مشاوره حقوقي, مشاوره حقوقی جرایم اینترنتی

مشاوره حقوقی جرایم اینترنتی آنلاین

مشاوره حانواده

مشاوره حقوقی جرایم اینترنتی آنلاین

 

در حالی که جرایمی مانند جعل، کلاهبرداری یا سرقت رایانه ای را می توان تحت جنبه های کلی قانون مجازات اسلامی بررسی کرد، جرایمی مانند دسترسی و استفاده غیرمجاز از پهنای باند بین المللی دارای جنبه های فنی پیچیده ای است که نیازمند دانش تخصصی و درک مفاهیم و درک آنهاست. . این امر مستلزم سالها تجربه و فعالیت عملی در این زمینه است.

 

مفهوم جرایم اینترنتی و سایبری

جرایم سایبری به جرایمی گفته می شود که در اینترنت یا دنیای آنلاین رخ می دهد و هدف آن تخریب، تهدید یا تجاوز به حریم خصوصی اشخاص حقیقی یا حقوقی است.

 

جرایم رایانه ای رایج عبارتند از:

جرایم ارزهای دیجیتال (Cryptocurrency)

دسترسی غیرمجاز

کلاهبرداری کامپیوتری

تخریب و از بین بردن داده های کامپیوتری و مخابراتی

جرایم منافی عفت و اخلاق عمومی

سرقت کامپیوتر

افترا، توهین و دروغ از طریق رایانه و فضاهای مجازی منتشر می شود

جاسوسی کامپیوتری

استفاده از پهنای باند اینترنت (خاتمه و شروع)

پول شویی

نقض قوانین حق تکثیر

جعل رایانه ای و استفاده از داده های نادرست

استراق سمع غیر مجاز

تروریست های سایبری مجرمان سایبری آینده

Cryptojacking

چرا به وکلای جرایم رایانه ای نیاز داریم؟

شناخت خوب روند کیفری این جرم تخصصی مهمترین عامل در دفاع یا طرح شکایت خواهد بود. ممکن است پرونده به یک کارشناس متخصص ارجاع شود که به سادگی برخی از موارد را شناسایی می کند و در صورت عدم رسیدگی صحیح، ممکن است مسیر احقاق حقوق موکل ناهموار یا کاملاً گم شود. برای کارشناسان و قضات محترم، تخصص یک وکیل بسیار مهم است، بنابراین توصیه می شود از یک وکیل متخصص در این زمینه مشاوره و کمک بگیرید.

آیا باید برای شکایت جرایم اینترنتی و سایبری مشاوره بگیرم؟

رشد دنیای مجازی و اینترنت ما را از بررسی یا درک سریع تخلفات رخ داده در آنجا باز می دارد، زیرا در دنیای اینترنت ما به مکانی فیزیکی متصل نیستیم که بتوانیم بلافاصله جرم را ببینیم. به محض دریافت تماس پلیس مربوطه در صحنه حاضر می شود و جنایتکار را طبق درخواست دستگیر می کند، اما اکنون با دنیایی کاملا دیجیتالی مواجه هستیم، ممکن است کلاهبردار در یک کشور باشد و مجرم در خارج از کشور. این موضوع می تواند برای قربانیان نگران کننده باشد. با این حال، با پیشرفت دنیای قوانین و تحریم ها با دنیای اینترنت، قربانیان می توانند از کارشناسان و افراد آشنا به قوانین جرایم سایبری کمک یا مشاوره بگیرند تا روند شکایت را برای آنها توضیح دهند. در صورت لزوم خود وکیل می تواند کلیه شکایات لازم و مرتبط را مطرح کند.

چگونه کار خود را به بهترین مشاور جرایم اینترنتی و سایبری بسپاریم؟

بهترین وکلا برای شما کسانی هستند که در دعاوی جرایم سایبری تخصص دارند.

وکیل جرایم رایانه ای کیست؟

البته برای درک و درک دیدگاه حرفه ای دعوا، وکلایی با تجربه عملی در این زمینه خاص در اولویت هستند.تجربه عملی در زمینه تخصصی دعاوی (جرایم رایانه ای – جرایم سایبری) حافظ حقوق موکل در برابر خطا در هر لحظه از دادرسی است، زیرا وکلای متخصص می توانند بهترین دفاع را در مواجهه با مشکلات فنی ارائه دهند، به طور مؤثر و کامل از حقوق و منافع محافظت کنند. در فضای مجازی، وب سایت هایی وجود دارند که می توان اطلاعات شخصی را در آنها آپلود، ذخیره و حتی با دیگران به اشتراک گذاشت. این داده ها در سرورهای مختلف ذخیره می شوند و به آن داده های بزرگ می گویند.

 

مشاوره حقوقی جرایم اینترنتی آنلاین

 

ذکر این نکته ضروری است که با توجه به تخصصی بودن این نوع جرایم، وکلای متخصص باید اطلاعات جامعی از فضای مجازی و کارکردهای مختلف رایانه داشته باشند. به عنوان مثال ممکن است پرونده ای مربوط به روابط نامشروع زوجین در فضای مجازی باشد که یک امر خانوادگی است، بنابراین وکلای خانواده باید در این زمینه حضور داشته باشند، اما همانطور که خیانت در فضای مجازی رخ می دهد، علاوه بر وکلای خانواده، کسانی که در این زمینه تخصص دارند نیز حضور داشته باشند. جرایم رایانه ای یک وکیل با صلاحیت نیز می تواند به شما مشاوره دهد یا برای دریافت مدارک مورد نیاز شما را راهنمایی و راهنمایی کند.

 

مشاوره حقوقی جرایم اینترنتی را بصورت حضوری یا تلفنی برگزار کنید.

جنگ سایبری (فضای اینترنت) به عنوان ابزار قدرتمند جنگ شناخته می شود، زیرا در این دنیای مجازی، جنایتکاران بدون استفاده از سلاح جنگی به دنبال حمله به بافت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور دیگری هستند. سازمان برای نظارت و کنترل دنیای مجازی خود، ایران نیز سازمانی مشابه به نام پلیس فتا دارد، آنها تمام تلاش خود را می کنند تا دنیای اینترنت را به دنیایی امن و مطمئن تبدیل کنند که مردم ایران در صورت نقض حریم خصوصی افراد، می توانند آن را تبدیل کنند. با ارسال دادخواست شکایت از جرائم اینترنتی موضوع را با پلیس فتا در میان بگذارید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *