مشاوره حقوقی خانواده

مشاوره حقوقی خانواده چیست

مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی خانواده چیست

 

مشاوره حقوقی خانواده علاوه بر توانایی خود در حل و فصل اختلافات حقوقی خانوادگی، در میانجیگری اختلافات بین فردی در پرونده های طلاق نیز مهارت دارند. تیم مشاوران به دنبال عدالت، استراتژی‌های اقتباسی را برای پیشگیری و حل تعارض به شما ارائه می‌دهند. بنابراین توصیه می شود قبل از هر اقدامی در مورد اختلافات خانوادگی مشاوره بگیرید. سپس با توصیه آنها می توانید تصمیمات درستی برای زندگی خود بگیرید.

وکلای خانواده علاوه بر توانایی خود در حل و فصل اختلافات حقوقی خانوادگی، در میانجیگری اختلافات بین فردی در پرونده های طلاق نیز مهارت دارند. تیم مشاوران به دنبال عدالت، استراتژی‌های اقتباسی را برای پیشگیری و حل تعارض به شما ارائه می‌دهند. بنابراین توصیه می شود قبل از هر اقدامی در مورد اختلافات خانوادگی مشاوره بگیرید. سپس با توصیه آنها می توانید تصمیمات درستی برای زندگی خود بگیرید.

مشاوره حقوقی خانواده چیست

 

عافراد برای درک حقوق و وظایف خود به یک وکیل خانواده نیاز دارند. در زیر به وکیل خانواده و شرح وظایف وکیل خانواده و تشریفاتی که در صلاحیت دادگاه های خانواده است می پردازیم. لطفا برای اطلاعات در این زمینه ما را دنبال کنید.علاوه بر موارد ذکر شده در بالا به نام دعوای خانوادگی که در آن وکلای خانواده کارشناس محسوب می شوند که گاهی وکیل خانواده نیز نامیده می شوند، یعنی وکلایی که وکالت یک خانواده و در واقع همه اعضای خانواده را با انعقاد قرارداد وکالت با وکیل وکالت می کنند. هر گونه دعوی که ممکن است اقامه شود (نه محدود به دعاوی خانوادگی) توسط همان وکیل رسیدگی می شود و نیاز به یافتن وکیل برای هر پرونده را از بین می برد.

 

 

وکیل حقوقی خانواده کیست؟

اگرچه تعیین و انتخاب وکیل خانواده در کشور ما مرسوم نیست، اما در برخی از کشورها وکلای خانواده مانند پزشکان و مشاوران خانواده شناخته شده و بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. اما در ایران به وکلای دعوای خانوادگی عموماً وکیل خانواده گفته می شود.

 

وظایف وکیل خانواده

در مقاله قبلی در مورد وکلای خانواده صحبت کردیم اما سوال مهمی که در رابطه با این وکلا مطرح می شود این است که وظایف و مسئولیت های این وکلا چیست؟ پاسخ به این سوال هم از منظر حرفه ای و هم از منظر اخلاقی قابل بررسی است. در شرایط خاص، موکل ممکن است علیه یک وکیل به دلیل نقض وظایف وکیل خانواده شکایت کند. اگر یک وکیل در تهران اطلاعات عمیقی از موارد فوق داشته باشد، می تواند شما را به پیروزی راهنمایی کند و در موارد مختلف حقوقی از حقوق شما دفاع کند. اولین راه برای یافتن وکیل طلاق و خانواده خوب و اطلاع از وضعیت وکیل این است که بپرسیم و جستجو کنیم که آیا دوستان یا آشنایان ما تا به حال از خدمات خانواده وکیل طلاق و خانواده استفاده کرده اند و آیا از آن راضی بوده اند یا خیر. علاوه بر این می توانید کیفیت وکیل خانواده خود را تا حدی مشخص کرده و قرارداد وکالت منعقد کنید. قبل از مراجعه به یک موسسه حقوقی یا موسسه حقوقی می توانیم با تماس با وکیل به معرفی مختصری از وضعیت دعاوی خانوادگی بپردازیم و یا در صورت امکان اطلاعات تخصصی وکیل و تمایل وی به رسیدگی به پرونده را توضیح دهیم. هزینه های وکالت ابتدا وکیل می گیریم، سپس برای امضای قرارداد حقوقی وقت می گیریم.

حقوق خانواده و انواع آن چیست؟

یکی از حوزه های مهم حقوق، حقوق خانواده است. این حوزه از آن جهت حائز اهمیت است که طیف وسیعی از مسائل مربوط به خانواده ها را در بر می گیرد. همچنین لازم است بدانید که این مشکلات زندگی اعضای خانواده را کاملا تحت تاثیر قرار می دهد. قانون خانواده به شما کمک می کند تا از حقوق قانونی اعضای خانواده خود محافظت کنید. بر این اساس، اختلافات به صورت کاملاً عادلانه و قانونی بررسی و حل و فصل می شود. حقوق خانواده مجموعه ای از قوانین و مقرراتی است که بر روابط خانوادگی حاکم است. این حقوق شامل سه بخش است: ازدواج، طلاق و روابط بین والدین و فرزندان. بحث هایی مثل مهریه و نفقه. در نهایت به آدرس وکیل خانواده مراجعه می کنیم و در صورتی که پس از گفتگوهای قبلی با وکیل از صلاحیت، صداقت و تخصص وکیل خانواده مطمئن شدیم نسبت به عقد قرارداد وکالت اقدام می کنیم و پس از پرداخت وجه هزینه ها و دریافت نامه وکیل، فرم بنابراین ما این موضوعات را به ترتیب بررسی می کنیم: وکیل خانواده کیست، چگونه یک وکیل خانواده خوب پیدا کنیم، و وظایف یک وکیل خانواده چیست.