مشاوره حقوقی انحصار وراثت

مشاوره حقوقی انحصار وراثت رایگان

مشاوره حقوقی ثبت اسناد در تهران

مشاوره حقوقی انحصار وراثت رایگان

 

بعد از فوت متوفی سوالات حقوقی زیادی مطرح می شود که ورثه متوفی باید آنها را حل کنند. یکی از سؤالات حقوقی در مورد مسئولیت وراث پس از فوت، انحصار وراثت است. ممکن است این اصطلاح را در زمینه مسائل حقوقی پس از مرگ شنیده باشید، اما ممکن است معنای حقوقی دقیق آن یا رویه ها و مراجعی را که می توانند آن را مدیریت کنند، ندانید. این مقاله توسط وکلای مدافع تهران به منظور آشنایی شما با انحصارات میراثی و مراحل صدور گواهی نگارش شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه دریافت گواهی انحصار میراث به خواندن این مقاله ادامه دهید.

 

وکیل انحصار وراثت چگونه می تواند به شما کمک کند؟

از آنجایی که روند به ارث بردن انحصار، تهیه پیش نویس دارایی و تقسیم دارایی بسیار طولانی است، حتی کوچکترین اشتباه در هر یک از این مراحل می تواند پرونده را برای ماه ها به طول بینجامد. برای جلوگیری از هرگونه اشتباه و اشتباه در اسناد و مدارک مورد نیاز برای تقسیم دارایی و پرداخت حداقل مالیات، بهتر است یک وکیل انحصاری ملکی استخدام کنید.

 

مشاوره حقوقی انحصار وراثت رایگان

آره! پس از تشکیل پرونده در دادسو، قرارداد وکالتی بین شما و وکلای دادسو در سیستم دادگستری ثنا منعقد می شود که تمام سوالاتی که باید بدانید و پشتیبانی کامل شما دادسو برای شما توضیح خواهد داد. ارث بردن انحصار یک رویه اداری و قضایی محسوب می شود و برای تکمیل پرونده باید مدارک مورد نیاز را به همراه داشته باشید.

گواهی فوت متوفی (در صورت عدم وجود گواهی، می توان آن را توسط وکیل دریافت کرد)

کارت ملی و شناسنامه متوفی

کارت ملی و شناسنامه همه وراث (در صورت عدم وجود قابل تایید است)

سند ازدواج (در صورتی که متوفی متاهل بوده باشد)

گواهی جانشینی انحصاری (می توانید از دادسو آووکات دریافت کنید)

وصیت نامه متوفی (در صورت وجود)

انحصار وراثت محدود چیست؟

زمانی که ارزش اقتصادی دارایی های باقی مانده از متوفی کمتر از 50 میلیون تومان باشد، ارث محدود لازم است.

 

 

مشاوره حقوقی در امور انحصار وراثت چیست؟

ارث یک رویه قانونی بعد از فوت متوفی است و به شخصی اطلاق می شود که طبق قانون وراث متوفی را تعیین می کند. وقتی صحبت از امور مربوط به ارث و وصیت می شود، هر کشوری قوانین و قوانین خاص خود را بر اساس سیاست های حقوقی کشور دارد، بنابراین افراد حقوق متفاوتی دارند و مراحل و مراحل مختلفی را برای احقاق حقوق خود دنبال می کنند. بر اساس نظام حقوقی ایران، ارث و وصیت نیز قوانین خاص خود را دارند. در یکی از قوانین و مقررات آمده است که وراث یعنی پس از فوت متوفی باید برای صدور گواهی انحصار وراثت اقدام کنند. نیاز و مراحل اخذ این گواهی در ادامه به تفصیل توضیح داده شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *