مشاوره حقوقي, مشاوره حقوقی جرایم اینترنتی

مشاوره حقوقی جرایم اینترنتی در شرق تهران

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته

مشاوره حقوقی جرایم اینترنتی در شرق تهران

 

کلاهبرداری اینترنتی

در قسمت قبل به بررسی چند نوع جرایم رایانه ای پرداختیم. این جرایم گسترده هستند و در دسته بندی خاصی از جرایم قرار نمی گیرند. از آنجایی که جرایم سایبری خود را به روش های مختلفی نشان می دهد، رایج ترین آنها کلاهبرداری سایبری است.

نوع دیگری از جرایم رایانه ای شامل استفاده از رایانه، تلفن همراه و سایر فناوری ها و ابزارها برای ارتکاب جرایم مانند جعل، کلاهبرداری آنلاین و غیره است.

یکی از جرایم رایانه ای که واکنش های روانی منفی بر افراد و جامعه ایجاد می کند، آزار و اذیت زنان و کودکان است. از این روش برای تحت فشار قرار دادن زنان و کودکان و اخاذی از آنها استفاده می شود. چنین تخلفاتی از طریق نرم افزار چت و چت تصویری انجام می شود.

مجازات کلاهبرداری اینترنتی

از آنجایی که کلاهبرداری آنلاین یکی از رایج ترین انواع جرایم در اینترنت است، لازم است تا مجازات های آن را درک کنید. ماده 13 قانون جرایم رایانه ای نیز جرم کلاهبرداری اینترنتی را پیش بینی کرده و مجازات این جرم را مشخص کرده است.

مشاوره حقوقی جرایم اینترنتی در شرق تهران

اگرچه توسعه مداوم فناوری مزایای زیادی دارد، اما معایبی نیز دارد. از آنجایی که امروزه بیشتر فعالیت های تجاری از طریق اینترنت انجام می شود، ورود به این حوزه را می توان برای رونق همه نوع کسب و کار ضروری دانست. در واقع فضای اینترنت هر روز در حال گسترش و توسعه است، اما شاهد سوء استفاده های مختلفی در این زمینه هستیم و تخلفات در این حوزه در نهایت منجر به وقوع جرم می شود.

مشاوره حقوقی جرایم اینترنتی در شرق تهران

بنابراین مجازات کلاهبرداری سایبری یک تا پنج سال حبس یا جزای نقدی از 20 تا 100 میلیون ریال یا هر دو است. باید گفت علاوه بر تحریم های فوق، اموال نیز باید به صاحب یا قربانی مسترد شود. در واقع جرایم سایبری جرایمی است که در اینترنت انجام می شود. در واقع، مجرمان از رایانه یا تلفن همراه برای ارتکاب جرم استفاده می کنند. از جمله اشکالی که می تواند در فضاهای مجازی و اینترنتی خود را نشان دهد، باید به توهین و تهمت، آزار و اذیت، کلاهبرداری و نشر اکاذیب اشاره کرد. برای آشنایی بیشتر با جرایم کیفری، به وکیل جنایی مراجعه کنید.

 

انواع جرایم سایبری

جرایم سایبری شامل مواردی از سرقت، تخریب و تهدید می شود که مجرم اصلی آن رایانه و سیستم های جانبی آن است. منظور از جرایم سایبری این است که جرم اصلی در فضای مجازی و اینترنت رخ می دهد، اما تاثیر جرم در دنیای واقعی قابل مشاهده است، مانند شنود غیرمجاز. برای مشاوره حقوقی حرفه ای با یک وکیل وقت ملاقات بگیرید

بهترین مشاور حقوقی برای جرایم رایانه ای

مردم جهان و همچنین ساکنان کشور ما هر روز به طور جدی در اینترنت و فضای مجازی حضور دارند. امروزه بیشتر مشاغل و حتی نیازهای اساسی زندگی مدرن ما در فضاهای مجازی و رایانه ها پیاده سازی می شوند. این نوع نقض به ویژه در کشورهای جهان سوم رایج است زیرا قوانین مناسبی برای مبارزه با متخلفان وجود ندارد، اما در کشورهای پیشرفته قوانین کپی رایت بسیار سخت گیرانه است و متخلفان مجازات می شوند.

مشاوره حقوقی جرایم اینترنتی در شرق تهران

تخلف رایانه ای: طبق ماده 736 هرکس بدون مجوز اقدام به تخریب، حذف، غیرفعال کردن پردازش و معدوم کردن اطلاعات متعلق به دیگران از سیستم مخابراتی یا رایانه ای کند به حبس از 6 ماه تا 2 سال و جزای نقدی دولتی محکوم می شود.

جنایت علیه حیثیت عمومی: بر اساس ماده 742 هر شخصی که از طریق اینترنت و سامانه های مخابراتی اقدام به انتشار مطالب ناپسند و ممنوعه نماید حسب تعداد افراد و نحوه انتشار به حبس و جزای نقدی محکوم خواهد شد.

جرم نشر اکاذیب: بر اساس ماده 746 هرکس بدون مجوز در شبکه های اینترنتی و مخابراتی با هدف تشویش اذهان عمومی یا ایجاد ضرر دیگر اقدام به انتشار اکاذیب کند به حبس از 91 روز تا دو سال و همچنین جزای نقدی محکوم خواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *