مشاوره حقوقي, مشاوره حقوقی جرایم اینترنتی

مشاوره حقوقی جرایم اینترنتی در غرب تهران

مشاوره حقوقی قوه قضاییه

مشاوره حقوقی جرایم اینترنتی در غرب تهران

 

وکلای جرایم اینترنتی و سایبری

وکلای جرایم سایبری وکلای پایه و متخصص در زمینه های فضای مجازی، کامپیوتر و اینترنت هستند. آنها با درگیر شدن در پرونده های اینترنتی و جرایم سایبری، تجربه و مهارت کافی در زمینه دعاوی اینترنتی دارند. با ادامه پیشرفت و گسترش فضاهای مجازی و اینترنت، راه های مشارکت در این زمینه نیز افزایش یافته است. علاوه بر این، در دنیای امروز، وقوع جرایم سایبری با استفاده از ابزارهای شبکه ای مانند رایانه و تلفن همراه بسیار زیاد است. جرایم سایبری مانند استفاده از پهنای باند بین المللی و دسترسی غیرمجاز هر از گاهی رخ می دهد.

 

مهمترین جرایم سایبری عبارتند از:

کلاهبرداری اینترنتی

آزار و اذیت در فضای مجازی

حمله هکری

جعل مطالب و داده ها

نقض قوانین کپی رایت

باید گفت که برای ارتکاب جرم کلاهبرداری باید از وسایل متقلبانه برای فریب دیگران استفاده کرد. علاوه بر این، کلاهبرداری آنلاین نباید با کلاهبرداری سنتی اشتباه گرفته شود. در کلاهبرداری آنلاین، افراد با اصلاح سیستم‌ها و داده‌های شبکه، بدون اینکه متوجه دارایی‌های از دست رفته باشند، پول را می‌دزدند. بنابراین در این نوع کلاهبرداری کلاهبردار. ابزارها کامپیوتر و شبکه هستند. تجهیزات. فضای مجازی. به همین دلیل، بهتر است با یک وکیل متخصص در کلاهبرداری تماس بگیرید تا راه حل حقوقی متناسب با پرونده خود را به دست آورید.

مشاوره حقوقی جرایم اینترنتی در غرب تهران

انواع کلاهبرداری آنلاین شامل سرقت اطلاعات، فیشینگ، سرقت سایبری و سرقت وجوه از حساب های دیگران است.

مشاوره حقوقی جرایم اینترنتی در غرب تهران

بر اساس قانون جرایم رایانه ای مصوب 2008، نمونه های واضح و مشخصی از این گونه جرایم پیش بینی شده است، از جمله: در این فضا افراد دوستی پیدا می کردند و سپس با جمع آوری اطلاعات، عکس ها و فیلم هایش او را برای کسب درآمد تحت فشار قرار می دادند. هدف از این فشار روانی این است که بتوانیم از مشتری پول استخراج کنیم و حتی ممکن است از او سوء استفاده اخلاقی و مالی کنیم.

مشاوره حقوقی جرایم اینترنتی در غرب تهران

کلاهبرداری جرمی است که خود را به اشکال مختلف نشان می دهد که یکی از آنها در فضای مجازی رخ می دهد. در واقع، جرایم کلاهبرداری را می توان با استفاده از روش های سنتی، کلاهبرداری از دیگران از طریق فریب یا از طریق اینترنت انجام داد. همچنین هرکس از رایانه یا سیستم مخابراتی برای انتقال یا انتشار تصاویر، فایل های صوتی، فیلم های شخصی یا خصوصی یا سایر اسرار استفاده کند، به حبس از 91 روز تا 2 سال و جزای نقدی محکوم می شود.

مشاوره حقوقی جرایم اینترنتی در غرب تهران

نکته حائز اهمیت این است که برای اقدام و اعمال مجازات برای جرایم رایانه ای حاوی اتهام افترا باید به حیثیت و حیثیت آسیب وارد شود و انتشار این جرایم بدون رضایت شاکی انجام شود.

دادگاه برای رسیدگی به جرایم اینترنتی و سایبری

طبق ماده 655 قانون آیین دادرسی کیفری: در جرائمی که محل وقوع جرم معلوم نیست صلاحیت دادسرا و دادگاه محل کشف جرم در صلاحیت است. در این نوع کلاهبرداری ارتباط مستقیمی بین مرتکب و قربانی وجود ندارد و کلاهبرداران به روش های مختلف کلاهبرداری را انجام می دهند. با توجه به گسترش فضای اینترنت، فراوانی این جرایم پیشرفته تر شده و روش های کلاهبرداران نیز به روز شده است. در واقع می توان رشد وب و اینترنت را عاملی برای گسترش جرایمی مانند کلاهبرداری دانست که البته وقوع آنها اجتناب ناپذیر است.

مشاوره حقوقی جرایم اینترنتی در غرب تهران

به طور کلی به جرایمی که در اینترنت انجام می شود جرایم رایانه ای می گویند. این جرایم می تواند ناشی از بدحجابی و توهین بین افراد و یا انواع کلاهبرداری باشد. علاوه بر دنیای واقعی، جرایم می تواند در فضای مجازی نیز رخ دهد و با توجه به گسترش فضای مجازی، تعداد جرایم در فضای مجازی در سال های اخیر افزایش یافته است. قانون مجازات های مشخصی را برای جرایم رایانه ای پیش بینی کرده است و افرادی که مرتکب جرائم جنایی می شوند، حتی در شرایط غیر واقعی، باید بدانند که قابل تعقیب هستند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *