مشاوره حقوقي

مشاوره حقوقی سفته در شیراز

مشاوره حقوقی انحصار وراثت حضوری

 

وکیل انتصابی از نظر دادگاه ها و مراجع قضایی به رسمیت شناخته شده است و نقش وی در پیشبرد مسائل اجتماعی-اقتصادی و تجاری بسیار مهم و قابل توجه است. همانطور که گفتیم وکلای متعهد یکی از بزرگترین گروه های وکلای تجارت هستند. طبق قانون، استفاده از سفته در روابط بین افراد باید طبق قوانین مربوطه انجام شود تا این روابط تجاری به صورت انسانی و صحیح انجام شود. لذا طبق قانون تجارت همواره سعی کرده ایم از پشتیبانی خود استفاده کرده و تحت مدیریت انجام دهیم. بسیاری از ما نام سفته را در سطوح مختلف علمی و تخصصی شنیده ایم و بسیاری از ما در گذشته بارها از آن استفاده کرده ایم و در آینده نیز از آن استفاده خواهیم کرد.

 

مشاوره حقوقی تلفنی سفته در شیراز

اگر تا به حال از بانک وام گرفته اید یا به شخصی وام داده اید، اغلب از شما می خواهند که سفته ای برای تضمین بازپرداخت ارائه کنید. گاهی اوقات وقتی شخصی برای کار در یک شرکت خصوصی یا در یک محیط تجاری یا اداری می رود، درخواست چک یا چک پس از تاریخ می کند. در صورت نداشتن دسته چک باید چک صندوقی خریداری کند و به شرکت یا موسسه بدهد.

 

مشاوره حقوقی سفته در شیراز رایگان

در صورت جعل سفته باید به جرم جعل و کلاهبرداری اقدام کیفری داد که در غیر این صورت نمی توان به عدم پرداخت سفته اقدام کیفری داد. برخی از روی ناآگاهی این قسمت را خالی می گذارند و به سادگی نام خود را در پایین سفته سمت راست زیر امضا می نویسند که از نظر قانونی مشکلی ندارد اما برای گیرنده دیگر هیچ قسمتی از صفحه خوب نخواهد بود. خالی. البته گاهی اوقات سررسید سفید سفته می تواند به نفع دارنده باشد، زیرا همانطور که قبلاً گفته شد، اگر قرار باشد دارایی های صادرکننده یا بستانکار سفته توقیف شود، این مدت بیش از ده روز نخواهد بود. اکثر موارد از سررسید سفته گذشته است زیرا در صورت سررسید سفته و گذشت بیش از 10 روز باید برای توقیف کالا تا حد امکان خسارت به صندوق دادگاه واریز شود.

 

نحوه وصول سفته از وکیل

اگر قصد دارید وکیل سفته را جمع آوری یا امضا کنید، می توانید مراحل زیر را دنبال کنید. در صورت نیاز به مشاوره حضوری یا تلفنی با وکیل متخصص در خصوص ادعای خود (جهت مشاوره تلفنی و حضوری با وکلای قراردادی در تهران با شماره تلفن درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.) پس از قرار ملاقات با وکیل، جزئیات پرونده خود را برای وکیل توضیح دهید و اگر مدارکی برای اثبات ادعای خود یا دفاع از خود دارید، به وکیل بدهید و یک وکیل اجازه نامه امضا کنید. سپس وکیل پرونده شما را تا زمان صدور حکم قضایی پیگیری می کند.

 

وکیل سفته تلفنی رایگان

وقتی وکیل وصول صورتحساب فاکتوری را پر می کند، مبلغ فاکتور باید با تمام حروف قید شود. مبلغ وثیقه سفته نباید بیشتر از مبلغ اسمی آن باشد. مثلاً برای وثیقه گذاشتن 270 میلیون ریال سفته باید 300 میلیون ریال سفته خریداری کرد. به شخصی که مسئول سفته می باشد، سفته کننده می گویند. سفته زمانی اتفاق می افتد که دارنده اول سفته بخواهد سفته را به شخص ثالث منتقل کند و شخص ثالث باید دو نفر را امضا کند و نام آنها را پشت سفته بنویسد. این عمل به رسمیت شناختن نامیده می شود. حتی در صورت تسلیم ظهرنویسی به دارنده، ترجیحاً پس از وصول، پشت ظهرنویسی از طرف دارنده امضاء شود، در غیر این صورت نمی توان اقدامی علیه او کرد.

 

مشاوره حقوقی سفته در شیراز اینترنتی

استفاده از آن به عنوان ضمانت عملکرد خوب یک فرد، رویه ای کاملاً متداول و متداول در شرکت ها و مؤسسات برای تضمین حفظ اطلاعات محرمانه و در دسترس افرادی است که در آن شرکت کار می کنند و تأکید می کنند که قراردادی که آنها منعقد کرده اند برای با هدف انجام یک کار خوب، در اختیار کارفرما قرار می گیرد و در نتیجه تضمین می کند که کار را به درستی انجام می دهد و محرمانه بودن این مکان را حفظ می کند.

 

نحوه مطالبه خسارت تأخیر سفته

دارنده سفته می تواند پس از مراجعه به سفته و تقدیم مطالبه پرداخت به دادگاه، خسارت تأخیر تأدیه را مطالبه کند و طبق قانون، این خسارات به دارنده سفته بر حسب دستور تعلق می گیرد. دادگاه. استاندارد در صورت تاخیر در پرداخت پرداخت های دیرکرد از تاریخ درخواست ثبت نام محاسبه می شود.

 

وکیل سفته در شیراز

ابتدا وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی باید یک طرح مناسب و قانونی تهیه کنند که به تمام جوانب موضوع دعوی رسیدگی کند. اگر نمی توانید با وکیل تماس بگیرید، از بخش دعاوی دادگاه یا هیئت حل اختلاف کمک بگیرید. همچنین برای جلوگیری از خطا و افزایش امنیت شغلی بهتر است تاریخ دریافت سفته را با استفاده از اعداد و حروف وارد نمایید. در صورت عسر و حرج، بر خلاف سایر اسناد مانند چک، سفته قابل استرداد نیست و صادرکننده سفته ملزم به پرداخت مبلغی است. توجه داشته باشید که در هر دادخواست بخشی با عنوان الحاقیه و دلایل وجود دارد که بسته به موضوع دعوی باید آن را تکمیل کنید. ضمناً برای درخواست سفته باید مدارک زیر را تنظیم و با ذکر نام در قسمت دلایل و الحاقیه به دادخواست پیوست کنید.

وکیل سفته در شیراز تلفنی

قبل از درک روش های مورد استفاده وکلای سفته برای جمع آوری این سند تجاری، باید از اعتبار آن آگاه بود. برای تکمیل و انتشار قانونی این سند، رعایت تمامی نکات ضروری است. در صورتی که چک صندوق دار از نظر قانونی لازم الاجرا نباشد، قابل وصول نیست. توجه داشته باشید که توجه به کلیه مقررات تصویب در این زمینه حائز اهمیت است. برای اطلاع بیشتر در این زمینه می توانید به ماده 522 قانون آیین دادرسی مدنی مراجعه کنید. این اسناد باید با روش های قانونی جمع آوری شود. روش‌های مجرمانه در این زمینه به‌طور مشهور بی‌اثر هستند.

 

وکیل سفته در شیراز تلفنی

اجرای احکام دادگاه: در صورتی که دادگاه صادرکننده سفته را محکوم کند، دارنده سفته می تواند درخواست اجرای حکم کند. اجرای حکم شامل توقیف اموال صادرکننده سفته و وصول مبلغ سفته از طریق فروش مال توقیف شده است. اگر از شخصی چندین سفته داشته باشیم و کل مبلغ از 20 میلیون تومان بیشتر شود، کجا باید شکایت کنیم؟ دارندگان اسکناس و طلبکاران می توانند به تنهایی در مورد طرح دعوی در دادگاهی که خوانده در آن اقامتگاه دارد تصمیم بگیرند و یا می توانند در بخشی از تبصره اقامه دعوی جداگانه کنند. در صورتی که مبلغ بلیط کمتر از 20 میلیون تومان باشد، اختلاف به کمیسیون حل اختلاف محل سکونت متهم ارائه شود.

برای مطالبه سفته چه کنیم؟

هر کس باید سفته را به صورت صحیح و قانونی استفاده کند و موجب ضرر یا سوء استفاده دیگران نشود. در صورت تخطی از قانون، رسیدگی به این موارد با حضور و نقش مهم وکیل ارث که مسئولیت مهمی در دفاع از حقوق موکلی که در اثر اقدامات موکل از دست داده است، ضروری است. شخص دیگری غیر از سفته می تواند پشت سفته را به عنوان ضامن امضا کند و آن شخص عملاً ضامن پرداخت سفته می شود. ضامن به این معناست که ذینفع اعتماد و درک کافی نسبت به صادرکننده و ظهرنویس نداشته باشد و از او بخواهد که فردی را به عنوان ضامن معرفی کند و باید پشت ثبت خود را امضاء کند و قید کند که چه کسی ضامن است، اگر نه ضامن کننده. و مسئولیت پرداخت این سفته را بر عهده دارد. اما اگر ضامن امضاکننده اصلاحیه باشد و بیش از پانزده، چهل و پنج یا چهار ماه از تاریخ انقضاء (بسته به محل صدور) گذشته باشد، نمی توان نسبت به ظهرنویس و ضامن او اقدام کرد.

 

مشاوره با وکیل در شیراز

 

وقتی با مشکل تعهد قانونی مواجه می شوید، دو راه حل دارید. خودتان بدون تسلط یا آگاهی از قوانین و مقررات از یک پرونده حقوقی دفاع کنید و یا از وکالت یک وکیل وثیقه تهران آشنا به قوانین و مقررات مربوط به اسناد تجاری بهره مند شوید. با بهترین وکلای قراردادی در تهران که دارای تخصص و تسلط کامل بر قوانین و مقررات مربوط به اسناد تجاری قابل ارائه به مراجع قانونی هستند و می توانند در بسیاری از مواقع به افراد در پرونده خود کمک کنند، مشورت کنید. برای انتخاب بهترین وکیل نامزدی توصیه می کنیم با گروه حقوقی وکلای دادفر تماس گرفته و با یک وکیل مجرب مشورت کنید.

 

مسئولیت پرداخت سفته بر عهده کیست؟

چه کسی مسئول پرداخت چک صندوق است؟ لطفا به موارد زیر توجه کنید. صاحب سفته باید طلبکار حقیقی و قانونی باشد که در غیر این صورت به استناد دفاعیات و مستندات ارائه شده از سوی صادرکننده و اثبات اینکه صادرکننده برات به خود عمل کرده است، ممکن است ادعای وی رد شود. تعهد. دارنده اسکناس نه تنها شخص گیرنده وجه نیست، بلکه سفته باید به صادرکننده مسترد شود. قسمت های متعددی در سفته وجود دارد که مربوط به صادرکننده است و باید در زمان صدور به دقت تنظیم شود و گیرنده سفته باید در هنگام دریافت سفته به آنها توجه لازم را داشته باشد. در ابتدای خط دوم سفته، بستانکار سفته یعنی صادرکننده و بستانکار سفته یعنی مسئول پرداخت، ممکن است توسط یک نفر یا چند نفر انجام شود. افراد، گاهی طلبکاران نیز می توانند اشخاص حقوقی مانند شرکت ها و موسسات باشند. مشخصات برات گیرنده و مسئول پرداخت سفته باید در کادر مستطیل شکل پایین سفته درج شود و به نحوی که در کارت ملی و شناسنامه مشخص شده درج شود تا با چهره روبرو نشود.