مشاوره حقوقي, مشاوره حقوقی وصول مطالبات

مشاوره حقوقی وصول مطالبات در غرب تهران

مشاوره حقوقی قوه قضاییه

مشاوره حقوقی وصول مطالبات در غرب تهران

 

 

یکی از این بدهی ها، بدهی بانکی است که در این صورت بانک می تواند با برداشت مبلغ مورد نیاز از حساب بانکی فرد، بدهی خود را در صورت عدم پرداخت بدهی به بانک، وصول کند. یکی از انواع وصول بدهی، وصول غیرمستقیم بدهی است که در صورت عدم بازپرداخت بدهی، دادگاه یا دادگاه از اموال خود به عنوان وثیقه برای بازپرداخت بدهی به طلبکار استفاده می کند.

مشاوره حقوقی وصول مطالبات در غرب تهران

در رویکرد بانکی، انعطاف و ابتکار بیشتری برای بانک ها محفوظ است که این امکان را به بانک ها می دهد که با استفاده از ابزارها و دستورالعمل های مدیریتی که شامل استفاده از نیروهای مجرب و آموزش دیده در قالب اشخاص حقیقی و حقوقی می شود، بدهی ها را بهتر وصول کنند. مدیریت رویه‌های جدیدی را اتخاذ می‌کند و بر روش‌های شناخته‌شده مدیریت مالی تکیه می‌کند، با تأکید بر مدیریت منابع و هزینه‌ها برای افزایش بهره‌وری، و تلاش برای بهبود و بازنگری عوامل داخلی سازمان مانند ایجاد بخش‌های مشاوره و مدیریت مالی. کسب‌وکارها را با تخصص رصد کنید، روش‌های سرمایه‌گذاری را در اختیار کسب‌وکارهای اقتصادی قرار دهید، و تأیید مشتری را برای بازیابی مؤثر ادعاها ارزیابی کنید.

 

وصول بدهی های بانکی از طریق رهن یا ضمانت نامه

اولاً، هر طلبکار از بدهکار می خواهد که ضمانت بازپرداخت بدهی خود را بدهد و در صورت عدم پرداخت بدهی می تواند با جایگزینی مال یا حقوق مورد وثیقه، ضمانت وصول بدهی خود را تضمین کند. الان بانک یکی از طلبکاران است و شرایط کسانی را که وام کلانی مانند وام جامبو از بانک گرفته اند را در نظر گرفته است. این ضمانت نامه بانکی گاهی اوقات می تواند ملک یا هر ملک دیگری باشد زیرا اگر بدهکار بدهی به بانک را نپردازد، بانک برای بازپرداخت بدهی، ملک را توقیف کرده و به مزایده می گذارد. . اما اگر طلبکار (بانک) بتواند بدهی خود را در موعد مقرر دریافت کند، بدیهی است که وجه رهن از رهن خارج شده و متعلق به راهن (مدیون) است.

 

مشاوره حقوقی وصول مطالبات در غرب تهران

وکلای وصول بدهی می توانند به صورت قانونی مطالبات موکلان خود را پیگیری کنند. وی با دانش و تخصص خود در این زمینه می تواند بهترین راهکارهای حقوقی و روش های دفاعی را برای پرداخت و حفظ حقوق موکلان خود اتخاذ کند. چنین وکیلی می تواند به موکلان خود مشاوره حقوقی خوبی ارائه دهد و آنها را در حفظ حقوقشان راهنمایی کند. درخواست صدور عنوان اجرائی مشمول مهلت نمی باشد ولی شخصی که قصد وجه چک را از طریق واحد اجرائیات سازمان ثبت اسناد و املاک دارد باید همان چک را به این واحد تحویل داده و درخواست کتبی اجراء نماید. سفارش به این دفتر

مشاوره حقوقی وصول مطالبات در غرب تهران

سپس بدهکار اسناد اجرائیه را دریافت می کند تا ظرف 10 روز پس از ابلاغ، نسبت به پرداخت چک اقدام شود. اگر بدهکار پرداخت نکند

درخواست پرداخت با چک از طریق ادعای حقوقی

اگر چک نقد نشده دارید، می‌توانید با بانک خود تماس بگیرید و مدرک عدم پرداخت را درخواست کنید و در مورد چک شکایت کنید. دارنده چک می‌تواند در صورت تشریفات قانونی وجه چک را از هر مسئولی مطالبه کند. افراد مسئول چک عبارتند از: صادرکننده، ظهرنویس و ضامن. در واقع چک نویس شخصی است که چک را می نویسد و ضامن کسی است که پرداخت وجه چک را تضمین می کند. در صورت اقامه دعوی علیه چک، دارنده چک می‌تواند با ارائه اسناد و مدارک به دادگاه، شکایت کند، حق الوکاله را بپردازد و از افرادی که در بالا نام برده شد، جبران مبلغ چک و خسارات وارده را بخواهد. در رابطه با شکایت از چک، دارنده می تواند در هر زمان و بدون محدودیت زمانی علیه صادرکننده چک اقامه دعوی کند، اما اگر قرار باشد علیه ظهرنویس یا ضامن شکایت شود، دعوا باید در ظرف مدت مقرر شروع شود.

 

مشاوره حقوقی وصول مطالبات در غرب تهران

 

در صورتی که صلح و سازش برقرار نشود یا توافق حاصل نشود، دعاوی در نهادهای قانونی مطرح می شود. دعاوی بیش از 20 میلیون تومان در صلاحیت دادگاه ها و دعاوی زیر 20 میلیون تومان در صلاحیت دادگاه هاست. در صلاحیت کمیته حل اختلاف هستند. لازم به ذکر است که بر اساس قانون جدید صدور چک، وجه و درخواست چک های جدید (یعنی چک های صیادی) نیازی به ارائه درخواست پرداخت چک ندارد و بنابراین فقط با ارائه دادخواست قابل انجام است. به نام صدور چک در دفتر خدمات قضایی ثبت و درخواست مربوطه از طریق این دفتر به دادگاه ارائه می شود.

مشاوره حقوقی وصول مطالبات در غرب تهران

نکته حائز اهمیت در این زمینه این است که درخواست مبلغ چک ماهیگیری باید همراه با کد رهگیری دریافتی از بانک باشد و درخواست بدون کد رهگیری قابل ثبت است. درخواست وصول به چک محدود نمی شود. سفته ها، صورتحساب ها و رسیدهای عادی نیز در محدوده درخواست های بازیابی قرار می گیرند. دارندگان این اسناد می توانند حقوق خود را نزد مراجع قضایی استیفا کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *