مشاوره حقوقی خانواده

مشاوره حقوقی خانواده کرج

مشاور حقوقی خانواده شمال تهران

مشاوره حقوقی خانواده کرج

 

در تمام موارد ذکر شده ممکن است فرد با مشکلات یا اختلافاتی مواجه شود که مستلزم ارجاع و تصمیم گیری به دادگاه خانواده باشد. البته بسیاری از افراد ترجیح می دهند از خدمات حقوقی وکیل پایه یک دادگستری استفاده کنند تا اینکه مستقیماً برای طرح دعوا به دادگاه مراجعه کنند تا به صورت تخصصی اختلافات خانوادگی را حل کنند. قانون خانواده بخشی از قانون مدنی است که بر روابط بین زن، زن، فرزندان، والدین و سایر اعضای خانواده و نیز امور مالی مرتبط مانند مهریه و نفقه حاکم است. مباحث حقوق خانواده یک سری مسائل مهم در زمینه ازدواج و فسخ نکاح را تشکیل می دهد. پس با ما همراه باشید

 

 

مشاوره حقوقی خانواده کرج

 

اولاً، خوب است بدانیم حقوق خانوادگی چیست. آنچه در ادامه این مقاله می خوانید بخشی از حقوق خانواده است. این موارد عبارتند از ازدواج، نیاز به ثبت ازدواج دائم، اثبات رابطه زناشویی، کسب اجازه برای ازدواج دختر و ازدواج مجدد با شوهر، نفقه همسر، نفقه مستمری فرزندان، ترک صدقه، تهیه مسکن، تسلیم و ازدواج مجدد همسر، «بازگشت جهیزیه، مهریه منتظر ماجرا باشید. «بسیاری از مردم اشاره کرده اند.

 

مزایای مشاوره حقوقی خانواده چیست؟

مراجعه به مشاور حقوقی خانواده و اخذ نظر کارشناسی آنها ضروری است. در بسیاری از موارد شاهد بوده ایم که زوج هایی بدون درک حقوق و تکالیف قانونی خود در نارضایتی و ناامیدی به زندگی خود ادامه می دهند. تا بتوانند به راحتی سوال بپرسند و راه حل پیدا کنند. در واقع مزایای مشاوره حقوق خانواده به شرح زیر است:

کمک به مردم در حل مسائل حقوقی و حقوقی مربوط به خانواده خود

افزایش آگاهی از قوانین و مقررات مربوط به خانواده

کاهش هزینه های مرتبط با مسائل حقوقی خانواده و جلوگیری از مشکلات آتی قانون خانواده

 

مشاوره حقوق خانواده چیست؟

حقوق خانواده به دلیل گستردگی و گستره ای که دارد موضوعات بسیاری را در بر می گیرد; از جمله مهم ترین بخش ها و زیرشاخه های حقوق خانواده به موارد زیر اشاره می کنیم:

مشاوره حقوقی در امور ازدواج (اخذ اجازه ازدواج از دختر، نامزدی، شرایط عقد، شرایط مندرج در عقد، شرایط نصف مال)

مشاوره حقوقی در امور نفقه

آیا مشاوره حقوقی باعث تشدید تنش در روابط خانوادگی نمی شود؟

لازم به ذکر است که مشاوره حقوقی همیشه به نفع عدالت و انصاف است، اما مستعد سوگیری جناح راست است. در واقع اگر یک یا چند نفر از اعضای خانواده به دلیل نقص در سیستم مدیریت خانواده و روابط ناعادلانه دچار درد و رنج شوند و کاهش یا رفع این رنج در حیطه اعمال قانون و حوزه مشاوره حقوقی باشد. وقتی این اتفاق بیفتد، واضح است که مشاور حقوقی بدون معطلی با موکل تماس خواهد گرفت. مشاوره حقوقی می تواند راه حل موثری برای برقراری صلح بین اعضای خانواده باشد.

مشاور حقوقی خانواده چیست؟

مشکلات و مسائلی که در خانواده پیش می آید بدون مراجعه به دادگاه قابل حل است. با این حال، موقعیت ها گاهی اوقات می توانند بسیار پیچیده شوند. به عنوان مثال، یک زوج دیگر صلاحیت زندگی مشترک را ندارند یا فرزندانشان با مشکلاتی روبرو هستند. در این زمینه ها، بهتر است در مورد پرونده خود با یک مشاور حقوقی خانواده مشورت کنید.

حقوق حضانت: حق حضانت به حق تربیت و تأمین فرزندان اطلاق می شود. اگر شما و همسرتان متاهل هستید و مشکلات حضانت فرزند دارید، بهتر است با یک وکیل متخصص در این زمینه مشورت کنید.

مالیات بر ارث: مالیات بر ارث به حقوق مالکیت و حقوق مالکیتی اطلاق می شود که ورثه پس از فوت شخص به ارث می برند. اگر می خواهید مسائل مربوط به مالیات بر ارث را حل کنید، بهتر است با یک وکیل متخصص در این زمینه مشورت کنید.

 

 

 

 

 

لطفاً جزئیات بیشتری در مورد موضوعی که نیاز به مشاوره دارید ارائه دهید تا وکیل یا مشاور حقوقی خانواده شما بتواند مشاوره جامع تری به شما ارائه دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *