مشاوره حقوقی بیمه

مشاوره حقوقی بیمه حضوری

مشاور حقوقی خانواده شمال تهران

مشاوره حقوقی بیمه حضوری

 

با توجه به اهمیت فراوان بیمه در کلیه امور شغلی و شخصی افراد، مشاوران حقوقی بیمه یکی از خدماتی هستند که امروزه مورد توجه قرار گرفته است. عدم اطلاع کافی از حقوق افراد می تواند منجر به تضییع حقوق آنها شود. بنابراین، مشاوران حقوقی بیمه که در این زمینه فعالیت می کنند، هدفشان این است که مردم را در مورد برخی قوانین بیمه ای که ممکن است در قراردادها نادیده گرفته شوند، آگاه کنند. در این مقاله به نقش مشاور بیمه در امور قراردادی می پردازیم.

مشاوره حقوقی بیمه چیست؟

بیمه قراردادی است که به موجب آن یک شرکت بیمه (بیمه شده) متعهد می شود خسارات ناشی از حوادث غیرمترقبه را به مبلغی که توسط شخص یا شرکت دیگری (بیمه شده) به بیمه شده پرداخت می شود، به بیمه گذار جبران کند. مبلغی که بیمه گذار به بیمه گذار پرداخت می کند حق بیمه و اشیاء مورد بیمه را موضوع بیمه می نامند. امروزه بیمه اساساً یک ضرورت است. بیمه سندی است که افراد برای سازماندهی امنیت و رفاه مالی خود در شرایط خاص از آن استفاده می کنند. قوانین حاکم بر روابط بین بیمه گر و بیمه شده، منافع آنها و سایر اشخاص ذینفع را حقوق بیمه می نامند. رابطه حقوقی بین شرکت بیمه و مشترک با انعقاد قرارداد بیمه برقرار می شود. بیمه اساساً قراردادی است که بین مؤسسه بیمه و مردم امضا می شود.

مشاوره حقوقی بیمه حضوری

قانون انواع مختلفی از بیمه اتومبیل از جمله بیمه مسئولیت مدنی را در نظر گرفته است. از نظر قانونی تمامی دارندگان خودرو موظفند خودروی خود را با بیمه مسئولیت شخص ثالث بیمه کنند. نوع دیگری از بیمه خودرو وجود دارد که به آن بیمه عمر نیز می گویند که اختیاری است. گاهی اوقات رانندگان ممکن است با عابران پیاده در خیابان برخورد کنند و به اشخاص ثالث آسیب وارد کنند. در این صورت که خودرو توسط شخص ثالث بیمه شده است، شرکت بیمه موظف به جبران خسارت می باشد. با توجه به اهمیت مطالبات بیمه شخص ثالث، توصیه می شود برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه از مشاوره تلفنی وکیل مشاوره بگیرید.

مشاوره حقوقی بیمه حضوری

اگر به دنبال یک وکیل باتجربه تامین اجتماعی هستید که می داند چگونه سیستم دادگاه اداری را به طور موثر هدایت کند، تیم ما در [نام شرکت حقوقی] بهترین انتخاب شماست. ما خدمات دفاعی را از ابتدا تا انتها ارائه می دهیم و به طور خستگی ناپذیر برای تامین منافع واقعی شما تلاش خواهیم کرد. خواه کمک به شما در تکمیل تشریفات اداری باشد یا نمایندگی شما در دادگاه، ما می توانیم نیازهای شما را برآورده کنیم. با [شماره تلفن وکیل] تماس بگیرید یا امروز از وب سایت ما [وب سایت وکیل] بازدید کنید تا درباره اینکه چگونه می توانیم در برنامه تامین اجتماعی به شما کمک کنیم بیشتر بدانید.

مشاوره حقوقی بیمه حضوری

در واقع وکلای حرفه ای بیمه اطلاعات و تخصص کاملی در مورد کلیه حقوق و قوانین دارند و اکثر آنها دارای تجربه کافی در زمینه های مختلف می باشند بنابراین وکلای بیمه می توانند وکیل بیمه تامین اجتماعی، وکیل بیمه مسئولیت و وکیل بیمه خودرو نیز باشند. در مورد وکلا علاوه بر وکلای تامین اجتماعی نیز همینطور است و برای این موارد مشاوره با وکیل بیمه بهترین راه برای کاهش هزینه های دادرسی است.

مشاوره حقوقی بیمه حضوری

تحت چه شرایطی یک شرکت بیمه می تواند در صورت وجود بیمه شخص ثالث از جبران خسارت یا خسارت خودداری کند؟ بر اساس ماده 17، خسارت وارده به وسیله نقلیه و محموله آن، خسارت مستقیم یا غیرمستقیم ناشی از تشعشعات اتمی و رادیواکتیو، جریمه نقدی یا مجازات های نقدی و شواهد عمدی دال بر خودآزاری قربانی از قبیل خودکشی، سقط جنین و غیره. و اثبات هرگونه فریب و توطئه به مراجع قضایی. بیمه مشمول این قانون نمی شود.

 

 

مشاوره حقوقی بیمه شامل چه مواردی است؟

 

 

سوالات زیادی در مشاوره حقوقی بیمه مطرح می شود، اما مهمترین آنها که داوطلبان به آنها پرداخته اند عبارتند از:

محاسبه میزان خسارت جبران شده توسط شرکت بیمه

  • بیمه مسئولیت مدنی و مقررات آن

بیمه ماشین

  • بیمه خانه
  • بیمه آتش سوزی

بیمه باربری

  • بیمه عمر
  • بیمه سلامت و مراقبت

بیمه سرقت

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *