مشاوره حقوقی طلاق

نحوه درخواست طلاق توافقی

مشاوره حقوقی

نحوه درخواست طلاق توافقی

روند درخواست طلاق توافقی تقریباً مانند سایر انواع طلاق است. به عبارت دیگر، درخواست طلاق توافقی مانند سایر انواع طلاق است: شما باید درخواست طلاق توافقی را به نمایندگی خدمات قضایی ارائه دهید و هزینه های وکیل را پرداخت کنید. در صورت اتخاذ رژیم قضایی، هنگام ثبت تقاضای طلاق با توافق دوستانه، گواهی عدم سقط طلاق برای ارسال درخواست باید ضمیمه شود. در واقع یکی از مدارک لازم برای درخواست طلاق توافقی داشتن گواهی فوق است و همانطور که قبلا ذکر شد راه دیگر ثبت درخواست طلاق یک طرفه و تبدیل آن به توافق پس از ارجاع می باشد. البته این رویکرد در تهران پذیرفته شده است، اما برخی شهرها در برابر آن مقاومت می کنند و پس از اعلام معامله، زوجین را به خدمات مشاوره ارجاع می دهند. اگر قصد دارید طلاق را در تهران انجام دهید با ما تماس بگیرید.

 

نحوه درخواست طلاق توافقی با وکیل

 

همانطور که بارها به خوانندگان محترم گفته شد تفاهم متقابل در طلاق از رویه های سال های اخیر است و در سال 1402 چیز جدیدی وجود ندارد و هر یک از طرفین باید برای درخواست طلاق توافقی و اخذ گواهی عدم طلاق به ما مراجعه کنند. طلاق سقط می شود و یا طلاق با دادخواست طلاق یکی از طرفین در دادگاه تبدیل به توافق می شود و در مورد اخیر نیازی به مشاوره در تهران نبوده است.

مهریه طلاق توافقی

واقعیت این است که اصل قانون و ماهیت مهریه این است که ربطی به طلاق توافقی یا طلاق های دیگر ندارد و زوجه می تواند برای دریافت آن اقدام کند حتی اگر زوجین تصمیم به جدایی نداشته باشند. مهریه با در نظر گرفتن این موضوع، مهم است که هر دو زوج در هنگام درخواست طلاق توافقی در مورد این مسائل توافق داشته باشند. زمانی که هر دو زوج حاضر به پرداخت مهریه نباشند، درخواست طلاق توافقی برای آنها سخت می شود و اجبار آنها به جدایی از این طریق کارساز نیست.

هزینه مشاوره طلاق تلفنی چقدر است؟

پس از مشاوره های لازم، گواهی طلاق بدون سقط جنین باید از مرکز مربوطه دریافت شود. این گواهی پس از ثبت درخواست طلاق توافقی به دفتر خدمات الکترونیک قضایی تحویل داده می شود. دفتر خدمات الکترونیک قضایی درخواست را ثبت و به دادگاه صالح خانواده ارسال می کند. دارند می روند. تنظیم دادخواست طلاق توافقی و مبنای تشریفات و تشریفات قانونی است. اگر آماده سازی ناقص باشد، مدت زمان آزمایش را طولانی می کند. اگر آماده سازی نادرست باشد، آثار حقوقی قابل توجهی بر توافقات آتی خواهد داشت. توجه به قانون و تبعات آن قطعاً سؤالات دیگری را به دنبال خواهد داشت، بنابراین اجتناب از حضور وکیل امری ضروری و ضروری است.

وکیل درخواست طلاق توافقی

اما درخواست طلاق توافقی با سایر انواع طلاق متفاوت است. یک تفاوت این است که تا زمانی که زوجین برگه ابطال طلاق را از مرکز مشاوره خانواده  دریافت نکنند، درخواست طلاق داوطلبانه آنها ثبت نمی شود و یا حتی در صورت ثبت، ثبت نمی شود و به دادگاه ارائه نمی شود. تفاوت دیگر تقاضای طلاق توافقی با سایر انواع طلاق این است که در تقاضای طلاق توافقی، هر دو زوج یا وکلای آنها باید به دفتر خدمات دادگاه مراجعه کرده و درخواست طلاق توافقی را امضا کنند، در حالی که در طلاق توافقی به درخواست زن یا شوهر برای درخواست طلاق فقط طرف درخواست کننده طلاق به دفتر خدمات مراجعه می کند و طلاق را امضا می کند.

ثبت درخواست طلاق توافقی

 

پس از انجام مراحل مشاوره طلاق و صدور گواهی طلاق بدون سقط جنین، هر دو زوج یا وکلای آنها باید برای ثبت طلاق توافقی به پایگاه خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کنند. پس از ثبت تقاضای طلاق توافقی، درخواست از طریق دفتر خدمات قضایی به دادگاه صالح ارسال می شود که توسط واحد ارجاع این مجتمع قضایی به یکی از شعب ارسال می شود. پس از ثبت درخواست طلاق توافقی، باید منتظر قرار ملاقات با دادگاه خانواده برای رسیدگی به موضوع باشید. تاریخ جلسه از طریق اطلاع رسانی الکترونیکی در سامانه ثنا به اطلاع زوجین خواهد رسید. ضمناً زوجین از طریق پیامک اطلاع رسانی خواهند شد. مرحله بعدی این است که زوج یا وکیل آنها با مدارک لازم در تاریخ و ساعتی که در اخطاریه قید شده است در دادگاه خانواده حاضر شوند.

 

ثبت درخواست طلاق توافقی

برای درخواست طلاق توافقی باید تمام مدارک را به همراه داشته باشید. اگر کارت ملی یا شناسنامه خود را گم کردید، باید مفقود شدن را به هر باجه دولتی گزارش دهید. پیشخوان کپی را پردازش می کند و یک فاکتور به شما می دهد. در این مرحله می توانید فاکتور خود را در باجه ارائه کرده و ثبت نام خود را نهایی کنید.

مزایای استخدام وکیل طلاق توافقی

داشتن یک وکیل با تجربه در کنار شما می تواند به شما کمک کند تا از یک معامله بد جلوگیری کنید. دادگاه روند درخواست طلاق توافقی توسط وکلای طلاق توافقی در گروه حقوقی دادفر وکیل را انجام داد و مدت زمان طلاق توافقی از ابتدا تا انتها تنها 10 روز به طول می انجامد. در صورت لزوم (به ویژه در جلسات مشاوره اجباری) نیازی به حضور هیچ یک از زوجین نیست. کار سریع، پرهیز از تنش و درگیری و عدم نیاز به ارجاع موکل از دیگر مزایای وکلای طلاق توافقی است. وکلا نمی توانند به طور همزمان به پرونده های طلاق اختیاری از طرف هر دو زوج رسیدگی کنند. چنین چیزی غیر ممکن است. بنابراین برای زن و مرد دخیل در پرونده باید دو وکیل حضور داشته باشند.

نحوه ثبت درخواست طلاق توافقی

اولین اقدام ثبت نام زوجین در سامانه ثنا است تا کلیه ابلاغ ها و تصمیمات دادگاه به صورت الکترونیکی برای آنها ارسال شود. متعاقبا برای ثبت درخواست طلاق توافقی باید با ارائه مدارک هویتی و مزایا در یکی از دفاتر قوه قضائیه حضور یافته و پس از ارائه درخواست، پرونده به یکی از خدمات خانواده. در تاریخ و ساعت معین، زوجین باید در دادگاه حاضر شوند و حکم طلاق را از دادگاه بگیرند (اثبات غیرقابل مذاکره).

برای درخواست طلاق توافقی به کجا مراجعه کنم؟

برای درخواست طلاق توافقی ابتدا باید در سامانه سنا ثبت نام کنید سپس برای اخذ گواهی طلاق بدون سقط جنین به مرکز مشاوره مراجعه کرده و سپس در دفتر الکترونیک قضایی درخواست طلاق توافقی را ثبت کنید. سپس این روند زیر نظر دادگاه انجام می شود. برای اطلاعات بیشتر به مقاله ما در مورد مراحل طلاق مراجعه کنید.

شرایط و مراحل طلاق (حقوق طلاق) با وکیل طلاق

در این مورد در سایت به تفصیل توضیح داده شده است اما به طور خلاصه زن یا مرد می تواند برای شخص دیگری یا برای همسر خود وکیل طلاق تعیین کند. این امر در زمینه حقوق طلاق رایج شده است. در صورت کامل بودن وکالتنامه، تیم حقوقی پسای بدون توجه به اینکه وکالتنامه طلاق در ایران یا خارج از کشور امضا شده باشد، بدون حضور هر دو زوج، تصمیم مربوطه را از دادگاه از طریق درخواست طلاق توافقی اخذ می کند. که وکیل مرد یا زن باشد. کلیه دادخواستها از جمله درخواست طلاق توافقی باید ثبت و از طریق دفتر خدمات الکترونیک قضایی به دادگاه ارسال شود. مراجعه مستقیم به دفتر طلاق بدون حکم دادگاه امکان پذیر نیست. حتی اگر زوجه وکالتی برای طلاق از شوهر داشته باشد. این الزام برای زوج هایی که در خارج از کشور زندگی می کنند نیز صدق می کند. همچنین می توانید اقدام قانونی انجام دهید یا مستقیماً در دادگاه شکایت کنید.

 

مهریه و درخواست طلاق توافقی

اگر زنی مهریه بگیرد و شوهرش پشیمان شود تکلیف مهریه چیست؟ در این خصوص باید گفت که مهریه فقط در صورت گذشت یا صرف نظر از آن در سند رسمی جداگانه و یا در ازای حق طلاق از بین می رود. توجه داشته باشید که اگر هنوز مهریه دریافت نکرده اید و در هیچ سند رسمی وصول مهریه را تایید نکرده اید، در قولنامه یا سوابق دادگاه ننویسید که مهریه دریافت کرده اید. زیرا ممکن است طلاق صورت نگیرد و سند موجب سوء استفاده مرد شود.

وکالت برای درخواست طلاق توافقی

وکالت طلاق در ایران از طریق طلاق توافقی و بر اساس توافق زوجین با وکالت نامه ای که در صورت مجوز رسماً در دفتر طلاق ثبت می شود، حکم طلاق را می گیرد. تعهدات جهیزیه و مراقبت از کودک مورد توافق و منعکس شده است . نکته مهمی که باید به آن توجه شود این است که اکثر شعب دادگاه خانواده تهران فقط قراردادهای مربوط به زوجیت را در تصمیمات دادگاه منعکس می کنند و البته به حق از پذیرش قرارهایی غیر از مسائل زوجیت خودداری می کنند. هنگامی که نمایندگی را می پذیریم، مشتریان خود را از این موضوع مطلع می کنیم. به عنوان مثال، زن و شوهر در یک آپارتمان مشترک هستند. هر دو زوج در مورد تعهدات خود در مورد تقسیم اموال در صورت طلاق آرزوهای قوی دارند. اما همانطور که قبلا ذکر شد این موضوع در صلاحیت دادگاه خانواده نیست و ربطی به مسائل مربوطه و ازدواج و طلاق ندارد. اما بد نیست بدانید که زوجین می توانند در مورد این مسائل به توافق کتبی برسند. و این قرارداد در دادگاه مانند یک سند عادی که بین آنها امضا شده از نظر قانونی لازم الاجرا است.

وکیل در تهران برای درخواست طلاق توافقی

در ماده 1172 قانون مدنی آمده است: تا زمانی که حضانت طفل بر عهده اوست، هیچ یک از پدر و مادر حق تخطی از حضانت طفل را ندارند، اما اگر این امر برای یکی از اولیای دم اتفاق بیفتد، مدیر باید به تقاضای پدر و مادر دیگر، حضانت را درخواست کند. ، نگهبان. یا پدر یا مادر، نسبت به هر دو والدین حضانت تعهدی بر عهده می گیرد و در صورت غیرممکن یا باطل بودن این تعهد، حضانت را به پدر یا در صورت فوت پدر به مادر و پدر واگذار می کند.

تجدید نظر در صورت طلاق توافقی

طبق قانون آیین دادرسی مدنی، حکم طلاق در مرحله اول قطعی نیست و امکان تجدیدنظرخواهی وجود دارد. در صورت طلاق توافقی، مدت تجدید نظر 22 روز است. زوجین باید 44 روز صبر کنند تا طلاق خود را ثبت کنند. اگر بخواهند فورا طلاق خود را ثبت کنند باید این حق را از دست بدهند.

مراحل طلاق توافی چیست؟

در صورت عدم صمیمیت یا رابطه زناشویی بین زوجین در زمان عقد، در صورت طلاق، مهریه در ضمن عقد توافق می شود و یا توسط هر یک از زوجین نصف می شود. مگر اینکه بین آنها توافق شده باشد. مثل اینکه زن حق مهریه نداشت و در ازای طلاق (اجرای) مهریه را می پرداخت. طلاق توافقی منوط به رضایت زوجین است و تصمیم و توافق آنها در مورد مهریه ملاک دادگاه خواهد بود. در صورت تقدیم طلاق زوجه به دفتر رسمی ازدواج و طلاق، در صورتی که هر دو زوج ظرف مدت یک هفته از تاریخ ابلاغ در دفتر ثبت احوال حاضر نشوند، سردفتر به زوجین اطلاع می‌دهد که برای اجرا به دفتر ثبت احوال مراجعه کنند. طلاق. آن را سفارش دهید و ذخیره کنید. در صورت عدم حضور یکی از زوجین و عدم ارائه دلیل یا امتناع از طلاق، گواهی ثبت طلاق صادر و یکی از زوجین از موضوع مطلع می شود. اگر هر دو زوج بهانه ای بیابند، طرفین مجدداً به ترتیب فوق دعوت می شوند.

درخواست طلاق با توافق طرفین

در درخواست ثبت رضایت طلاق باید متقاضی، متهم، درخواست، دلایل و ضمائم ذکر شود. در قسمت درخواست معمولاً طلاق به صورت توافقی تنظیم می شود و معمولاً اسنادی مانند شناسنامه زوجین، کارت ملی زوجین و سند ازدواج به صورت پیوست تنظیم می شود.  پس از مشاوره با مشاوران فوق (تقریباً 5 جلسه مشاوره لازم است) در صورتی که طرفین همچنان بر تصمیم طلاق اصرار داشته باشند، مرکز مشاوره گواهی طلاق و نه سقط جنین صادر می کند. تقریباً 45 روز پس از مشاوره می توان گواهی عدم طلاق صادر کرد که برای درخواست طلاق ضروری است.

درخواست طلاق توافقی با وکیل

در صورتی که متقاضی طلاق توافقی پس از ارائه گواهی عدم امکان سازش در دفتر رسمی ازدواج و طلاق حاضر نشود و یا مدارک لازم را ارائه ندهد، چه تکالیفی دارد؟ گواهی صادره در صورت بطلان و کلیه قراردادهایی که بر اساس آن گواهی عدم امکان سازش صادر شده است فاقد اعتبار است (ماده 34 قانون حمایت از خانواده).