مشاوره حقوقي, مشاوره حقوقی جرایم اینترنتی

مشاوره حقوقی جرایم اینترنتی فوری

مشاوره حقوقی انحصار وراثت حضوری

مشاوره حقوقی جرایم اینترنتی فوری

 

توهین و سخنان بد در اینترنت

رسانه های اجتماعی به عنوان مکانی برای بیان نظرات، همیشه محلی برای گفتگو بوده است. اما گاهی افرادی هستند که در این فضا به ما توهین و تهمت می زنند. پاسخ های توهین آمیز و بی ادبانه همچنان کاربران را آزار می دهد. شبکه اجتماعی به عنوان مکانی که هویت افراد در آن نامشخص است، مکانی آماده برای توهین است. این پرونده نیز یک جرایم رایانه ای تلقی شد و توسط نهادهای نظارتی نظارت خواهد شد.بحث های جاری در مورد فناوری در دنیا تاثیر متفاوتی بر زندگی هر فرد دارد، مانند برقراری ارتباط از طریق رسانه های اجتماعی، راه اندازی کسب و کار در اینترنت، راه اندازی دوره ها و آموزش ها و غیره.

مشاوره حقوقی در مورد هک وب سایت

 

سایت ویکی‌پدیا (دانشنامهٔ آزاد) این توصیف را درباره «هک کردن» ارائه می‌کند: «خرابکاری یا هک کردن به معنای استفاده از روشی سریع و هوشمند برای حل مشکلات رایانه‌ای است. در محاسبات، معنای هک گاهی برابر با کرک (کرک انگلیسی) به معنای رمزگشایی است. در گفتگوی امروز، هک به معنای نفوذ به یک سیستم کامپیوتری است. و کرک نیز به معنای رمزگشایی است و کرکر به کسی که رمز را باز می کند گفته می شود. هکرها و هکرها برای همه مشترک است یک کلمه خاص و ناشناخته است. به خصوص در فضای مجازی امروزی این کلمه را بیشتر می شنویم و شاید تجربه کرده باشیم. جرم هک کردن وب سایت نیز یکی از جرایم رایج است. با انجام این کار، هکر به صاحب وب سایت (اعم از یک شخص حقیقی یا حقوقی) حمله می کند. شخص) باعث خسارت قابل توجه، گاهی اوقات حتی خسارات جبران ناپذیر می شود. مشاوره حقوقی جرایم رایانه ای نیز راهنمایی و راهنمای شماست.

مشاوره حقوقی جرایم اینترنتی فوری

اگرچه این فضا بسیار امن است و توسط چندین لایه محافظت می شود، اما هکرها گاهی از بدافزارها و ویروس های شبکه برای نفوذ به پایگاه های داده و دسترسی به اطلاعات شخصی افراد دیگر استفاده می کنند. گاهی اوقات خود وب سایت ها با فروش اطلاعات ثبت شده افراد به شرکت های دیگر مرتکب این جنایت سایبری می شوند. چنین رفتاری بخشی از جرایم رایانه ای است و قانون از قبل شرایط لازم را برای مبارزه با این نوع رفتارها فراهم کرده است.

 

نقض قوانین کپی رایت

قانون کپی رایت در مورد محافظت از حق چاپ یک محصول است که می تواند نرم افزار، آهنگ، کتاب یا حتی دستور تهیه یک محصول باشد. قانون کپی رایت برای حمایت مناسب از این حق وضع شد. این محصول دارای مشکلات مالی و تجاری است و استفاده از آن توسط دیگران بدون پرداخت حق استفاده ممکن است ضررهای مالی قابل توجهی برای صاحب اثر به همراه داشته باشد. با این حال، بسیاری از مردم با انتشار آثار مختلف در اینترنت که متعلق به آنها نیست، به نادیده گرفتن و نقض قوانین کپی رایت ادامه می دهند.

پیشگیری از جرایم اینترنتی و سایبری

اینترنت مانند یک سرایت کل دنیا را فرا گرفته است و هر بزرگسالی را کاملاً با کلمه اینترنت آشنا کرده است، حتی اگر از آن استفاده نکرده باشد. آنچه اکنون اتفاق می افتد این است که اینترنت بشریت را برای این مزیت آماده کرده است. داوطلبان می توانند برای خرید مواد غذایی، پوشاک و … به فروشگاه های اینترنتی مراجعه کنند. خرید اینترنتی در بین انبوه مردم به یک عادت تبدیل شده است و اکثر افراد حاضر به استفاده از این فروشگاه ها هستند، اما وقتی این اتفاقات جنبه منفی خود را نشان دهد، مثلاً برداشت غیرمجاز پول از کارت بانکی پس از اولین خرید در فروشگاه، خوب نیست. . ، یا عدم تحویل کالا و محصولات به متقاضیان، این موارد می تواند مصادیق جرایم سایبری باشد.

 

چگونه از رفتار مجرمانه در فروشگاه اینترنتی شکایت کنیم؟

شما می توانید از طرق زیر علیه فروشگاه اینترنتی شکایت کنید:

با عنایت به اینکه فروشگاه های اینترنتی مجاز دارای علامت اعتماد الکترونیکی هستند، در صورت عدم پاسخگویی مناسب به این فروشگاه ها و وجود مواردی مانند عدم عودت در مدت هفت روز و یا معیوب بودن کالا بر اساس شرایط قانونی، می توانید شکایت کنید. در مقابل فروشگاه اینترنتی فروشگاه از طریق وب سایت

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *