مشاوره حقوقی خانواده

مشاوره حقوقی نفقه بصورت تلفنی

مشاوره حقوقی تلفنی در تهران

مشاوره حقوقی نفقه بصورت تلفنی

 

در مورد اینکه نفقه شامل چه مواردی می شود باید در قانون مدنی نفقه تعریف شود به همین دلیل ماده 1107 قانون مدنی آن را تصریح می کند. نفقه عبارت است از مسکن، پوشاک، غذا و اثاثیه که به طور سنتی متناسب با موقعیت زن است و همچنین خدمتکارانی که زن به دلیل بیماری یا کمبود اعضا به داشتن خدمتکار عادت کرده یا به آنها نیاز دارد. نفقه زوجه منحصر به شرایط مقرر در ماده ۱۱۰۷ قانون مدنی نیست. در واقع وضعیت نفقه زوجه انحصاری نیست و تمام نیازهای زن را در طول زندگی پوشش می دهد و متناسب با حیثیت اوست.

 

مشاوره حقوقی نفقه بصورت تلفنی

 

نکته بسیار مهمی که در این مقاله باید به آن توجه کرد، موضوع داشتن کنیز برای زوجه است. اگر موقعیت اجتماعی و زندگی زن ایجاب می کند که برای انجام کارهای خانه خادم داشته باشد، این نیاز باید توسط مرد برطرف شود. ضمناً در صورتی که زوجه به دلیل بیماری قادر به کار نباشد می تواند از شوهر خود خادم بخواهد که جزء نفقه زوجه محسوب می شود. نفقه یکی از ارکان مهم زندگی خانوادگی است; همسر و فرزندان باید بتوانند در شرایط عادی و مناسب زندگی کنند و شوهر و پدر موظفند این شرایط اجتماعی را برای آنها فراهم کنند. همچنین با توجه به اعطای کمک عائله مندی و مشکلاتی که ممکن است در اثر عدم پرداخت نفقه بین خانواده و زوج پیش بیاید، لازم است تمامی اصول و جوانب شرایط پرداخت نفقه و حقوقی مربوط به آن را درک کنند.

 

مشاوره حقوقی نفقه بصورت تلفنی

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی بیشتر در زمینه نفقه می توانید با وکلای مجرب ما در این زمینه مشورت کنید. نفقه یکی از مسائل مهم حقوقی در جامعه در حین زندگی مشترک و یا در صورت جدایی یا طلاق است. مشاوره حقوقی الزامی است. . نفقه یکی از حقوق اقتصادی زن و از تکالیف مرد است.

تفاوت بین نفقه و تمکین

برای تبیین تفاوت نفقه و تسلیم، لازم است معنا و مفاهیم نفقه و تسلیم بیان شود. نفقه به کلیه نیازهای عادی و ضروری زندگی اطلاق می شود که هر دو زوج باید تأمین کنند. نیازهایی مانند غذا، پوشاک و مسکن مشترک. اما تسلیم در لغت به معنای تسلیم است و در تفسیر حقوقی به معنای انجام تعهدات زناشویی زن در برابر شوهر است. اطاعت بر دو قسم است: اطاعت خاص و اطاعت عام. خضوع به این معناست که زن صمیمیت با شوهرش را بپذیرد و از آمیزش با او امتناع نکند مگر اینکه مانع معقولی باشد. تمکین به معنای کلی این است که زن به تعهدات خود در قبال شوهر عمل می کند و در حدود شرع و عرف از او اطاعت می کند.

مشاوره حقوقی نفقه بصورت تلفنی

این ماده تصریح می کند که در تمامی موارد در صورت عدم پرداخت نفقه مرد، زن به راحتی می تواند تقاضای طلاق کند. حتی اگر زن تمکن مالی برای پرداخت نفقه نداشته باشد، باز هم حق طلاق دارد. در برخی موارد، مرد توانایی مالی دارد اما عمدا از پرداخت نفقه فرزند خودداری می کند. در این صورت زن می تواند به دادگاه دعوای طلاق بدهد. تفاوتی بین عدم پرداخت عمد نفقه زوجه از سوی زوج و عدم پرداخت نفقه زوج وجود ندارد. در تمام موارد عدم پرداخت نفقه شرط تقاضای طلاق زن است.

مشاوره حقوقی نفقه بصورت تلفنی

طرح دعوای حقوقی نزد مرجع قضایی نیازمند دانش و اطلاعات حقوقی است. در صورتی که روند اقامه دعوی طبق اصول و تشریفات مقرر در قانون انجام نشود، دادگاه اثر خاصی به دعوی نمی دهد. یکی از راه های کسب اطلاعات حقوقی، دریافت مشاوره حقوقی است. در واقع، از طریق مشاوره حقوقی، می توانید اطلاعات لازم را در مورد مراحل و مراحل انجام اقدامات قانونی به دست آورید. بهترین گزینه برای دسترسی آسان به مشاوره حقوقی، استفاده از خدمات حقوقی وکیل مشاور است. این طیف از مشاوره حقوقی را می توان به صورت حضوری، تلفنی و آنلاین ارائه کرد که مزایای بسیاری برای مشتریان دارد. طرح دعوای نفقه به مراجع قضایی تحت این سامانه مدتی طول می کشد، مستلزم رعایت یک سری پرونده های حقوقی و دارای اصول آیین دادرسی مشخص است و بدون حضور کارشناسان و مشاوران حقوقی مجرب، رسیدگی به دعاوی را با مشکل مواجه می کند.

تفاوت بین نفقه و تمکین

 

رابطه نفقه و مخارج مساوی است و به همین معناست. به عبارت دیگر، این دو کلمه مترادف هستند و در واقع تفاوت نفقه و پرداخت در معنای حقوقی و رایج این اصطلاح است. طبق ماده ۱۱۰۷ قانون مدنی عبارتند از: مسکن، البسه، غذا، اثاثیه، هزینه‌های مراقبت پزشکی و کلیه نیازهای عادی دیگر متناسب با وضعیت زن و نیز خدمتگزاران عرفی یا عرفی. به دلیل کمبود یا بیماری لازم است. ثروت و توان مالی مرد یا وضعیت خانوادگی زن ملاک تعیین میزان نفقه نیست. نفقه به حمایت مالی شخص از دیگری اطلاق می شود و در موارد جدایی یا طلاق، تعیین میزان و نوع نفقه مستلزم درک قوانین و مقررات قانونی است. مشاوره حقوقی در این زمینه می تواند به طرفین کمک کند تا حقوق و تعهدات خود را به درستی بررسی کنند و از تعارض و اختلافات حقوقی جلوگیری کنند.

مشاوره حقوقی نفقه بصورت تلفنی

مشاوره حقوقی می تواند به طرفین در تعیین میزان نفقه به صورت عادلانه و مطابق با قوانین و مقررات مربوطه کمک کند. مشاوره حقوقی متخصص در این زمینه با بررسی شرایط مالی و اجتماعی طرفین می تواند به تعیین میزان مناسب نفقه کمک کند. مشاوره حقوقی می تواند به طرفین کمک کند تا به درستی تعهدات نفقه خود را مطابق با قوانین و مقررات قابل اجرا تعیین کنند. این امر شامل تعیین نوع نفقه (مانند نفقه همسر یا نفقه فرزند) و تعیین مسئولیت و حقوق طرفین در خصوص نفقه می باشد. مشاوره حقوقی در خصوص نفقه یکی از اقداماتی است که افراد می توانند برای حل پرونده و مسائل مربوط به آن انجام دهند و با مراجعه به کارشناسان این حوزه به حقوق و تکالیف خود در قبال این موضوع و مشکلاتی که ممکن است در آینده پیش بیاید پی خواهند برد. جلوگیری

چرا باید در خصوص نفقه از مشاوره حقوقی استفاده کنیم؟

متأسفانه بسیاری از افراد به دلیل عدم آگاهی لازم در جلسات مشاوره حقوقی نفقه شرکت نمی کنند. آنها در مراحل مختلف محاکمه با مشکلات و مشکلات زیادی روبرو هستند! بنابراین، قبل از هر اقدامی، کسب اطلاعات موثق و جامع از موضوعات و قوانین مهم در این زمینه ضروری و ضروری است. سپس بر اساس اطلاعات دریافتی اقدامات لازم را انجام دهد.