مشاوره حقوقي

هزینه مشاوره حقوقی حضوری

مشاوره حقوقی

هزینه مشاوره حقوقی حضوری

 

مشاور حقوقی به شخصی گفته می شود که با آگاهی از قوانین، مقررات و خدمات حقوقی می تواند کمک ها و مشاوره های ارزنده ای را به دفاتر، شرکت ها و سازمان های خصوصی ارائه دهد. علاوه بر این، این افراد می توانند مشکلات و اختلافات در زمینه های حقوقی مانند قرارداد بین افراد مختلف را نیز حل کنند. در واقع رهبران، صاحبان سازمان ها و کسانی که با مسائل حقوقی سروکار دارند می توانند با کمک این افراد تصمیمات صحیح و قانونی تری اتخاذ کنند.

مشاور حقوقی کیست؟

مشاور حقوقی فردی است که دارای مدرک الهیات و معارف اسلامی در رشته های فقه (کلیه گرایش ها)، فقه و مبانی مبانی حقوق اسلامی و دارای مدرک الهیات و معارف اسلامی در رشته فقه و حقوق اسلامی باشد. مشاوران حقوقی در دفاتر و سازمان های مختلف کار می کنند، قراردادها را مذاکره می کنند، یا به صورت انفرادی به مردم مشاوره و راهنمایی می دهند، به شهروندان در زمینه هایی مانند دعاوی، ازدواج، تحقیق، عقد قرارداد، ثبت مشاغل و غیره کمک می کنند. در مجموع می توان گفت که استفاده از مشاوره حقوقی آنلاین بسیاری از مشکلات حقوقی شما را کاهش می دهد و نگرانی های شما را در رسیدگی به امور حقوقی که ممکن است در زندگی، تجارت یا هر زمینه دیگری پیش بیاید برطرف می کند. اما به یاد داشته باشید که در انتخاب مشاور باید مراقب باشید، زیرا هر مشاور حقوقی در زمینه خاصی تخصص دارد که در آن تخصص دارد.

هزینه مشاوره حقوقی حضوری

دلیل اول این است که مخالفان استدلال می کنند که یک سازمان دولتی نباید دو مدیر داشته باشد و همچنین کانون وکلا نباید یک نهاد موازی داشته باشد. دلیل دوم حفظ استقلال حرفه وکالت است. یعنی وکلا باید مستقل از قوه قضائیه باشند تا بتوانند بدون هیچ فشاری و با آزادی بیشتر از حقوق مردم دفاع کنند.

مزایای داشتن مشاور حقوقی

کلمه دیگری به نام نماینده قانونی وجود دارد. نماینده حقوقی به معنای فارغ التحصیل حقوق است که بیش از دو سال در یک شرکت یا سازمان دولتی کار کرده باشد. در این صورت حتی در صورت نداشتن پروانه وکالت می تواند به عنوان نماینده قانونی در دادگاه شرکت یا سازمان حضور یابد و تا حدودی نقش وکالت را ایفا کند. همانطور که قبلا ذکر شد، نمایندگان حقوقی باید دارای شرایطی باشند که برای مشاوران حقوقی لازم نیست. تفاوت مهم دیگر این دو این است که یک مشاور حقوقی در صورت داشتن مجوز می تواند به عنوان وکیل شرکت در دعاوی شرکت کند. در حالی که نماینده قانونی نیازی به تایید ندارد و تنها با ارائه معرفی نامه از شرکت مربوطه می تواند در مراحل قانونی شرکت کند.

اجتناب از مشکلات قانونی

برنده زمان و پول شوید

اجرای ایده های سازمان

مرکز مشاوره حقوقی

در هر دو نمایندگی فرد پس از گذراندن مراحل قانونی و آزمایشات لازم مجوز اولیه اخذ می کند که در این مورد تفاوتی ندارد. به راحتی می توان سابقه پرونده و مشاوره های قبلی را در بستر آنلاین پیدا کرد زیرا نظرات کارفرما در آنجا نمایش داده می شود اما در مورد مشاوره فیزیکی سوال کمی سخت و پیچیده است و نمی توانیم فایل های قبلی را جز با جستجو داشته باشیم.

 

تخصص در زمینه حقوقی

پس از تکمیل مدرک مربوطه، باید در زمینه خاصی از حقوق تخصص داشته باشید. حوزه های مختلف حقوق ممکن است شامل مالکیت معنوی، حقوق تجاری، حقوق قراردادها یا سایر حوزه های حقوقی باشد. برای قراردادهایی که شرکت مشاور حقوقی طرف آن است، مشاور حقوقی بررسی های لازم را انجام داده و نکات ضروری را بیان می کند. ضمناً این شخص گاه مسئولیت تهیه پیش نویس قرارداد را بر عهده دارد و گاه در برخی شرکت ها تنها با تأیید و امضای مشاور حقوقی قرارداد نهایی می شود.