مشاوره حقوقی خانواده

مشاوره حقوقی نفقه شرق تهران

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته

مشاوره حقوقی نفقه شرق تهران

 

برای اینکه بتوانید از طرق کیفری و حقوقی مطالبه نفقه کنید باید مراحل اخذ نفقه را بدانید. یکی از مهم ترین نکاتی که در دریافت نفقه باید به آن توجه داشته باشید، داشتن یک وکیل مناسب است که بتواند شما را در تمامی مراحل راهنمایی کند.توصیه ما این است که با داشتن تخصص و مهارت مناسب در امور نفقه در کرج وکیل به دنبال وکیل متخصص نفقه باشید. علاوه بر این، اگر به دنبال مشاوره و راهنمایی وکیل هستید، می توانید یک مشاوره تلفنی رایگان با کرج وکیل ترتیب دهید.

مشاوره حقوقی نفقه شرق تهران

نفقه مخارج زندگی و زندگی اعضای خانواده مرد است. نحوه تعیین میزان و شرایط پرداخت بستگی به شرایط زندگی زوجه و سایر اعضای خانواده دارد. مشاوره حقوقی نفقه به این موضوعات رسیدگی می کند و تمامی اصول و شرایط را بررسی می کند.

نفقه همسر چگونه محاسبه می شود؟

همانطور که گفتیم نفقه حق قانونی زن در مقابل ازدواج دائم و تمکین از شوهر است. همچنین از آنجایی که شوهر باید این هزینه‌ها را بدون توجه به درآمد و توانایی مالی به همسرش بپردازد، نحوه محاسبه و پرداخت آن از نظر قواعد قانونی همواره بسیار مشکل بوده است. باز هم از آنجایی که نحوه تعیین و محاسبه همسر در موقعیت های اجتماعی مختلف ممکن است متفاوت باشد و نرخ پرداخت مشخصی وجود ندارد، می توان با اخذ مشاوره حقوقی در مورد نحوه محاسبه آن، اطلاعات لازم را در این زمینه به دست آورد. و برای پرداخت نفقه نیز اطلاعات کافی و لازم به دست می آید.

تا چه سنی باید نفقه فرزند دخترا را پرداخت کند؟

پرداخت نفقه فرزند دختر به عهده پدر است. همچنین پدر و در صورت فوت پدر، پدربزرگ و سپس مادر و جد مادری او ملزم به پرداخت نفقه او هستند. هنگامی که حاصل ازدواج، تولد فرزند باشد، زن و شوهر باید برای تأمین رفاه او، مخارج او را تقبل کنند. همچنین پرداخت نفقه فرزند نیز از وظایف والدین در قبال فرزند است. قبلا زایمان کرده تربیت فرزند اعم از دختر یا پسر به عهده پدر خواهد بود و پدر و مادر و اجداد مادر نیز پس از فوت پدر ملزم به پرداخت نفقه هستند ولی این امر در صورتی صحیح است که کودک دارای ظرفیت و سرمایه است، اما کافی نیست هزینه های زندگی را بپردازید. به همین دلیل، پرداخت نفقه به دختر معقول است، زیرا نفقه فرزندان دختر، نفقه خویشاوندی محسوب می شود; قبل از اینکه دختری ازدواج کند، پدرش موظف است در صورتی که بتواند مخارج خود را تامین کند، به او پول بدهد.

نفقه جرم است یا قانون؟

نفقه به دلیل اهمیت ویژه ای که در تحکیم و حفظ زندگی مشترک دارد، هم در متون حقوق جزا و هم در متون حقوقی، یکی از موضوعاتی است که قانونگذار پیش بینی کرده است و عدم الزام به نفقه هم در متون حقوق جزا به صراحت تصریح شده است. و در متون حقوقی. ضمانت. در این دو حوزه: به این ترتیب که در صورت عدم پرداخت نفقه، زن می تواند از مرد بخواهد و از مرد می خواهد که خود را در معرض مجازات کیفری قرار دهد. در این صورت، این مرد می تواند دستگیر، زندانی یا جریمه شود. بنابراین در پاسخ به سوال کیفری یا قانونی بودن نفقه باید به هر دو پاسخ داد. وقتی صحبت از حمایت همسر پس از طلاق می شود، باید توجه داشت که بستگی زیادی به نوع طلاق دارد. قانون می گوید که زنان حتی پس از طلاق نیز می توانند مطالبه نفقه کنند. در صورت رجعت طلاق، نفقه قبل از طلاق علاوه بر اقامت در منزل زوج به زوجه تعلق می گیرد. اما در مورد طلاق مشروط که زوجه نفقه نمی گیرد، چنین نیست.

ضمانت اجرای حقوقی و کیفری در صورت عدم پرداخت نفقه

مرد در صورت ادامه دادن نفقه به همسرش و تا حدودی تامین کننده اصلی مخارج زندگی، مسئولیت قانونی ندارد. در واقع زوج به تعهدات و قوانین شرعی خود عمل کرده است و زن نمی تواند در این زمینه از او شکایت کند.

نفقه چیست؟

نفقه چیست؟ پس راه های مطالبه نفقه چیست؟ نفقه جزء حقوق و تکالیف شوهر نسبت به زن است. در ماده 1007 قانون مدنی، نفقه عبارت است از: خانه، البسه، غذا و وسایل منزل از چیزهایی است که در زندگی روزمره زن وجود دارد و زن به این چیزها عادت کرده است. همچنین اگر زن عادت به کنیز داشته باشد یا به دلیل بیماری یا مشکلات جسمی به کنیز نیاز داشته باشد، وجود کنیز نیز از شرایط پرداخت نفقه محسوب می شود.

 

تفاوت نفقه در عقد دائم با عقد موقت

مطابق ماده 1106 قانون مدنی، در عقد دائم با مدت نامعین و با ابد مندرج در سند ازدواج دائم، شریک مرد مکلف به تأمین و پرداخت نفقه است. اما در عقد موقت مرد تکلیفی به پرداخت نفقه یا دادن نفقه ندارد. اگر در عقد موقت، نفقه زوجه مقرر شده باشد یا عقد موقت مبنی بر پرداخت نفقه باشد، زوج مکلف به پرداخت نفقه است. غیر از بحث نفقه، در سایر زمینه ها از جمله مهریه تفاوتی بین ازدواج دائم و موقت وجود ندارد. اما اگر مرد از تکلیف قانونی به پرداخت نفقه امتناع کند، اوضاع فرق می کند و مسئولیت قانونی در انتظار اوست. عدم پرداخت نفقه هم جنبه حقوقی دارد و هم جنبه کیفری. به این معنی که زنان می توانند برای عدم دریافت نفقه اقدام قانونی و کیفری انجام دهند.