مشاوره حقوقي

مشاوره حقوقی سفته در اصفهان

مشاوره حقوقی رایگان شبانه روزی

 

سفته یکی از ابزارهای مهم برای ورود به معاملات اقتصادی است که به شما کمک می کند به بهترین و سریع ترین روش به اهداف تجاری و مالی خود برسید. مهم ترین نکته در مورد سفته وثیقه بودن آن است که می توانید با تعیین مبلغ مورد نیاز، تاریخ مشخص و مهر و امضاهای لازم آن را تأیید کنید. با توجه به اهمیت سفته، فرم مطلوبی برای کلیه فعالیت های تجاری و مالی شما خواهد بود. علاوه بر این، می توانید بدون پرداخت پول نقد یا وعده چک صندوق، خریدهای بزرگ انجام دهید و یا از خدمات بانکی لازم و ایجاد شغل بهره مند شوید. برای دریافت سفته می توانید از بانک درخواست دهید و به راحتی صاحب یک سند معتبر به نام سفته شوید. اما باید بدانید در چه شرایطی و به چه منظوری این عنوان مهم را به عنوان سفته می دهید وگرنه به صورت قانونی سفته دریافت خواهید کرد. بنابراین در استفاده از سفته در روابط باید بسیار مراقب بود تا ضرر نکند.

 

وکیل سفته در اصفهان

مطالبه سفته اقدامی است که دارنده سفته برای توقیف اموال صادرکننده انجام می دهد. درخواست در فرم مخصوص با ذکر مرجع مخصوص این کار انجام می شود، مثلاً در تهران در مجتمع دادگستری شهید بهشتی کلیه سفته ها درخواست می شود که مشابه چک برگشتی است هر چند متفاوت است برای اگر چک مسترد می شود، دعوی نمی توان اقامه کرد، اما سفته بدون مطالبه قابل مطالبه است. برای مطالبه مبلغ سفته باید در مقدار و حدود مندرج در سفته که در سمت چپ سفته قابل مشاهده است اقدام کنید. مثلاً اگر مبلغ سفته 20 میلیون تومان باشد، اعم از اینکه یک قطعه یا چند قطعه باشد و توسط یک نفر صادر شده باشد، باید از محل اقامت صادرکننده (یعنی ) به کمیته حل اختلاف شکایت کنید. مدافع). ) در صورتی که مبلغ سفته بیش از 2000 وانتومان باشد، دعوای عمومی را به دادگاه کشاند. هزینه های حقوقی 3.5 درصد مبلغ سفته است که نیمی از آن توسط شورای عالی محاسبه می شود

مشاوره حقوقی آنلاین سفته در اصفهان

تفاوت بین برات و سفته را می توان در چند جمله خلاصه کرد: سفته معمولاً شامل سه نفر می شود: پرداخت کننده (قرار دهنده)، بدهکار (دارنده سفته) و مذاکره کننده (پرداخت کننده سفته یا پذیرنده سفته) اما اینطور نیست. فقط دو نفر هستند اشخاص دخیل در سفته : طلبکاران و طلبکاران. بحث قبولی سفته مطرح نیست زیرا تحویل به عهده دیگری نیست که قبولش الزامی است. در فاکتور محل و نحوه پرداخت از شرایط اصلی می باشد. اگر ذی‌نفع مأموریت درخواست یا اعتراض کند، عواقبی دارد. اما در سفته ای که به امضای بدهکار رسیده است مکان اهمیتی ندارد. یعنی سفته باید در موعد مقرر پرداخت شود. نام طلبکار باید ذکر شود. زیرا یکی از شروط اساسی فاکتور ذکر نام شخصی است که به شما وجه نقد یا حواله او را پرداخت می کند. اما در سفته ممکن است سفته به نام دارنده بدون ذکر نام شخص خاصی صادر شود. صدور برات اساساً یک عمل تجاری است، اما اگر طرف معامله تاجر، صراف یا بانکدار باشند، صدور سفته یک عمل تجاری محسوب می شود.

 

مشاوره حقوقی سفته رایگان در اصفهان

همه می خواهند که موضوع حقوقی آنها به بهترین شکل ممکن در سریع ترین زمان ممکن حل شود. برای این کار باید وکیلی متخصص در موضوع پرونده خود پیدا کنید. بدین ترتیب وی می تواند با سپردن پرونده شما به وکیل ذیصلاح در این امر، در انجام وصول سفته تسریع کرده و به لطف تخصص فراوان خود در زمینه حقوقی، نتیجه مطلوب را با سرعت بیشتری برای شما به ارمغان آورد. وکیل ما فقط می تواند به مواردی رسیدگی کند که موضوع اصلی به طور خاص مربوط به سفته و اسناد تجاری مرتبط باشد.

 

حداکثر مبلغ سفته چقدر است؟

عموماً در هر سفته حد و میزان مشخصی از تعهد مالی در نظر گرفته می شود و شخص حقیقی یا حقوقی می تواند با مراجعه به بانکی خاص سفته مورد نیاز را خریداری کند. البته لازم به ذکر است که برای ایفای تعهدات مالی، سفته باید از بانک مرجع در سطح قیمتی متناسب با تعهدات مورد نظر خریداری شود. درج مبالغ بیش از سقف سفته: به عنوان مثال، هنگام خرید سفته تا سقف 100 میلیون ریال از بانک مرجع، این سفته نمی تواند فقط سفته را به مبلغی معادل یا کمتر از مبلغ درج شده در بانک مرجع پوشش دهد. ضمناً برای جلوگیری از خطا و مشکل در درج مبلغ در چک، بهتر است ابتدا مبلغ چک را به صورت عددی وارد کرده و سپس تعداد مورد نیاز را در فرم نامه بنویسید تا خطر اشتباه کاهش یابد. خطاها به حداقل می رسد. ضمناً اگر عدد درج شده در سفته بیشتر از عدد درج شده در سفته و سطح قیمت باشد. سفته فقط دارای ارزش سند تجاری برای مبلغ تعیین شده است و می توان مبالغ اضافی را به صورت عادی و نه تجاری از سازمان مطالبه کرد.

 

وکیل سفته در اصفهان

به عبارت دیگر نام گیرنده سند به عنوان طلبکار بدهی قید می شود. همچنین لازم به ذکر است که اگر نام گیرنده سفته در سند قید نشده باشد، سفته به ارز حامل خواهد بود که در صورت مناقصه به شخص دیگری ممکن است برای صادرکننده مشکل ایجاد شود. یکی از مهم ترین نکاتی که در تنظیم سفته باید به آن توجه کرد، تاریخ پرداخت یا سررسید سفته است. زیرا اگر زمان دقیق سررسید سفته در آن قید نشده باشد، سفته را می توان در حال حاضر خواند و مطالبه کرد و دارنده سفته می تواند هر وقت بخواهد نسبت به وصول مبلغ مندرج اقدام کند.

 

وکیل سفته در اصفهان تلفنی

استفاده از آن به عنوان ضمانت عملکرد خوب یک فرد، رویه ای کاملاً معمول و متداول در شرکت ها و مؤسسات است تا حفظ اطلاعات محرمانه و در دسترس افرادی که در آن شرکت کار می کنند تضمین شود و تأکید شود که قرارداد به همین منظور منعقد شده است. برای انجام یک کار خوب، a به کارفرما داده می شود و در نتیجه تضمین می کند که کار را به درستی انجام می دهد و محرمانه بودن این مکان را حفظ می کند.

انواع سفته

 

گاهی اوقات هنگام امضای قرارداد کار توسط کارفرما برای اینکه طرف مقابل بتواند کار محوله را به درستی و به طور کامل انجام دهد، سفته ای به عنوان تضمین اتمام کار از طرف کارفرما دریافت می کند تا کارفرما صادر کند. سفته طرف الف می پذیرد که قرارداد را انجام دهد و کار را به درستی و کامل انجام دهد.

 

برای تهیه سفته به کجا مراجعه کنم؟

سفته قولی است که شخص در قبال دریافت وام یا استخدام در شرکت خصوصی می دهد. هر صادرکننده سفته مبلغ متفاوتی را وعده می دهد، به این معنی که قیمت سفته نیز بسته به هدف آن متفاوت است. سفته از نقاط مختلف. اما اصولا برای تهیه چک صندوق باید به بانک مراجعه کنید و مبلغی را به بانک پرداخت کنید تا چک صندوق مورد نیاز خود را دریافت کنید. وقتی چک های صندوقدار را در بیرون می خرید، می توانید سایبان هایی به شکل فروشگاه را در دکه های روزنامه فروشی، خیابان ها یا کنار بانک ها ببینید. چک های صندوقی که در این مکان ها فروخته می شود، ارزش و اعتبار چک های صندوق را ندارد و احتمال جعلی بودن آن بسیار زیاد است.

 

مشاوره حقوقی سفته در اصفهان

در اینجا درخواست کننده که در واقع دارنده سفته است می تواند درخواست تامین خواسته یعنی مصادره اموال شخص مورد محاکمه را قبل از رسیدگی و قضاوت بنماید. در این خصوص دارنده سفته نیازی به رسیدگی خود به سفته ندارد، بلکه می تواند از وکیل سفته (وکیل سفته وکیل پایه یک دادگستری و دارای دانش تخصصی در این زمینه) کمک بخواهد و کلیه امور مربوطه را به او بسپارد.

 

هزینه وکیل سفته چقدر است؟

به منظور دستیابی به نتایج دقیق برای وصول و دعاوی سفته، استفاده از دانش یک وکیل سفته بسیار مفید خواهد بود. برخی افراد فکر می کنند که هزینه های وکالت زیاد است، اما پس از بررسی بسیار کوتاه متوجه می شوید که هزینه های وکالت مقرون به صرفه است. عوامل مختلفی بر برآورد حق الوکاله سفته تأثیر می گذارد. اقدام قانونی با صادرکننده سفته: در صورتی که صادرکننده سفته در مهلت مقرر مبلغ سفته را پرداخت نکند و دارنده سفته نیز سفته را مطالبه کند، دارنده سفته. می تواند علیه صادرکننده سفته اقدام قانونی کند. اقامه دعوی علیه صادرکننده سفته آخرین راه برای بازپس گیری مبلغ سفته است.

مسئولیت پرداخت سفته بر عهده کیست؟

در تمامی موارد مسئول پرداخت سفته صادرکننده آن است. اگر از یک وکیل دادگستری مشاوره بگیرید، می توانید نکات طلایی مهمی را در این زمینه پیدا کنید. بنابراین، در صورت عدم پرداخت توسط صادرکننده سفته، ممکن است شرایط و قوانین دیگری در این زمینه اعمال شود.

 

چه کسانی می توانند دعوای سفته را مطرح کنند؟

در سفته، در خط ثلث، فضایی برای «حواله کد» وجود دارد که فضای قبل از آن است. هنگام صدور سفارش، فرستنده می تواند نام گیرنده را بنویسد یا به سادگی کلمه حامل را درج کند. هر کس نامش قبل از «هوالار» نوشته شده باشد، ذینفع سفته است و اگر به جای نام کلمه «صاحب» درج شود، هرکس سفته را در اختیار داشته باشد، ذینفع محسوب می‌شود. بنابراین فقط دارنده سفته یا وکیل او می تواند علیه صادرکننده یا ظهرنویس او (یعنی ظهرنویس) در دادگاه یا هیأت حل اختلاف برای مطالبه پرداخت سفته اقامه دعوی کند. حال اگر ذی نفعی فوت کند همه وراث می توانند به وکالت از متوفی اقدام کنند و اگر ذینفع طفل یا صغیر باشد ولی یا قیم او باید اقامه دعوی کند.