مشاوره حقوقی اداره کار

مشاوره حقوقی اداره کار تلفنی

مشاوره حقوقی اداره کار تلفنی

 

پس از خاتمه قرارداد کار، کارمند و کارفرما باید حقوق یکدیگر را رعایت کنند که در غیر این صورت زیان دیده می تواند به وکیل وزارت کار شکایت کند. رسیدگی به اختلافات در روابط بین کارگران و کارفرمایان توسط شورای خردسالان و شورای تجدید نظر برای تشخیص و حل اختلاف انجام می شود. پس از رسیدگی وکلای متخصص از وزارت کار و بررسی پرونده، شکایت در سامانه کلی وزارت کار ثبت می شود. سیستم کامل وزارت کار با بستر اینترنت یکپارچه شده است تا توده ها بتوانند شکایت و گزارش دهند. وکلای وزارت کار در جلسات شورای حل اختلاف و سازش شرکت می کنند و تمام تلاش خود را برای دفاع از حقوق قانونی موکلان خود به کار می گیرند.

 

مشاوره حقوقی اداره کار تلفنی رایگان

قراردادهای کاری در گذشته فقط مربوط به استخدام انفرادی بود و فقط جنبه خصوصی داشت. به دلیل نابرابری بین دو طرف قرارداد، عوامل ایدئولوژیک، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی منجر به دخالت دولت در این رابطه کار و سرمایه می شود. این مداخله علاوه بر حقوق خصوصی، جنبه ای از حقوق عمومی را نیز به روابط کار می بخشد. با گذشت زمان و تکامل قانون کار، نقش حقوق عمومی بیشتر از حقوق خصوصی آشکار شده است. قانون کار کلیه روابط حقوقی ناشی از کار دیگران و انجام کار تابع کارفرما را تنظیم می کند ، یعنی شامل بررسی و تجزیه و تحلیل مقررات حمایتی و ضروری در مورد روابط فرعی با هدف تضمین امنیت و عدالت است.

 

مشاوره حقوقی اداره کار تلفنی شبانه روزی

شرکت ها و اشخاص حقوقی را باید به عنوان گروه های درگیر در اختلافات اداری اداری دانست. از آنجایی که شرکت ها همیشه با تعداد زیادی کارگر قرارداد کار دارند، تنش ها، درگیری ها و پرونده های مربوط به وزارت کار برای این افراد مشکل ساز است. بنابراین همیشه توصیه می کنیم قبل از هرگونه اقدام قانونی و به ویژه قبل از امضای قرارداد کار با یک کارشناس مشورت کنید تا از این گونه اختلافات و عواقب ناشی از آن که گاه هزینه های گزافی را برای شرکت به همراه دارد، جلوگیری شود. در اصل قانون کار موارد زیادی از جمله حق بیمه کارگران، حداقل دستمزد، مزایای جانبی قانونی، تعطیلات و مرخصی ها، نحوه اخراج کارگر یا قطع رابطه کارگر با کارفرما و غیره ذکر شده است. به همین دلیل لازم و ضروری است که شرکت های تجاری با رعایت کامل این موارد قرارداد منعقد کنند. با توجه به تخصصی بودن قانون کار، درک قانون کار و قوانین مربوط به آن برای همه غیرممکن است و ممکن است مشورت با وکیل متخصص در این زمینه مفید باشد.

 

مشاوره حقوقی اداره کار تلفنی در تهران

البته برای درک بحث مشاوره حقوق کار باید بدانیم که با استفاده از این خدمات به چه چیزی می توان رسید. به طور کلی می توان گفت که این خدمات به طور جامع تمامی جنبه های مربوط به قانون کار را پوشش می دهد. بنابراین کارگران و کارفرمایان نباید دغدغه خاصی در این زمینه داشته باشند و بدانند که امکاناتی برای احقاق حقوق خود وجود دارد. در زیر برخی از مهم ترین موضوعاتی را که می توانید در هنگام استفاده از این خدمات در مورد آنها بیاموزید، پوشش می دهیم.

مشاوره حقوقی اداره کار تلفنی اینترنتی

بنابراین تردید نکنید – با دفاتر یکی از وکلای استخدامی پیشنهادی ما تماس بگیرید یا امروز از وب سایت آنها بازدید کنید تا در مورد اینکه چگونه آنها می توانند به شما در انجام چالش های حقوقی شما کمک کنند بیشتر بدانید. در قرارداد کار چه شرایطی باید رعایت شود؟ در قرارداد کار علاوه بر اطلاعات مشخص در مورد کارگر و کارفرما، باید نوع شغل یا فعالیت، ساعات کار، مزایای اجتماعی و حقوق، محل کار، تاریخ امضای قرارداد کار و … نیز ذکر شود تا قرارداد از نظر قانونی به رسمیت شناخته شده است. ضمناً کارفرما متعهد می شود در طول مدت قرارداد هر ماه حق بیمه کارکنان را پرداخت نماید. نحوه انعقاد قرارداد کار و اطلاع طرفین از حقوق و منافع مشروع خود بسیار حائز اهمیت است. بیشتر اختلافات مربوط به قراردادهای کاری است. به یک معنا، امضای قرارداد کار یکی از مهمترین اقدامات کارگران برای انجام فعالیت با کارفرمای خود است.

 

مشاوره حقوقی اداره کار تلفنی رایگان

روابط بین کارگران و کارفرمایان همواره پیچیده بوده و عدم اطلاع از حقوق کارگران و کارفرمایان گاه به مشکلاتی منجر شده است. کارفرمایان به دلیل ناآگاهی کارگران، حقوق کارگران را نادیده می گیرند و بالعکس، کارگران با علم به اینکه فاقد دانش قانونی هستند، از کارفرما سوء استفاده می کنند. نتیجه این است که قراردادهای کاری بدون حضور یا مشاوره حقوقی وکیل وزارت کار منعقد می شود. کارگران و کارفرمایان باید از حقوق قانونی خود در قراردادها و شرایط عملیاتی آگاهی کامل داشته باشند تا این رابطه به خوبی آغاز و ادامه یابد. وکلای اداره کار افرادی هستند که تجربه زیادی در زمینه اداره کار و قراردادهای کاری و همچنین تخصص و دانش در این زمینه دارند و بهترین گزینه برای دریافت مشاوره حقوقی می باشند.مشاوره حقوقی در مورد اختلافات بین کارگران و کارفرمایان. حضور وکیل متخصص اداره کار در جلسه کارگر و کارفرما برای انعقاد قرارداد برای طرفین بسیار مفید بوده و از مشکلات مربوط به الزامات و حقوق طرفین جلوگیری خواهد کرد.