مشاوره حقوقی انحصار وراثت

مشاوره حقوقی انحصار وراثت در تهران

مشاوره حقوقی انحصار وراثت حضوری

مشاوره حقوقی انحصار وراثت در تهران

 

 

سپس این سوال مطرح می شود که آیا اخذ این گواهی پس از فوت متوفی ضروری است؟ در صورت عدم اخذ این گواهی عواقب آن چیست؟ در این خصوص باید توجه داشت که وقتی شخصی فوت می کند و اموال وی به نام ترکه متوفی شخصیت حقوقی جداگانه پیدا می کند، اشخاصی که وارث متوفی محسوب می شوند نمی توانند علیه ترکه متوفی اقدام قضایی و اداری انجام دهند. متوفی. متوفی. تا آنجا گواهی انحصار وراثت بگیرید. انجام دادن. بنابراین اخذ این گواهی برای رسیدگی به امور حقوقی و اداری مربوط به دارایی های باقی مانده متوفی از قبیل عملیات بانکی، ثبت و تقسیم اموال ضروری بوده و پیش نیاز انجام این مشاغل محسوب می شود. بنابراین برای آوردن هر یک از این موارد به ترکه متوفی، اخذ این گواهی در اسرع وقت ضروری است.

مشاوره حقوقی انحصار وراثت در تهران

یکی از قوانین مربوط به ارث، این است که چه کسانی می توانند بعد از فوت ارث ببرند. در قانون مدنی ایران برای افرادی که بعد از فوت وارث هستند و یا اگر متوفی هنگام فوت زنده بوده باشد، سه دسته تعریف شده است. اگر شخص دسته اول در زمان فوت متوفی زنده باشد، سایر دسته ها نمی توانند از ترکه میت به ارث ببرند. اما اگر طبقه اول مرده باشد، نوبت به مردم طبقه دوم می رسد; اگر افراد طبقه دوم دیگر در قید حیات نباشند، ترکه میت متعلق به افراد طبقه سوم است. در نتیجه همه بازماندگان متوفی از ارث محروم شدند و حضور برخی از آنها که نزدیکترین آنها بودند باعث خلع ید کسانی شد که دورتر بودند. اعضای هر دسته شامل موارد زیر هستند:

مشاوره حقوقی انحصار وراثت در تهران

اگر در مورد اشتراک زمین یا مطالبه سهم ورثه، متقاضی یکی از دلایل و مدارک را به عنوان دلیل محدودیت وراثت ذکر کند، ولی ارزش مدرک کمتر از 10 میلیون ریال باشد، آیا اثبات می شود. ادعا شنیده می شود؟ شما می توانید پاسخ این سوال و تمامی سوالات خود را به صورت 24 ساعته با وکیل خود در میان بگذارید.یکی از دغدغه هایی که افراد پس از فوت یکی از عزیزان دارند، روند ارث است. در انحصار ارث، مشخص می شود که دارایی های متوفی بین چه کسانی تقسیم شود و هر شخص چه سهمی از دارایی را در اختیار دارد. اگر در این فرآیند تازه کار هستید، ممکن است وراثت برای شما کمی پیچیده باشد و ممکن است ندانید وقتی به مانعی برخورد کردید چه کاری انجام دهید. به همین دلیل، قبل از شروع کار در زمینه ارث انحصار، باید بدانیم که وراثت انحصار چیست، چه مراحلی دارد و چه مدارکی لازم است. در مورد این موضوع بیشتر خواهید آموخت.

 

 

انحصار وراثت چیست؟

انحصار وراثت فرآیندی است که پس از فوت شخص برای تعیین ورثه خود رخ می دهد و به وسیله آن تعیین می کند که هر یک از ورثه چه مقدار از اموال دریافت می کند.

مشاوره حقوقی انحصار وراثت در تهران

پس از درک اینکه انحصار ارثی چیست، باید با طبقه بندی وراث آشنا شوید. این طبقه بندی تعیین می کند که چه کسی دارایی متوفی را به ارث می برد. وراث بر اساس نسبتی که با متوفی دارند به سه دسته تقسیم می شوند که در هر طبقه دو دسته افراد قرار می گیرند. همچنین دانستن این نکته ضروری است که حتی اگر زوجه متوفی جزو این طبقات نبوده است، باز هم از ترکه میت به ارث می برد. در زیر دسته بندی وراث را خواهید دید.

طبقه اول: پدر، مادر و فرزندان متوفی و ​​همچنین فرزندان آنها

طبقه دوم: اجداد، برادران، خواهران و اولاد متوفی

دسته 3: عموها، عمه ها، عمه ها و عمه های متوفی و ​​فرزندانشان.

همچنین در مورد تقسیم مالیات بر ارث در هر طبقه قواعد خاصی اقتباس شده از فقه اسلامی وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه تقسیم دارایی، بهترین کار این است که یک وکیل دارایی و وصیت نامه استخدام کنید تا اطلاعات مناسب پرونده شما را در اختیار شما قرار دهد. برای بهره مندی از مشاوره حقوقی یک وکیل متخصص در این زمینه، مقاله مشاوره وکلا در مورد محاسبه ارث را مطالعه کنید و از نحوه اقدام مطلع شوید.

دیدگاهتان را بنویسید