مشاوره حقوقي, مشاوره حقوقی وصول مطالبات

مشاوره حقوقی وصول مطالبات در شرق تهران

مشاوره حقوقی قوه قضاییه

مشاوره حقوقی وصول مطالبات در شرق تهران

 

باید بدانید که وکلای متخصص وصول بدهی در تهران در صورت لزوم حضور موکل می توانند تمامی پیگیری های قانونی پرونده را در سریع ترین زمان ممکن انجام دهند. داشتن و برقراری ارتباط با یک وکیل می تواند استرس مشتری را کاهش دهد زیرا آنها به تخصص و تجربه وکیل به عنوان منبعی برای حل مشکلات مالی خود و رفع نگرانی های خود متکی هستند. شکایات را جمع آوری کنید و حقوق خود را به طور قانونی مطالبه کنید. شما می توانید قبل از تماس با یک وکیل ابتدا با بدهکار مذاکره و صحبت کنید، زیرا ممکن است آنها توانایی مالی برای بازپرداخت بدهی را نداشته باشند و بخواهید راه حل جدیدی مانند پرداخت اقساط یا حتی پرداخت اقساط برای آنها باز کنید.

موثرترین راه برای وصول بدهی های بانکی چیست

اجرای دقیق دستورالعمل ها و دستورالعمل های صادره از سوی بانک مرکزی و نظارت بر اجرای آنها

ایجاد یک شرکت مشاوره سرمایه گذاری و خدمات مدیریتی

نظارت دقیق بر استفاده از تسهیلات اعطایی بخش های اقتصادی مربوطه برای جلوگیری از انتقال آنها به سایر بخش ها.

یک سیستم تأیید مشتری برای ارزیابی مشتریان و ضامن ها ایجاد کنید

انتقال سهام شرکت های دولتی از کشورهای بدهکار به بانک ها

تامین امنیت لازم و کافی و شناسایی سایر دارایی های مشتری

اشخاص حقوقی موظفند صورتهای مالی را ارائه و وضعیت سیستم AIS شرکت را به بانک منتشر کنند و به تایید شرکت مشاوره سرمایه گذاری و نمایندگی خدمات مدیریتی متعهد بانک شرکت برسانند.

تایید هر نوع مشتری بر اساس تفکیک شخصیت فیزیکی یا حقوقی برای پرداخت هر نوع تسهیلات

تسریع در بازپرداخت بدهی های معوق دولتی از بانک ها

مشاوره حقوقی وصول مطالبات در شرق تهران

در مرحله بعد، می توانید با یک وکیل وصول بدهی برای ارسال اخطار حقوقی کار کنید. وکلا می دانند که این اخطارها ابزار قدرتمندی برای وصول بدهی ها به ویژه در مورد میزان بدهی و مهلت پرداخت و همچنین در مورد عواقب قانونی عدم پرداخت است. در صورتی که ابلاغ حقوقی نتیجه مثبتی نداشته باشد، وکلای پرداخت دیون در تهران می توانند حقوق موکل را به صورت قانونی به مراجع قانونی استیفا کنند که می توان آن را بهترین روش وصول بدهی دانست. اگر می خواهید قبل از اقدام قانونی بدهی خود را وصول کنید، می توانید با وکلای وصول بدهی ما تماس بگیرید. برای آشنایی با انواع ادعاهای مطرح شده در این خصوص می توانید به قسمت مشاوره حقوقی و مقالات آموزشی مراجعه نمایید.

وکیل دعاوی

وکلای وصول بدهی وکلای اصلی در صنعت حقوقی هستند و در زمینه وصول بدهی و دعاوی مالی مانند چک و سفته فعالیت می کنند. این وکلا برای حل مسائل وصول بدهی و اقدام قانونی برای دریافت بدهی های پرداخت نشده، ممکن است به راه حل های مختلفی مانند ارسال نامه های رسمی، تهدید به پیگرد قانونی، دعوی قضایی (معامله کیفری یا حقوقی) یا توافق های دوستانه تر متوسل شوند. ابتدا، برای دریافت گواهی عدم پرداخت ظرف 15 روز یا 45 روز از تاریخ صدور چک اقدام کنید. ثانیاً، ظرف یک سال از تاریخ دریافت مدرک مبنی بر عدم پرداخت، در صورت لزوم، در صورت عدم رعایت مهلت‌های فوق، نمی‌توانید ادعایی علیه درخواست خود مبنی بر انجام دفتر اسناد رسمی یا دفتر اسناد رسمی مطرح کنید. ضامن در چارچوب رسیدگی حقوقی به چک، دادگاه صالح برای رسیدگی دادگاهی است که بانک صادرکننده گواهی عدم پرداخت در صلاحیت آن است.

 

تعقیب کیفری پرداخت با چک

دارنده چک می تواند با اصل چک و اثبات عدم پرداخت در دادگاه صالح علیه صادرکننده چک شکایت کند. دعوای کیفری فقط علیه صادرکننده چک قابل طرح است نه سایر عوامل چک ( ظهرنویس و ضامن ). جمع آوری بدهی برای هر کسب و کار و سازمان بسیار مهم است زیرا تاخیر در وصول بدهی می تواند تأثیر عمیقی بر سلامت مالی کسب و کار داشته باشد. در زیر به برخی از اهمیت بازیابی خسارت اشاره می کنیم:

بهبود نقدینگی

جلوگیری از تأخیر در پرداخت بدهی

روابط با مشتریان را حفظ کنید

بهبود رتبه کسب و کار

هزینه های اضافی را کاهش دهید

طبق ماده 13 قانون صدور چک اصلاح شده، تعقیب کیفری در هیچ یک از شرایط زیر قابل تعقیب نیست:

1- در صورتی که صادرکننده چک گواهی کند که چک سفید امضا شده است.

2- در صورتی که در متن چک پرداخت وجه چک مشروط به وقوع شرط باشد.

3- در صورتی که چک به منظور تضمین معامله یا تعهد باشد.

4- در صورتی که ثابت شود چک بدون تاریخ صادر شده یا تاریخ واقعی صدور بر تاریخ متنی چک مقدم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *