مشاوره حقوقي

مشاوره حقوقی سفته در تبریز

مشاوره حقوقی آنلاین

 

وکلای سفته یکی از شعبه های وکلای تجارت بوده و دارای مسئولیت ها و تعهدات مهمی می باشند. با توجه به اهمیت سفته به عنوان ضمانت نامه حقوقی و قانونی در تعاملات تجاری و اقتصادی، قانونگذار باید نسبت به بررسی موضوعات مربوط به پرونده های سفته اقدام کند. گروه حقوقی دارای وکلای مجرب از جمله وکلای بانکی است که به نمایندگی از وکلای سفته، همواره آماده خدمت رسانی به هموطنان عزیز هستند و با کمک این گروه از کارشناسان حقوقی می توانید از مشاوره رایگان آنها در خصوص سفته نیز بهره مند شوید. بنابراین او در زمینه دفاع و حقوق، از جمله مسائل اجتماعی و حقوقی، تخصص قابل توجهی دارد. افراد واجد شرایط در این زمینه به عنوان وکیل می توانند با ارائه مدارک لازم با حق و حقوق خود نسبت به دریافت سفته از این وکیل اقدام کنند. رسیدن. با این حال شما قادر خواهید بود با تجربه ترین وکیل در این زمینه را بیابید و از خدمات مهم و ارزنده این وکیل کارآزموده بهره مند شوید.

 

برای مطالبه سفته چه کنیم؟

برای مطالبه سفته، تاریخ صدور آن ملاک عمل دادگاه ها و کمیسیون های حل اختلاف نیست، بلکه ملاک عمل، تاریخی است که دارنده برات و ذی نفع می توانند وجه آن را مطالبه کنند. یعنی تاریخ سررسید سفته رسیده است یعنی تاریخ نوشته شده در سطر دوم صفحه. تاریخ انتشار مذکور ممکن است قبل از سررسید باشد، اما در هر صورت تاریخ اخطار رسمی یا هرگونه اقدام قانونی علیه ناشر در پرداخت سفته به سررسید آن بستگی دارد. اهمیت سررسید این است که اگر صادرکننده قصور کند و دارنده بخواهد سفته را تکریم کند و مطالبه پرداخت کند، می تواند ظرف ده روز از تاریخ سررسید سفته و ظرف یک سال از سررسید آن را مطالبه کند. صادرکنندگان بلیت و سایر مقامات شکایت کردند. در این صورت حتی قبل از اقدام قانونی می تواند دارایی و وجوه صادرکننده و ظهرنویس را توقیف کند. در صورت عدم مطالبه سفته در مدت ده روز از تاریخ سررسید، شرطی که شرط را برآورده می کند، یعنی ضبط مال، قابل استفاده نیست، مگر اینکه تقریباً 10 درصد ارزش سفته نزد اداره واریز شود.

 

وکیل سفته در تبریز

در اصطلاح سفته به چیزی یا چیزی اطلاق می شود که از کسی یا چیزی به عاریت گرفته شده در مقابل چیزی که در شهر دیگر مسترد شود. سفته یا سفته یک سند تجاری است که به موجب آن شخص (صادرکننده سفته) با پرداخت مبلغ معینی موافقت می کند. قابل پرداخت به گیرنده سفته در زمان معین یا عندالمطالبه.

هزینه وکیل سفته چقدر است؟

حق الوکاله بر اساس نوع پرونده، سختی و پیچیدگی آن تعیین می شود و مبلغ آن بین وکیل و موکل توافق خواهد شد. همراه با تعیین میزان حق الوکاله یا علاوه بر آن، در این خصوص و برای تعیین میزان حق الزحمه سفته، می توانید برای دریافت بهترین مشاوره با وکیل سفته در دانشکده حقوق تفاهم فرهنگی مشورت کنید. با این حال، آنچه وکیل سفته را از سایر وکلا متمایز می کند، تخصص آنها در اسناد تجاری است. وکیل سفته یکی از افراد زبده و متخصص در رسیدگی به پرونده های مربوط به اسناد تجاری به ویژه سفته است و همچنین تحصیلات عالیه در رشته حقوق تجارت را گذرانده است.

 

چه زمانی از سفته استفاده می شود؟

سفته یکی از اسناد اعتباری است که در معاملات مالی و تجاری مورد استفاده قرار می گیرد. سفته سندی است که در درجه اول برای صادرکننده آن تعهد ایجاد می کند و ضمانت پرداخت یا انجام وظیفه ای خاص محسوب می شود. بنابراین افرادی که برای دریافت سریعتر حقوق خود می خواهند برای وصول چک و چک به دفتر دادگاه مراجعه کنند، بهتر است از وکیل امور مالی و چک صندوق کمک بگیرند. هزینه وکالت سفته به عوامل مختلفی بستگی دارد. به طور خاص، سفته امروز پرداخت مبلغ بدهی را در زمان و سررسید مشخص تضمین می کند. علاوه بر این، در موارد خاص، چنین اسنادی می توانند فرمی از ضمانت دریافت وام از یک فرد یا بانک را تکمیل کنند. گاهی اوقات، ممکن است یک پیمانکار برای انجام تعهدات قرارداد کار یا انجام صحیح کار به چنین اسناد اعتباری نیاز داشته باشد. اگرچه امروزه با گسترش بانکداری الکترونیک، مردم از ابزارها و روش‌های دیگری برای وثیقه و پرداخت‌های مختلف استفاده می‌کنند، اما سفته‌ها به‌عنوان سند اعتباری، همچنان در امور مالی صاحبان مشاغل مورد استفاده قرار می‌گیرند و اعتبار خود را حفظ می‌کنند.

وکیل سفته در تهران

سفته ای که به عنوان ضمانت یا تعهد مالی عمل می کند باید ساختاری داشته باشد تا در آینده برای صادرکننده مشکل ایجاد نکند. یکی از عواملی که در تنظیم سفته باید در نظر گرفته شود، محدودیت تعهد مالی شرکت است. به عبارت دیگر، سقف تعهد مالی مندرج در سفته باید مساوی یا کمتر از سقف و مقدار تعیین شده در سفته باشد تا از ایجاد مشکل برای طرفین در جریان رسیدگی به مطالبات جلوگیری شود. نکته دیگری که در تنظیم سفته باید به آن توجه کرد، تاریخ صدور سفته است که بر حسب روز، ماه و سال صدور بیان می شود. اگر سفته تاریخ صدور مشخصی نداشته باشد، ممکن است مفاد سند با ارزش تجاری آن به خطر بیفتد.  یکی از موارد دیگری که در تنظیم سفته باید مورد توجه قرار گیرد تا مراجع قانونی و قضایی صحت مندرجات سفته را تشخیص دهند، نوشتن نام گیرنده سفته بر روی سند است.

 

حق الوکاله وکیل برای سفته

صاحب سفته باید طلبکار حقیقی و قانونی باشد که در غیر این صورت به استناد دفاعیات و مستندات ارائه شده از سوی صادرکننده و اثبات اینکه صادرکننده برات به خود عمل کرده است، ممکن است ادعای وی رد شود. تعهد. دارنده اسکناس نه تنها شخص گیرنده وجه نیست، بلکه سفته باید به صادرکننده مسترد شود. با این حال، قوه قضائیه و وکلا به طور مشترک حق الزحمه و حقوق وکلا را در حوزه های قضایی مختلف، مانند حق الوکاله در امور وکالت تعیین می کنند. گاهی اوقات هنگام امضای قرارداد کار توسط کارفرما برای اینکه طرف مقابل بتواند کار محوله را به درستی و به طور کامل انجام دهد، سفته ای به عنوان تضمین اتمام کار از طرف کارفرما دریافت می کند تا کارفرما صادر کند. سفته طرف الف می پذیرد که قرارداد را انجام دهد و کار را به درستی و کامل انجام دهد.

 

مشاوره حقوقی سفته

هنگام صدور سفته، ممکن است برای اطمینان از پرداخت مبلغ سفته، از ضامن سفته بخواهیم. بدین وسیله در صورت عدم وصول سفته به ضامن سفته مراجعه می کنیم. ضامن سفته نیز باید قول خود را در پشت سفته امضا و تصدیق کند.

 

تصدیق وصول سفته

ارسال اظهارنامه برای وصول سفته مستلزم الزام رسمی است. هنگام تنظیم اظهارنامه باید به نکات زیر توجه کرد:

درخواست سفته: در صورتی که صادرکننده سفته در مهلت مقرر نسبت به پرداخت سفته اقدام نکند، دارنده سفته باید ظرف 10 روز از تاریخ سررسید سفته برای سفارش، سفته را درخواست کند. مطالبه سفته دعوای حقوقی دارنده سفته برای عدم پرداخت سفته است. در صورت نیاز به ارسال اظهارنامه فقط برای یک نفر، فرم اظهارنامه تهیه و در سه نسخه ارسال کنید. اگر بیش از یک طلبکار اصلی وجود دارد، برای هر طلبکار بیانیه جداگانه ای با نام و آدرس جداگانه تهیه و ارسال کنید. دارنده سفته باید در سررسید آن را مطالبه کند، اما اگر مبلغ درج شده در سررسید پرداخت نشود، دارنده باید ظرف ده روز پس از سررسید آن را مطالبه کند. در این صورت دارنده باید درخواست چاپی را از بانک یا مرجع قضایی محل سکونت خود دریافت کند و نسخه کامل سفته را در آن وارد کند که سپس توسط دارنده و به دستور دادگاه برای ارسال کننده ارسال می شود. مردم و ارتباط برقرار کنند. برای تامین اعتبار (ممکن است از شما بخواهند که یک سفته برای اعتبار و استخدام در شرکت ارائه دهید که کم خطرترین راه برای استفاده از آن به عنوان وثیقه در نظر گرفته می شود).

 

درخواست سفته چیست؟

مطالبه سفته اقدامی است که دارنده سفته برای توقیف اموال صادرکننده انجام می دهد. درخواست در فرم مخصوص با ذکر مرجع مخصوص این کار انجام می شود، مثلاً در تهران در مجتمع دادگستری شهید بهشتی کلیه سفته ها درخواست می شود که مشابه چک برگشتی است هر چند متفاوت است برای اگر چک مسترد می شود، دعوی نمی توان اقامه کرد، اما سفته بدون مطالبه قابل مطالبه است. چک و چک صندوقدار به عنوان وثیقه در معاملات حقیقی یا حقوقی استفاده می شود. بنابراین برای تامین وثیقه یا تامین باید با وکیل متخصص رهن مشورت کنید تا قبل از بروز مشکل تمامی مراحل معامله یا تامین وثیقه از نظر قانونی بررسی و تکمیل شود. برای مطالبه مبلغ سفته باید در مقدار و حدود مندرج در سفته که در سمت چپ سفته قابل مشاهده است اقدام کنید. مثلاً اگر مبلغ سفته 20 میلیون تومان باشد، اعم از اینکه یک قطعه یا چند قطعه باشد و توسط یک نفر صادر شده باشد، باید از محل اقامت صادرکننده (یعنی ) به کمیته حل اختلاف شکایت کنید. مدافع). ) در صورتی که مبلغ سفته بیش از 2000 وانتومان باشد، دعوای عمومی را به دادگاه کشاند. هزینه های حقوقی 3.5 درصد مبلغ سفته است که نیمی از آن توسط شورای عالی محاسبه می شود.