مشاوره حقوقی بیمه

مشاوره حقوقی بیمه آنلاین

مشاوره حقوقی انحصار وراثت حضوری

مشاوره حقوقی بیمه آنلاین

 

 

چه زمانی تماس با مشاور حقوقی بیمه مفید است؟ به طور کلی می توان از خدمات یک مشاور حقوقی برای بسیاری از پرونده ها از جمله زیر مجموعه ها و بخش های مختلف استفاده کرد. مشاوره در خصوص مسائل بیمه و پذیرش مهریه از قبیل محاسبه و قبولی مهریه، جبران خسارت از شرکت های بیمه، خرید سوابق بیمه، بیمه زنان خانه دار، مشاغل آزاد، بیمه اختیاری و مشاوره در خصوص مسائل حقوقی بیمه اجتماعی و قانون کار، به عنوان مثال شرایط بازنشستگی، بهره مندی از بیمه بیکاری، مشکلات شغلی، مدت اقامت و ….

 

مشاوره حقوقی بیمه آنلاین

 

امروزه بیمه اساساً یک ضرورت است. بیمه وسیله ای است که افراد برای سازماندهی امنیت و وضعیت مالی خود در موقعیت های خاص استفاده می کنند. قوانین حاکم بر روابط بین بیمه گر و بیمه شده، منافع آنها و سایر اشخاص ذینفع را حقوق بیمه می نامند. رابطه حقوقی بین بیمه گر و بیمه شده با انعقاد قرارداد بیمه برقرار می شود. بدین منظور، ماده 1 قانون بیمه مقرر می دارد که قرارداد عقدی است که بین طرفین (بیمه گر و بیمه شده) رابطه برقرار می کند. . بیمه اساساً قراردادی است که بین مؤسسه بیمه و مردم امضا می شود. هرگونه توافقی در این زمینه الزام آور است.

 

چند نوع بیمه در ایران وجود دارد؟

بیمه شخصی

این وکیل بیمه گفت: این نوع به صورت انفرادی است که فرد با پرداخت هزینه ای بیمه را دریافت می کند تا در صورت تهدید جان و سلامت از آن بهره مند شود، چه انواعی را می توان بیمه عمر، پزشکی و حوادث نام برد. حال اگر بخواهیم این سه نوع را به صورت ساده و جامع تعریف کنیم، باید آنها را اینگونه بیان کنیم:

بیمه عمر زمانی است که شخص برای بهره مندی از تسهیلات ایجاد شده برای اهداف قرارداد بیمه و بهره مندی از این تسهیلات در تمام طول عمر خود، با بیمه گذار قرارداد بلندمدت منعقد می کند. زندگی پس از مرگ. در این صورت بر اساس تعهداتی که به نفع آنها تعیین شده است مبلغی را به خانواده پرداخت می کنند.

بیمه پزشکی به چیزی اشاره دارد که فرد برای درمان بیماری ناشی از آن استفاده می کند. در اینجا می توان به بیمه تامین اجتماعی و سلامت اشاره کرد که در حوزه درمان فعال هستند و خدمات جامع مرتبط با درمان را ارائه می دهند.

بیمه حوادث زمانی است که شخص خود را بیمه می کند تا بیمه گر موظف باشد حوادث غیر قابل پیش بینی ای را که ممکن است برای شخص رخ دهد جبران کند.

بیمه خانه

همانطور که از نامش پیداست، به اموال مردم مرتبط است. بیمه اتومبیل، بیمه مسئولیت و بیمه آتش سوزی همگی بیمه های مرتبط با اموال هستند.

 

مشاوره حقوقی در بیمه کارگران خوداشتغال

تفاوت این نوع بیمه با بیمه اجباری در این است که افراد خوداشتغال خود را بیمه می کنند در حالی که کارفرمایان حاضرند خود را بیمه کنند و در غیر این صورت ریسک عدم پرداخت حق بیمه را دارند.

 

اگر کارفرما بیمه ارائه نکند چه؟

ما در این مقاله به تفصیل توضیح داده ایم که برای جلوگیری از بیمه کارفرما باید چه کاری انجام دهید و به طور خلاصه در اینجا به شما می گوییم:

در صورت عدم ارائه بیمه از سوی کارفرما، کارگر یا کارمند می تواند به اداره کار شکایت کرده و مدارک کار کارفرما را به اداره کار ارائه کند. سپس اداره کار کارفرما را جریمه می کند و به اداره تامین اجتماعی می فرستد و جریمه می کند. . کارفرما ملزم به بیمه شدن فرد است.

بیمه آتش سوزی

وکلای بیمه می گویند این بیمه به شرکت های آسیب دیده این امکان را می دهد که در صورت بروز آتش سوزی امکاناتی مانند منازل مسکونی، واحدهای تجاری، خودروها و حتی وسایل شخصی ارزشمند را بیمه کنند. حق بیمه سالانه متناسب با ارزش ملک صورت‌حساب می‌شود. حال اگر مال متحمل خسارت شود و بیمه‌گر به تعهدات تعهد شده در قرارداد عمل نکند یا شرایطی باشد که میزان خسارت وارده به اشیاء آسیب دیده مشخص شود، این غیرقانونی است و مبلغ کمتری مطابق مقررات اعلام می‌شود. . در این قرارداد آمده است که در صورت خسارت یا ایراد به اموال، در صورت عدم انجام تعهدات، مسئولیت پرداخت خسارت به عهده شرکت بیمه است و بیمه‌گذار می‌تواند از بیمه‌گر شکایت کند.

 

مراحل ثبت درخواست بیمه چگونه است؟

وکلای بیمه گفتند: رسیدگی بیشتر به دعاوی مربوطه به افراد متضرر این امکان را می‌دهد که مستقیماً شکایت کنند و با سپردن کارگزاران به کارشناسان بیمه، کلیه امور مربوط به شکایات را به وکلا بسپارند. وکلا وکلای اصلی دادگاه هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *