مشاوره حقوقی اداره کار

مشاوره حقوقی اداره کار تلفنی شرق تهران

مشاوره حقوقی آنلاین

مشاوره حقوقی اداره کار تلفنی شرق تهران

 

 

موضوع دیگری که در زمینه مشاوره حقوق کار مطرح می شود، موضوعات مربوط به قراردادهای کار است. قرارداد کار یک قرارداد رسمی بین کارفرما و کارمند است که شرایط کار و حقوق و مزایای کارمند را تعیین می کند. قرارداد می تواند کتبی یا شفاهی باشد، اما در عمل اکثر قراردادهای کاری به صورت کتبی ثبت می شود. مواردی که باید در قرارداد کار گنجانده شود عبارتند از: حقوق و مزایا: دستمزد و مزایای کارمند شامل حقوق پایه، دستمزد ساعتی یا مبلغ حقوق ماهانه. مشوق ها؛ بیمه و مزایا باید در قرارداد کار مشخص شود. شرایط کار: شرایط کار از جمله ساعات کار، شیفت کاری و تعطیلات باید در قرارداد کار تعیین شود. خدمات ارائه شده توسط کارگر: در قرارداد کار باید نوع کار ارائه شده توسط کارگر و شرح وظایف و مسئولیت های آنها ذکر شود. مدت قرارداد: مدت زمان امضای رسمی قرارداد کار باید ذکر شود. شرایط فسخ قرارداد: شرایط فسخ قرارداد شامل دلایل فسخ قرارداد، مرخصی و تسویه حساب می شود. کارگاه ها و موسسات کوچک و بزرگ برای پیشگیری و رفع مشکلات حقوقی قبل از بروز مشکلات جدی، نظارت بر تنظیم قراردادها و فعالیت های کارگاهی نیازمند حضور وکلای وزارت کار هستند.

 

مشاوره حقوقی اداره کار تلفنی رایگان شرق تهران

وکیل دپارتمان کار در واقع شخصی است که از کلیه قوانین، حقوق کارگر و کارفرما، بیمه و اطلاعیه های مربوط به وزارت کار اطلاع دارد و قادر به رسیدگی به اختلافات بین طرفین است. وکیل اداره کار در قبال موکل خود (که می تواند کارگر یا کارفرما باشد) وظایف مشخصی دارد که باید انجام دهد. موکل امیدوار است وکیل وزارت کار بتواند اختلاف خود را با طرف قرارداد کار پیگیری کند و مشکلات به وجود آمده بین آنها را به نحوی برطرف کند.

 

مشاوره حقوقی اداره کار اینترنتی شرق تهران

به لطف مشاوره قانون کار به راحتی می توانید حقوق از دست رفته خود را استیفا کنید. بسته به نوع شکایت، این اسناد متفاوت خواهد بود. ما در مورد اسناد اصلی برای شما بحث کرده ایم. با کمک یک وکیل از اداره کار، می توانید سایر اسناد لازم برای احقاق حقوق خود را با کارفرما پیدا کنید. پس به یاد داشته باشید که در صورت تکمیل نکردن سند با مشکل مواجه خواهید شد. بسیاری از افراد به دلیل نداشتن مستندات از طرح شکایت خودداری می کنند و راه های مختلفی برای استیفای حقوق خود نزد کارفرما وجود دارد. اینجاست که بهترین وکلای وزارت کار تهران می توانند به شما کمک کنند.

 

مشاوره حقوقی اداره کار اینترنتی در شرق تهران

در گذشته شکایات و دادخواست ها باید شخصاً به وزارت کار ارسال می شد و سپس دادخواست ثبت می شد. اکنون می توانید با مراجعه به سایت وزارت کار ثبت نام کنید. البته باید مدارک مورد نیاز را ارسال و اسکن کرده و آپلود کنید. پس از ثبت مدارک مورد نیاز، زمان رسیدگی به مراجع ذیصلاح وزارت کار از طریق پیامک به فرد اطلاع داده می شود. شما می توانید آن را به راحتی انجام دهید، اما قبل از انجام هر کاری، خوب است که به آن معروف شوید.

 

مشاوره حقوقی اداره کار تلفنی در تهران

اقرار یکی از ادله دادگاه محسوب می شود و در اثبات روابط شغلی بسیار مؤثر است. فرض کنید کارفرما در ابتدا هرگونه رابطه استخدامی با کارگر را انکار می کند، اما شخصاً مدتی بعد اعتراف می کند که رابطه کاری با کارگر وجود دارد و منجر به ایجاد رابطه صنعتی بین آنها می شود. لازم به ذکر است که موضوع «بیمه کارفرما» یا بیمه اجباری به اندازه موضوع «حقوق پرداختی کارفرما به کارگر» دارای حواشی متعدد و پیچیده است. البته شناخت این شاخه های مختلف تنها توسط مشاوری با اطلاعات کافی در این زمینه امکان پذیر است.

 

مشاوره حقوقی اداره کار رایگان شرق تهران

ضمن اینکه از طریق مشاوره قانون کار، کارگران و کارفرمایان بی خبر نیز می توانند از این قوانین پیچیده اطلاعات لازم را به دست آورند و حقوق از دست رفته خود را بازیابند. برای این کار کافی است تمامی اطلاعات لازم در مورد شرایط کاری و قراردادها را در اختیار مشاوران مجرب و شایسته قرار دهید تا بتوانند شما را در این زمینه به طور کامل حمایت کنند. نکته مهمی که در این زمینه باید به آن اشاره کرد، اهمیت مستندسازی است. همانطور که اشاره شد، موضوعات مربوط به دستمزد، حقوق و مزایا، موارد پیچیده حقوق کار هستند. در این صورت تنها راه اثبات حقوق کارفرما و کارگر استفاده از اسناد مختلف مانند فیش حقوقی و اسناد پرداختی است. برای این کار باید تمامی مدارک را در مراحل اولیه مشاوره در این زمینه ارائه دهید. ما با بیش از 20 سال سابقه فعالیت در زمینه بیمه های اجتماعی، روابط کار و امور مالی و اداری آماده ارائه خدمات زیر می باشد: ارائه خدمات مشاوره حضوری و تلفنی، سمینارها و آموزش های کارآفرینان و کارآفرینان. اشخاص حقیقی.

 

مشاوره حقوقی اداره کار شبانه روزی شرق تهران

یکی از کارفرمایان از زمان افتتاح کارگاه 40 ساعت در هفته کار کرده است. آیا کارفرما می تواند این مبلغ را تا زمان قانونی کار یعنی 44 ساعت در هفته افزایش دهد؟ از زمان ایجاد کارگاه، ساعات کار از ساعت 7 صبح تا 15 بعد از ظهر بوده است، آیا کارفرما می تواند آن را از ساعت صبح به عصر مثلاً از بعدازظهر تا 23 یا از 11 شب تا 7 صبح تغییر دهد؟ کارگر با کارفرما قرارداد یکساله می بندد و برای مدت کار 7 ساعت و 20 دقیقه حقوق ثابت می گیرد. اگر کارگر تقریباً 3 ماه از قرارداد را واقعاً 6 ساعت در روز کار کند، پس از آن بنا به درخواست کارفرما چه تعهداتی دارد؟