مشاوره حقوقی خانواده

مشاوره حقوقی نفقه آنلاین

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته

مشاوره حقوقی نفقه آنلاین

 

معمولاً در ازدواج دائم نفقه پرداخت می شود اما در ازدواج موقت فقط در صورت داشتن شرایط به زوجه می توان نفقه پرداخت کرد. پس بعد از اینکه متوجه شدید نفقه چیست، در ادامه به نکات دیگری که باید بدانید پرداخته می شود. وقتی مردان مجبور به پرداخت هزینه هستند. در دو حالت مرد باید نفقه زن خود را بپردازد که در زیر به آن پرداخته می شود:اولاً باید بین زن و مرد عقد دائم باشد. این بدان معناست که زن و شوهر باید همیشه متاهل باشند. همانطور که قبلاً گفته شد، در عقد موقت، نفقه تعلق نمی گیرد، مگر اینکه بین زن و مرد توافق شود. باید احترام گذاشت یکی از دلایلی که زن مستحق نفقه نمی شود، عدم تمکین اوست. یعنی زن در زندگی زناشویی از مرد اطاعت نمی کند و بدون دلیل از خانواده مشترک خارج می شود.

 

مشاوره حقوقی پرداخت نفقه

البته زوجه می تواند برای نفقه گذشته شکایت کند. بر خلاف گذشته نفقه زوجه بر خلاف اقارب قابل مطالبه است. به عبارت دیگر، اگر عقد مدتی به طول انجامیده باشد اما مرد مخارج و نیازهای مالی زن را تامین نکرده باشد، زن می تواند نفقه گذشته را نیز از او بخواهد. نفقه زوجه مقدم بر نفقه اقارب تلقی می شود و در صورت ورشکستگی مرد، نفقه زوجه اولویت دارد. موضوع مهم دیگری که در زمینه مهریه خویشاوندی مطرح می شود، فقر ذینفع است. بر اساس ماده 1197 قانون مدنی، افرادی که فاقد مالی هستند و نتوانند از طریق کار مخارج خود را تأمین کنند، مستحق نفقه هستند. در مورد مشاوره حقوقی در مورد نفقه باید به نکات زیر توجه کرد:

 

انتخاب وکیل حرفه ای نفقه

برای مشاوره حقوقی در زمینه نفقه، بهتر است وکیلی با دانش و تجربه تخصصی در این زمینه انتخاب کنید. یک وکیل متخصص می تواند بهترین مشاوره را در این زمینه به شما ارائه دهد و به شما در حفظ حقوق شما کمک کند. گروه حقوقی عدالتستان نیز شما را به وکلا راهنمایی می کند. اسناد و مدارک جمع آوری کنید: قبل از صحبت با یک وکیل، می توانید اسناد و مدارک مربوط به وضعیت مالی و اجتماعی خود را جمع آوری کنید. این اسناد می تواند به وکیل کمک کند تا میزان و نوع نفقه را تعیین کند.  در طول فرآیند مشاوره حقوقی، ارتباط مستمر با وکلا بسیار مهم و اساسی است. علاوه بر این، وکیل شما را در تهیه پیش نویس فاکتور راهنمایی می کند.

نحوه گرفتن نفقه

یکی از سوالاتی که در زمینه نفقه مطرح می شود این است که نفقه چگونه تعلق می گیرد و نفقه چگونه وصول می شود؟ در واقع روش مطالبه نفقه چیست؟ زوجه با تقدیم دادخواستی تحت عنوان درخواست نفقه و حکم به پرداخت زوجه تقاضای نفقه می نماید. درخواست باید در دادگاه خانواده محل سکونت زوج ثبت شود. زن پس از اثبات دعوی اعم از اقامه شهود و شهادت محل می تواند شوهر خود را به پرداخت نفقه متهم کند. پرونده ارائه شده یک روش قانونی برای مطالبه نفقه است. اما زن می تواند از شوهرش شکایت کند و او را دستگیر کند که منجر به زندانی شدن او می شود. نحوه شکایت از نفقه، طرح شکایت با عنوان شکایت ترک نفقه به دادسرای و انقلاب شهرستان محل زندگی مشترک زوجین می باشد.

 

اثبات پرداخت نفقه

روش خاصی برای پرداخت نفقه وجود ندارد; در واقع نفقه به هر نحوی قابل پرداخت است. شوهر می تواند آنچه همسرش نیاز دارد را خودش بخرد یا پول نقد بدهد یا به حساب همسرش واریز کند. اما آنچه مهم است نحوه اثبات پرداخت نفقه است. به این ترتیب مرد می تواند به دادگاه ثابت کند که نفقه بر اساس شکایت و تقاضای نفقه زن پرداخت شده است. به همین دلیل به طور کلی دریافت وجوهی که به حساب زن واریز می شود ممکن است دلیل قابل قبولی برای پرداخت نفقه مرد باشد. علاوه بر این، مرد می تواند برای تأیید پرداخت نفقه به شهادت شهود استناد کند.

 

نفقه یعنی چی؟

یکی از مهمترین تعهدات مرد در قبال همسرش در عقد دائم یا در پایان عقد، پرداخت هزینه نگهداری آنهاست. هزینه شامل: مسکن، دارو، خوراک و پوشاک است. . . بله و مرد باید هزینه های لازم را طبق مقررات قانون مدنی بپردازد. پرداخت نفقه و هزینه های زندگی برای زنان شاغل یا توانمند مالی؛ نیز لازم است. برای مشاوره حقوقی در مورد نفقه ابتدا باید واژه نفقه طبق قانون تعریف شود. ماده ۱۱۰۷ قانون مدنی نفقه را شامل کلیه نیازهای مشترک و سازگار با حال زن از قبیل خوراک، پوشاک، مسکن، وسایل منزل و مخارج می داند. مربوط به امور شخصي و هزينه هاي بهداشتي و درماني زوجه كه حسب نياز و ضرورت تعيين مي شود در ازاي پرداخت نفقه احترام اعم از احترام عمومي و احترام خاص از قبيل مشروح در مشاوره حقوقي الزام به تمکین بر عهده شوهر است و بنابراین در صورت امتناع زوجه مستحق نفقه است. اگر زوجه از انجام وظایف خود امتناع کند یا از خانه مشترک خارج شود، این امر خلاف شرع است. ، او نامناسب تشخیص داده شد.

 

وکیل نفقه

استخدام وکیل می تواند کمک زیادی به طرف دعوا در طرح دعوای حمایت از کودک کند، اما استخدام وکیل ممکن است به دلایل مختلفی امکان پذیر نباشد. در این صورت مشاوره حقوقی تلفنی، آنلاین یا حتی حضوری به شما ارائه خواهیم داد. ذکر این نکته ضروری است که در صورت عدم تمکین زوجه، نفقه تعلق نمی گیرد. از طرفی در عقد منقضی که ازدواج دائم برقرار نشده است، طبق ماده ۱۱۱۳ زوجه حق مطالبه نفقه را ندارد. با توجه به این، میزان حمایت همسر در مقابل دیگران مانند فرزندان، شرایط متفاوت خواهد بود. میزان نفقه بر اساس نیاز و توافق فردی (زن و شوهر) تعیین می شود.