مشاوره حقوقی خانواده

مشاوره حقوقی خانواده شبانه روزی

مشاوره حقوقی تلفنی غرب تهران

مشاوره حقوقی خانواده شبانه روزی

 

مشاوران حقوقی خانواده نقش بسیار مهمی در حل اختلافات خانوادگی دارند. این مشاوران با داشتن تخصص در زمینه های مختلف مانند طلاق، تقسیم اموال و حقوق والدین، به زوج ها کمک می کنند در هنگام مواجهه با این مسائل پیچیده تصمیمات درستی بگیرند. حقوق والدین یکی از مسائل حقوقی مهم در روابط زناشویی و طلاق است. یک وکیل طلاق که در این زمینه تخصص دارد می تواند به زوج ها در تعیین حقوق والدین کمک کند. این مشاوران قوانین مربوطه را درک می کنند و منافع کودک را در نظر می گیرند و زوجین را راهنمایی می کنند تا در مورد آموزش و مراقبت از فرزندان خود تصمیمات بهتری بگیرند.یک وکیل خوب و آگاه در این زمینه می تواند به والدین اطمینان دهد که حقوق فرزندانشان محافظت می شود و منافع آنها در نظر گرفته می شود.

 

مشاوره حقوقی خانواده شبانه روزی

همه اعضای خانواده دارای حقوق و وظایفی هستند. این شامل فرزندان و والدین نیز می شود، هر کس موظف است نقش خود را انجام دهد. از سوی دیگر انتظار می رود سایر اعضای خانواده نیز نگران حقوق فرد باشند و ملزم به رعایت آن باشند. حقوق و تکالیف متقابل زن و مرد شامل روابط زناشویی و همراهی متقابل، توجه به تربیت فرزندان و تلاش برای ایجاد فضای امن و مناسب رشد برای فرزندان است. نکته حائز اهمیت در خصوص حقوق و تکالیف زن و مرد این است که در دوران عقد، طرفین می توانند هر شرطی را که ناقض الزامات ازدواج نباشد، در عقد ذکر کنند. مشاوره حقوقی خانواده می تواند با حضور فعال در عرصه فعالیت مدنی، حضور فعال در رسانه های عمومی و استفاده از فضاهای مجازی، در زمینه حقوق کودک، ارتقای حقوق کودک در درون خانواده پیشگام باشد.

نکاح زن و مرد با بیان صحیح خود باعث ایجاد رابطه زناشویی بین طرفین می شود و حقوق و تکالیف زن و شوهر مطابق قانون مدنی تعیین می شود.

پس از ازدواج، زن و مرد نسبت به یکدیگر تعهدات و وظایفی دارند. در اسلام و در قانون مدنی جمهوری اسلامی ایران تکالیفی پیش بینی شده است که زن و شوهر باید به آنها عمل کنند.

مشاوره حقوقی می تواند مشتریان را در حفظ منافع مشروع و حقوق قانونی خود با استفاده از خرد قانونی و راهکارهای قانونی راهنمایی کند.

تجربه نشان می‌دهد و ثابت می‌کند که وقتی اعضای خانواده اعم از زن و شوهر یا سایر اعضای خانواده برای حل مشکلات و اختلافات خانوادگی از راه‌های قانونی به مشاور حقوقی مراجعه کنند، می‌توانند ضمن جلوگیری از حوادث و بلایای احتمالی در همه ابعاد به نتایج اساسی دست یابند.

 

مشاوره حقوقی خانواده شبانه روزی

در قانون مدنی این جزء حقوق و تکالیف زوجین است. به عنوان مثال، طبق ماده 1103 قانون مدنی، زوجین ملزم به حفظ روابط حسنه با یکدیگر هستند و باید با هم صمیمانه و با احترام رفتار کنند. همچنین طبق ماده ۱۱۰۴ قانون، زن و شوهر باید در ساختن (تحکیم) بنیان خانواده و تربیت فرزندان به یکدیگر کمک کنند.

بخشی دیگر از حقوق و تکالیف در این زمینه متوجه زنان است. یکی از حقوق زنان دریافت مهریه و نفقه بلافاصله پس از عقد نکاح است. طبق ماده 1114 قانون مدنی، زن باید در خانه شوهر خود سکونت داشته باشد، مگر اینکه در شرایط زوجیت این حق برای او باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *