مشاوره حقوقی انحصار وراثت

مشاوره حقوقی انحصار وراثت شبانه روزی

مشاوره حقوقی تلفنی در تهران

مشاوره حقوقی انحصار وراثت شبانه روزی

 

 

مشاوره حقوقی در امور انحصار وراثت چیست؟ ما انسان ها در طول زندگی خود در معرض تعداد بی شماری از شکلات های قانونی هستیم و هر کدام صدها مشکل بزرگ و کوچک را به دنبال دارد. اما در عین حال، مشاوره حقوقی در مورد ارث بردن انحصار یک چالش بزرگ است که تقریباً هر خانواده در مقطعی به آن نیاز دارد. خانواده های معدودی نیز هستند که با کمک بزرگان خانواده یا از طریق گفتگو و مذاکره بین خانواده ها مسائل ارثی را حل می کنند.

 

مشاوره حقوقی انحصار وراثت شبانه روزی

 

اگر بخواهیم موضوع انحصار وراثت را واضح تر بیان کنیم، باید گفت که ارث به انتقال دارایی و اموال از متوفی به بازماندگان او اطلاق می شود. البته باید توجه داشت که این ارث همیشه نه تنها شامل منافع مالی و اموال متوفی می شود، بلکه شامل دیون و تعهدات شخصی آنها نیز می شود. برای تقسیم اموال متوفی، ورثه باید مدرک منحصر به فردی دال بر حق ارث به دست آورند. پس از دریافت این گواهی، شخصی که مایل به تقسیم ملک است می تواند با مراجعه به دادگاه تقاضای تقسیم ترکه کند. در این مرحله در صورت عدم تضاد بین وراث، طرفین صورتجلسه تنظیم و امضاء می کنند و تقسیم دارایی طبق قانون طبق روال طبیعی انجام می شود. اما حتی اگر یکی از وراث نارضایتی خود را اعلام کند، دادگاه در این مورد تصمیم گیری می کند.

 

مشاوره حقوقی انحصار وراثت شبانه روزی

 

برای دریافت این گواهی بهتر است از وکیلی استفاده کنید که در زمینه املاک و وصیت نامه تخصص داشته باشد و در همه این موارد تجربه کافی داشته باشد. عموماً هنگام فوت شخص، گواهی به نام گواهی فوت توسط پزشک متخصص صادر می شود که حاکی از قطعیت فوت متوفی بوده و آثار و عواقب قانونی بسیاری را به دنبال دارد. با صدور این گواهی، ثبت آن و ارائه آن به ثبت احوال، شناسنامه متوفی باطل می شود و امور حقوقی با سایر مراحل قانونی از جمله انحصار مالیات بر ارث حل و فصل می شود. هنگامی که فوت یک فرد در یک مرجع رسمی ثبت شد، می توانید بر اساس گواهی فوت شخص و استشهادیه رسمی که از چندین شاهد دریافت می کنید، گواهی انحصار وراثت درخواست کنید. برای ثبت این درخواست، ترجیحاً ابتدا با یک وکیل متخصص وراثت که مراحل اخذ این گواهی را در سریع ترین زمان ممکن تسلط داشته باشد، مشورت نمایید. پس از مشاوره اولیه با یک وکیل متخصص، باید مدارک لازم را برای ثبت درخواست خود در مرجع ذیصلاح تهیه کنید.

 

مشاوره حقوقی انحصار وراثت شبانه روزی

 

همانطور که گفتیم یکی از مهمترین این اسناد گواهی محضری است که در آن شاهد وارث بودن درخواست کننده گواهی می دهد. پس از تنظیم این مبایعه نامه محضری و تایید و امضای آن توسط سردفتر، ارائه درخواست صدور گواهی انحصار وراثت با کمک وکیل وراثت و ارائه سایر مدارک، می توانید درخواست خود را به شعبه مجاز اختلاف مراجع ذی صلاح ارائه نمایید. قدرت. کمیته حل و فصل محل سکونت متوفی را ثبت کنید. کمیته حل اختلاف پس از بررسی درخواست و تأیید اشخاصی که به عنوان وارث متوفی اعلام شده اند، با صدور اخطاریه ای خواستار صدور گواهی انحصار وراثت نامحدود می شود تا سایر اشخاصی که خود را وارث متوفی می دانند گزارش دهند. مشکل. آگهی منتشر شده در سال 1402 رایگان است و یک ماه پس از انتشار، گواهی انحصار وراثت صادر می شود.

چرا باید به انحصار وراثت فکر کنیم؟

اگرچه استخدام وکیل در این مورد کاملاً اختیاری است، اما بازماندگان اگر بخواهند موارد را در چارچوب قانون نگه دارند و از طرح دعوی قضایی اجتناب کنند، در مورد به ارث بردن انحصار به دنبال مشاوره حقوقی خواهند بود. وکلای متخصص در امور ارث و انحصار که به قانون تسلط دارند، پرونده را در سریع ترین زمان ممکن و به بهترین نحو پیش می برند.

 

نقش مشاوره حقوقی انحصار وراثت در حل مسائل حقوقی

موضوع ارث یکی از بحث برانگیزترین مسائل حقوقی در ایران است که خواه ناخواه دامنگیر بسیاری از خانواده ها شده است. با این حال، اگر اعضای خانواده نتوانند در مورد نحوه به اشتراک گذاشتن یک دارایی به توافق برسند، تقسیم اموال گاهی اوقات می تواند سال ها طول بکشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *