مشاوره حقوقي, مشاوره حقوقی وصول مطالبات

مشاوره حقوقی وصول مطالبات در شمال تهران

مشاوره حقوقی تلفنی در تهران

مشاوره حقوقی وصول مطالبات در شمال تهران

 

وکلای جمع آوری بدهی معمولاً با مشتریانی مانند شرکت ها، سازمان ها، واحدهای تجاری و حتی افراد کار می کنند. هدف اصلی این وکلا کمک به موکلان در بازپرداخت بدهی های خود و حفظ حقوق آنها است. اما هزینه هایی که وکلا برای طرح دعوی می گیرند یکی از عواملی است که افراد را برای تماس با وکیل مردد می کند. حضور آنها (موسسات دولتی) در اقتصاد و امتیازاتی که دارند، محدودیت های مختلفی را بر بخش خصوصی تحمیل می کند که یکی از آنها کاهش منابع بانکی در اختیار بخش خصوصی است. قرض گرفتن از شبکه ای از بانک ها برای شرکت های دولتی ساده تر از شرکت های خصوصی است، اما منابع موجود برای بخش خصوصی را محدود می کند و هزینه های ملموس و نامشهود آن را افزایش می دهد.

مشاوره حقوقی وصول مطالبات در شمال تهران

بازپرداخت بدهی به اقدامات حقوقی خاصی اطلاق می شود که توسط وکلا برای استیفای حقوق موکلان خود انجام می شود. می دانیم که دیون صورت جمع طلب است و مطالبه نیز به بدهی مدیون به دیگران اطلاق می شود. بنابراین، به طور کلی، وصول بدهی به اقداماتی اطلاق می شود که هدف آن وادار کردن بدهکار به بازپرداخت بدهی های خود است. طبق مقررات قانون دفاع، وکلا باید در صورت امکان قبل از طرح شکایت، اختلافات را به صورت دوستانه حل و فصل کنند.

وصول بدهی چیست؟

وکیل وصول بدهی یا وکیل وصول بدهی وکیلی است که در وصول بدهی و حل مشکلات مالی تخصص دارد. این وکلا برای مشاغل و سازمان هایی کار می کنند که سعی در جمع آوری بدهی ها و حل مشکلات مالی دارند. وکلای وصول بدهی می توانند به کسب و کارها در تهیه و اجرای راه حل های قانونی کمک کنند.

مشاوره حقوقی وصول مطالبات در شمال تهران

در این روش، دارنده چک باید اصل چک و گواهی عدم پرداخت را به اداره ثبت صادرکننده گواهی عدم پرداخت تحویل دهد. برای وصول چک فقط می‌توانید علیه صادرکننده چک درخواست اجرا کنید، بنابراین در صورتی که چک، ضامن یا ظهرنویسی داشته باشند، نمی‌توان برای آن‌ها دستور اجرایی برای اجرای سابقه صادر کرد.

پیگیری و بازیابی مطالبات

خرید و وصول بدهی شامل فعالیت هایی است که برای وصول بدهی ها و مطالبات مالی از بدهکاران و مشتریان انجام می شود. این فعالیت ها شامل بررسی و تحلیل اسناد مربوط به بدهی، تماس با بدهکار و مذاکره برای رفع بدهی و انجام تعهدات مالی، ارسال نامه های وصول به بدهکار، پیگیری تلفنی و الکترونیکی و در صورت لزوم پیگیری قانونی با بدهکار است.

مزایای وصول مطالبات از طریق وکیل

متقاضی یا شاکی نیازی به حضور در جلسه نیست.

وکلای مجموعه می توانند دارایی های بدهکار را توقیف کنند. علاوه بر ادعای شاکی اصلی، وکیل وصول بدهی می تواند خسارات وارده به موکل از بدهکار را نیز پیگیری کند و همچنین می تواند برای جبران خسارت تأخیر تأدیه شکایت کند.مقررات جدید در مورد حق الزحمه وکلا نیز این امر را تایید می کند تا وکلای بیشتری را در خود جای دهد.

 

مشاوره حقوقی وصول مطالبات در شمال تهران

از دیگر بدهی ها و بازپرداخت های بانکی می توان به تسهیلات و وام های اعطایی به افرادی که بازپرداخت پرداخت های بانکی را به تعویق انداخته اند، اشاره کرد. مانند اعطای تسهیلات بانکی به جوانان در صورت ازدواج، وام ملکی یا افراد متعلق به مؤسسات خاص. وصول بدهی فرآیند تلاش برای بازپرداخت بدهی ها و مطالبات مالی از بدهکارانی است که آن بدهی ها را پرداخت نکرده اند. این فرآیند معمولا توسط وکیل بازپرداخت بدهی در تهران انجام می شود. مطالبات انفرادی می تواند شامل چک های پرداخت نشده و چک های صندوق دار، وجه نقد پرداخت نشده، اجاره بها پرداخت نشده و حتی در برخی موارد مهریه باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *