود یا جسد مقتول در خیابان عمومی پیدا شود و دلیل مشکوک به حاکم ارائه شود که قتل توسط یک یا چند نفر انجام شده است. هنگامی که شخصی در محلی به قتل رسیده و ولی مقتول ادعا می کند که یکی از ساکنان آن محل او را کشته است.

لازم به ذکر است که با توجه به اهمیت و مجازات سنگین پرونده های قتل، دولت در صورت عدم توانایی مالی برای استخدام وکیل جنایی و قتل، برای متهم وکیل خواهد گرفت. بنابراین اداره تحقیق نامه ای به وکالت ارسال کرد و از انجمن مربوطه خواست وکیل ارائه دهد. در این مورد، جامعه حقوقی یکی از وکلای مجرب و واجد شرایط خود را به شعبه قتل معرفی کرد، زیرا وکیل قتلی که او به عنوان وکالت او در کار مالی نبود، بلکه به دنبال انتقام یا دفاع از خود بود. ، و در مورد مسائل زندگی و ناموس بسیار حساس هستند.

وکیل مقتول کیست؟ داره چیکار میکنه؟

وکیل مقتول شخصی است که پرونده قتل را به عهده می گیرد و به دنبال دفاع از حقوق مقتول و اخذ حداکثر مجازات برای قاتل است. با ارائه شواهد و دفاع مناسب در دادگاه از خونریزی قربانیان جلوگیری می کند. با توجه به ماهیت حساس پرونده های قتل، وکلای این حوزه باید سخت تلاش کنند تا مدارک کافی برای ارائه در دادگاه با درجه حساسیت بالا جمع آوری کنند. وکیل مقتول ابتدا باید چگونگی وقوع قتل را بررسی کند، سپس با استفاده از تمام شواهد آن را مستند کند و تمام این شواهد را به لایحه دفاعیه و همچنین دفاع خانواده از مقتول ضمیمه کند. در پرونده قتل، بهتر است با یک وکیل مجرب تماس بگیرید تا در طول دفاع از حقوق شما تضییع نشود.

مشابه حالت اول که شخص مرتکب اشتباه می شود. خواه بی احتیاطی، بی احتیاطی، رعایت نکردن قوانین یا اعمال ناشیانه باشد. رفتار یک فرد شبه عمدی است زیرا قصد کشتن ندارد و رفتار او به معنای سنتی کشنده نیست.

قتل عمد نوع سوم

حالت سوم این است که فرد قصد کشتن نداشته و اعمال و رفتار او به معنای معمول کشنده محسوب نمی شود، بلکه این رفتار در شرایط خاص مانند کهولت سن، بیماری و … در مورد افراد رخ می دهد.  کشنده به معنای معمول کلمه. و منجر به قتل شد. آنچه مهم است علم قاتل و آگاهی او از شرایط خاص مقتول است که باید ثابت شود وگرنه اصولاً مبتنی بر عدم آگاهی و آگاهی قاتل است.

 

 

اظهارات متهم

اقرار متهم یکی از اسباب اثبات قتل است به صورتی که دارای ارزش و اعتبار مطلق باشد، یعنی در صورتی که شرایط اقرار متهم مانند بلوغ، اختیار، تمایل به اقرار باشد. با آرامش، صراحت و عدم ابهام در اعترافات و غیره. ماهیت یا کلیت اعترافات و نیز کمیت و تکرار اعترافات، برای اثبات جرم قتل به اندازه کافی معقول و قابل قبول بود. لازم به ذکر است اعترافات متهم در صورتی در دادگاه قابل پذیرش است که مورد تهدید، شکنجه و تلقین نباشد و قاضی به طور مستقیم و مکرر اعترافات متهم را بشنود.

برخی از تخصص های وی در این زمینه:

 

وکالت پرونده های جنایی شامل قتل عمد و غیر عمد، زنا، روابط نامناسب، تجاوز جنسی، کلاهبرداری، جعل، خیانت در امانت، قصور پزشکی، انتقال و غیره. در موارد قتل، قتل، زنا، روابط نامشروع، آدم ربایی، مواد مخدر، سرقت، کلاهبرداری، خیانت در امانت، ضرب و جرح عمدی، روابط غیرقانونی، تجاوز جنسی، تصرف با ضرب و جرح، فروش مال دیگری، جعل، تصادف، رانندگی، قصور پزشکی و دیگران. اهمیت دادرسی کیفری شاید حتی بیشتر از رسیدگی های قضایی باشد، زیرا عموماً جان، آبرو و مال مردم را در بر می گیرد. با سپردن وکالت به وکالت در دادرسی کیفری می توانید تا حد امکان عادلانه بودن موارد ذکر شده در بالا را در چارچوب قانونی تضمین کنید. در این خصوص متهم از حق اطمینان از اجرای حکم با حضور وکیل نیز بهره مند است.

 

به طور کلی، راه اعتراض به جرم قتل درجه یک در قتل عمد یا غیرعمد این است که اعضای درجه یک خانواده مقتول از قبیل فرزندان، برادران، خواهران، پدر، مادر و … اقامه دعوی کنند. بستگان درجه یک قربانی پس از ارتکاب عمل مجرمانه. تا پایان مراحل رسیدگی به پرونده و صدور حکم، پرونده قربانی باید تحت نظارت باشد و در جلسات مختلف بازپرسی با حضور وکیل شرکت کند.

نحوه ثبت شکایت قتل

راه تشکیل پرونده قتل، گزارش جنایت به پلیس و سپس شناسایی مقتول است. در صورتی که علت قتل به زودی پس از وقوع حادثه مشخص شود، از طریق افسر دادگاه به دادستان یا قاضی کشیک اطلاع داده می شود و دستورات لازم برای پیگیری موضوع صادر می شود.