مشاوره حقوقي, مشاوره حقوقی وصول مطالبات

مشاوره حقوقی وصول مطالبات آنلاین

مشاوره حانواده

مشاوره حقوقی وصول مطالبات آنلاین

 

 

در ایران سند تجاری به طور کلی به سندی اطلاق می شود که دارای ویژگی های اصلی برات باشد. چک های صندوق، چک، سفته که به آنها گواهی سفته نیز می گویند، همه قابل ظهرنویسی هستند. ضمناً در سفته، ارزش سند معادل واحد پول رایج کشور است. گفته می شود بیش از دو ماه از تاریخ دریافت اصل و سود وام یا توقف پرداخت اقساط می گذرد اما تاخیر بازپرداخت بیش از شش ماه نشده است. در این صورت تنها مبلغ تسهیلات دریافتی به این طبقه منتقل می شود.

مشاوره حقوقی وصول مطالبات آنلاین

برای اقامه دعوی علیه رسیدگی کننده چک، می توانید چک خود را به دادگاه ببرید و دادخواست خود را تکمیل کنید. در این زمینه نکات ضروری خاصی وجود دارد. درک این نکات می تواند سرعت انجام کارهای شما را افزایش دهد. اولین نکته، درخواست گواهی عدم پرداخت ظرف 15 یا 45 روز (در صورتی که بانک در شهر دیگری باشد) از تاریخ صدور چک و ظرف یک سال پس از صدور این گواهی عدم پرداخت، می توانید علیه صادرکننده، ظهرنویس چک یا ضامن آن شکایت کنید. مردم شکایت می کنند. در چنین حالتی، دادگاه می تواند بررسی کند که آیا بانک صادر کننده دسته چک در صلاحیت آن است یا خیر. طبق ماده 13 قانون صدور چک اصلاح شده، تعقیب کیفری در هیچ یک از شرایط زیر قابل تعقیب نیست:

اگر صادرکننده چک گواهی کند که چک سفید امضا شده است.

در صورتی که در متن چک پرداخت وجه چک مشروط به وقوع شرط باشد.

چک برای تضمین یک توافق یا قول در نظر گرفته شده است.

در صورتی که چک گواهی شده بدون تاریخ صادر شده باشد یا تاریخ واقعی صدور قبل از تاریخ کتبی چک باشد.

مشاوره حقوقی وصول مطالبات آنلاین

این شکایات به ادعای مؤسسه مبنی بر سپری شدن بیش از 6 ماه و کمتر از 18 ماه از اصل اعتبار و سود از سررسید یا پایان پرداخت ها و عدم اقدام مشتری برای بازپرداخت وام اشاره دارد. هر روش بازپرداخت بدهی نیازمند شرایط و امکانات متفاوتی است و بسته به شرایط هر مورد ممکن است از یک یا چند روش بازپرداخت استفاده شود. در این زمینه می توانید از یک وکیل حرفه ای مشاوره حقوقی بگیرید. برای آشنایی با انواع چک، به انواع چک و قوانین وجه چک مراجعه کنید. بهترین وکلای چک برگشتی در تهران در مجموعه آوای وکلا در خدمت شما هستند، کافیست با تیم آوای وکلا تماس بگیرید.

بهترین وکلای وصول بدهی

انتخاب بهترین وکیل وصول بدهی برای شما بستگی به شرایط و بدهی شما دارد. برای انتخاب بهترین وکیل بازپرداخت بدهی می توانید از این روش  استفاده کنید. قبل از انتخاب وکیل وصول بدهی، باید درباره وکلایی که در این زمینه فعالیت می کنند تحقیق کنید. با خواندن نظرات و نظرات مشتریان گذشته و تجزیه و تحلیل سوابق کاری آنها می توانید در انتخاب بهترین وکیل به نتایج بهتری دست یابید.

مزایای وصول مطالبات از طریق وکیل

استفاده از خدمات وکیل برای وصول بدهی خود مزایای زیادی دارد. مثلا:یک وکیل دعاوی می تواند به شما در حفاظت از حقوق خود در طول فرآیند ادعا کمک کند و به هر سوالی که ممکن است در این زمینه داشته باشید پاسخ دهد. این بدهی ها مربوط به تمام اصل و سود وامی است که بیش از 18 ماه از سررسید آن گذشته است و یا از تاریخ سررسید گذشته است و مشتری هنوز اقدام به بازپرداخت بدهی نکرده است.

مشاوره حقوقی وصول مطالبات آنلاین

بدهی ناشی از سفته با بدهی ناشی از معامله متفاوت است. بنابراین دارنده حق این اسناد نمی تواند به تعهد خود مبنی بر پرداخت چک، حواله نقدی و … عمل نکند. بنابراین می توان گفت که این اسناد به صورت گونه هستند. بر اساس قانون تجارت ایران، پرداخت های نقدی از مسئولیت معاف است، اما پرداخت های سفته ای مانند چک و حواله این گونه نیست. در این بحث منظور از مسئولیت این است که در صورت پرداخت نقدی، کلیه تعهدات معاملاتی خریدار در زمان پرداخت ساقط می شود. اما در صورتی که خرید از طریق چک یا چک صورت پذیرفته شود، خریدار تا زمانی که فروشنده مبلغی معادل سند دریافت کند، تعهد معامله را خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *