مشاوره حقوقي

مشاوره حقوقی سفته در قم

مشاوره حقوقی آنلاین

 

در واقع سفته راهی برای اخذ اعتبار است. این بدان معنی است که به عنوان وثیقه به جای یک روش پرداخت مانند چک استفاده می شود و جایگزین پول نقد و پول می شود. اگرچه عملکرد پرداخت نیز دارد. اما امروزه هیچکس از چک صندوقدار به جای پول نقد یا چک استفاده نمی کند. به طور کلی، ممکن است هنگام دریافت وام از بانک یا قرض گرفتن پول یا تامین مالی از شخصی برای تضمین بازپرداخت، از سفته استفاده کنیم تا در صورت عدم رعایت تعهدات خود، وام گیرنده یا وام دهنده بتواند برات را اجرا کند. بدهی ما را بپردازیم اما اگر به تعهدات خود عمل کنیم و اصل و سود وام را پرداخت کنیم، سفته را وصول می کنیم و چک معمولاً توسط بانک خرج و نقد می شود. با این حال، چک نیز مانند چک های نقدی، گاهی به عنوان وسیله ای برای یادگیری و کسب اعتبار مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال چک تخلیه توسط مستاجر در ابتدای اجاره به موجر یا موجر ارائه می شود و در پایان مدت اجاره توسط موجر به مستاجر مسترد می شود.

نحوه مصادره اموال از سفته

در خصوص اقداماتی که دارنده سفته باید برای توقیف ملک انجام دهد، باید تصریح کرد که ابتدا با مراجعه به بانک یا مرجع قضایی درخواست و سپس اقدام قانونی برای توقیف اموال خود صادرکننده را آغاز می کند. یا وکیل مکلف به موجب قرارداد، همزمان به دادگاهی که باید تعهد پرداخت شود مراجعه می‌کند، یا دادگاهی که صادرکننده سفته یا برات در آن محل اقامت دارد، از دادگاه محل انعقاد قرارداد درخواست می‌کند. ، الزام صادرکننده به پرداخت و پس از محاکمه از طریق واحد اجرائیه صادر می شود. حکم دادگاه مبنی بر الزام به پرداخت سفته ممکن است دارایی صادرکننده را اجرا و توقیف کند و همانطور که در بالا ذکر شد ممکن است در این زمینه توسط وکیل راهنمایی شود. که در این زمینه تخصص دارد. بر اساس این تفسیر، مدیون اصلی و مسئول پرداخت سفته، هر دو کسانی هستند که سفته را امضا کرده اند، اما علاوه بر بدهکار اصلی، سایر افرادی که در انتقال سفته نقش داشته اند. نیز مسئولیت تضامنی دارند. برای پرداخت مبلغ سفته هر دو طرف باید کل مبلغ سفته را بپردازند.

مشاوره حقوقی سفته در قم تلفنی

علاوه بر سفته، شخص دیگری نیز می تواند در پشت سفته به عنوان ضامن امضا کند و آن شخص عملاً ضامن پرداخت سفته می شود. ضامن به این معناست که ذینفع اعتماد و درک کافی نسبت به صادرکننده و ظهرنویس نداشته باشد و از او بخواهد که فردی را به عنوان ضامن معرفی کند و باید پشت ثبت خود را امضاء کند و قید کند که چه کسی ضامن است، اگر نه ضامن کننده. و مسئولیت پرداخت این سفته را بر عهده دارد. اما اگر ضامن امضاکننده اصلاحیه باشد و بیش از پانزده، چهل و پنج یا چهار ماه از تاریخ انقضاء (بسته به محل صدور) گذشته باشد، نمی توان نسبت به ظهرنویس و ضامن او اقدام کرد.

بهترین وکیل سفته در قم

هر وکیلی در زمینه خاصی از حقوق یا حقوق جزا فعالیت می کند و وکلا تجاری یا چک یکی از آنها هستند. وکلای متخصص در زمینه اسناد مالی و تجاری به صورت کاملا رسمی در زمینه اسناد مالی و تجاری فعالیت می کنند. این وکلا می توانند اقدامات مختلفی را انجام دهند که از جمله آنها می توان به درخواست پرداخت چک و سفته، درخواست قیمت معامله، درخواست پرداخت بر اساس قبض عادی، توقیف اموال غیرمنقول، صدور طلب اشاره کرد.

 

مشاوره حقوقی سفته در قم آنلاین

در سفته، در خط ثلث، فضایی برای «حواله کد» وجود دارد که فضای قبل از آن است. هنگام صدور سفارش، فرستنده می تواند نام گیرنده را بنویسد یا به سادگی کلمه حامل را درج کند. هر کس که نام او قبل از «هوالار» نوشته شده باشد، ذینفع سفته است و اگر به جای نام کلمه «صاحب» درج شود، هر شخصی که دارای سفته باشد، ذینفع محسوب می‌شود. بنابراین فقط دارنده سفته یا وکیل او می تواند علیه صادرکننده یا ظهرنویس او (یعنی ظهرنویس) در دادگاه یا هیأت حل اختلاف برای مطالبه پرداخت سفته اقامه دعوی کند. حال اگر ذی نفعی فوت کند همه وراث می توانند به وکالت از متوفی اقدام کنند و اگر ذینفع طفل یا صغیر باشد ولی یا قیم او باید اقامه دعوی کند. چنانچه قصد توقیف اموال مدیون و صادرکننده برات را دارید، در قسمت الزامات دادخواست، علاوه بر الزامات سفته، تقاضای شرط نمایید. در این صورت پس از پذیرش درخواست و ارسال آن به نمایندگی، فهرستی از دارایی بدهکار (یعنی سند کتبی) ارائه کنید و در صورت معلوم نبودن دارایی، درخواست سه گانه را برای رسیدگی بعدی مطرح کنید تا در صورت وجود ملک به نام او به موجب قانون و تشریفات اداری توقیف می شود، یعنی نمی کند

سفته برای بازپرداخت وام

این نوع سفته ها به عنوان تضمین بازپرداخت وام است و بانک ها و مؤسسات اعتباری صادرکننده وام، علاوه بر سایر شرایطی که برای وام تعیین می کنند، ضمانت نامه درخواست کننده وام را می طلبند. . ضامن: برای تضمین بازپرداخت وام دریافتی توسط وام گیرنده، به درخواست این بانک و مؤسسه باید مقدار مشخصی سفته به عنوان وثیقه صادر شود و به نحوی تضمین شود که در صورت عدم بازپرداخت وام توسط وام گیرنده. ، مسئولیت بازپرداخت وام بر عهده وی خواهد بود.

مشاوره حقوقی سفته در قم آنلاین

وکلای سفته با داشتن تخصص کافی در زمینه اسناد حقوقی سفته می توانند راهکارهای هوشمندی را در زمینه های اعمال سفته، وصول سفته و صدور سفته ارائه دهند. وکیل صافه یکی از وکلای آگاه، آگاه و حرفه ای است که در زمینه اسناد تجاری فعالیت داشته و تحصیلات عالیه را در این زمینه گذرانده است. با انتخاب عاقلانه، بسیاری از شاکیان می توانند سرعت اجرای وصول سفته را افزایش داده و نتایج قابل قبولی را مطالبه کنند.

آیا با سفته می توان تعقیب کیفری را آغاز کرد؟

با یک مشاوره مختصر با وکیل سفته متوجه خواهید شد که سفته و دعاوی مربوط به آن شامل حقایق مادی با جنبه کیفری نیست. این سند یک سند قانونی است. بنابراین برخی تصور می کنند که نمی توان در مورد عدم پرداخت سفته قانون کیفری را اعمال کرد، اما با توجه به قانون و تجربه وکلای مشهور و همکاران، در صورت استنکاف بدهکار از پرداخت سفته، می توان او را مسئول دانست. . . در این پرونده از ظرفیت کیفری استفاده و قرار بازداشت صادر شد.

 

مشاوره حقوقی سفته در قم رایگان آنلاین

اگر سفته فقط امضا داشته باشد و تاریخ صدور یا سررسید آن درج نشده باشد، آیا می توانیم با صادرکننده یا سایر متصدیان سفته برخورد قانونی کنیم؟ متعاقباً منع قانونی ندارد، اما برای اقدام قانونی باید موعد سفته درج شود و چنین عملی جعل محسوب نمی‌شود، مگر اینکه حکم برات نزد دارنده باشد و دارنده در امانت خیانت کند و سوء استفاده کند. مهرهای سفید یا امضاهای سفید. در صورتی که صادرکننده سفته در شهری غیر از دارنده سفته سکونت داشته باشد، در کجا باید اقدام قانونی کرد؟ طبق مقررات قانون آیین دادرسی مدنی، دعوای حقوقی را می توان در محل سکونت خوانده و یا در محلی که در آنجا تکلیف است اقامه کرد.

 

وکیل وصول سفته

با استخدام وکیل برای بازپس گیری سفته می توان زمان لازم برای صدور حکم علیه صادرکننده سفته را کوتاه کرد. از آنجایی که وکیل به مقررات قانونی و تشریفات وثیقه سفته آشنایی کامل و آشنایی کامل دارد، می تواند سفته را شخصاً از طرف موکل وثیقه کند. شاکی به دلیل حضور وکیل نیازی به حضور در دادگاه ندارد. در صورتی که صادرکننده سفته دلیل موجهی برای پرداخت مبلغ سفته نداشته باشد، وکیل وصول سفته با توجه به آگاهی از تشریفات تصرف ملک می تواند قبل از انتقال و درخواست مزایده نسبت به توقیف کالا اقدام کند. حق الوکاله برای یک سفته معقول تر از هزینه های ناشی از عدم آگاهی است که مانع از نتیجه می شود. زمانی که موکل در دریافت مبلغ سفته مشکل داشته باشد و به دنبال جبران خسارات و خسارات وارده در این مدت باشد، وکیل وصول سفته می تواند به طور جداگانه برای جبران تاخیر به دادگاه مراجعه کند. اخذ حکم ضمانت از دادگاه به صورت حضوری با دلایل و شواهد کافی بسیار مشکل است، اما در صورت حضور وکیل وصول سفته، می توان به راحتی مراحل صدور را انجام داد.

 

 

مشاوره حقوقی سفته در قم رایگان آنلاین

همانطور که این مقاله توضیح می دهد و می دانید، دلیل وجود سفته این است که کارها را سریعتر و آسان تر کند. به طوری که هیچکس به دلیل کمبود نقدینگی از امکان خرید یا اقدام محروم نمی شود و می تواند مبلغ را با شرایط بهتر پرداخت کند و در نتیجه ضمانت اجرا قانونی ایجاد شود. عده ای از روی ناآگاهی این قسمت را خالی می گذارند و به سادگی نام خود را در پایین زیر امضای سمت راست چک صندوقدار می نویسند که از نظر شرعی اشکالی ندارد اما بهتر است گیرنده وجه بخشی از این را نگذارد. بررسی. صفحه خالی البته گاهی اوقات سررسید سفید سفته به نفع دارنده است، زیرا همانطور که قبلاً گفته شد، اگر قرار باشد دارایی های صادرکننده یا بستانکار سفته توقیف شود، این مدت بیش از ده روز نخواهد بود. حداکثر. از تاریخ سررسید سفته گذشته است زیرا اگر سفته سررسید باشد و بیش از 10 روز گذشته باشد باید پرونده را تشکیل دهید.

 

 

وکیل سفته در قم

وکیل سفته باید مدارک لازم برای درخواست سفته را از موکل خود بگیرد تا با تحلیل قانونی وضعیت وصول سفته اقدامات لازم را برای احقاق حقوق موکل خود انجام دهد. چک صندوق دریافت شد. عدم آگاهی و درک وکیل مربوطه از این امر مهم تجاری، در پرونده ای که اسناد مهمی مانند سفته را در بر می گیرد، جریان را علیه موکل خود تغییر خواهد داد. در واقع سفته نقش واسطه ای مهمی در روابط اجتماعی، اقتصادی و تجاری دارد و به همین دلیل در اکثر مشاغل مورد استفاده بسیاری از افراد قرار می گیرد. وکلای سفته در شناسایی و تعیین تکلیف این گونه پرونده ها نقش اجرایی و قانونی پیشرو دارند. بر اساس این حکم، در صورتی که رسیدگی به این پرونده ها به دلیل وصول سفته به تاخیر بیفتد، ممکن است منجر به نتایج مورد انتظار طرفین نشود. بنابراین یک وکیل حرفه ای می تواند با تلاش های لازم بهترین نتیجه ممکن را برای موکل خود به ارمغان بیاورد. در حرفه خود برای رسیدن به نتیجه مطلوب.