مشاوره حقوقي

هزینه مشاور حقوقی و حق الوکاله وکیل

مشاوره حقوقی انحصار وراثت حضوری

هزینه مشاور حقوقی و حق الوکاله وکیل

 

 

هزینه دادخواست کتبی یا شفاهی اعم از طرح مقدماتی، ایرادات و قرار متقابل، پذیرش ثالث، تجدیدنظرخواهی، تمرین، وکالت نامه، اسناد اجرائیه و غیره مطابق ماده (3) این قانون خواهد بود. و مصرف آنها در موارد خاص مقرر در قانون شماره 1373 یا سایر قوانین به صورت تمبر و مهر پست یا وجه واریز به حساب خزانه داری کل کشور پرداخت می شود. هزينه دادرسي طبق مقررات بند (3) (12) قانون وصول معين عوايد عمومي مصوب 1362 تعيين مي شود و شاكيان موظفند در هنگام طرح شكايت خود مهر و مهر خود را الصاق كنند.

 

هزینه های مشاوره حقوقی بر چه اساسی است؟

ارائه مشاوره حقوقی در مورد انواع و موضوعات مختلف. همانطور که قبلا ذکر شد، بهتر است از مشاوری که مشاوره حرفه ای تری ارائه می دهد کمک بگیرید.

ارائه انواع مشاوره حقوقی مانند مشاوره حقوقی حضوری و غیرحضوری. در طول مشاوره غیرحضوری می توانید به صورت تلفنی یا آنلاین مشاوره کنید. نرخ مشاوره بسته به مدت زمان و موضوع مشاوره متفاوت است.

پرونده های مختصر برای مشاوران حقوقی در برخی از تخصصی ترین حوزه ها با تعیین قیمت بر اساس پیچیدگی و مستندات موجود:

جنایی: این نوع مشاوره گسترده است و به مشاوران واجد شرایط با تجربه در زمینه های مختلف نیاز دارد. از دیگر جرایم می توان به توهین، روابط نامشروع، کلاهبرداری، سرقت، تهدید و غیره اشاره کرد.

وراثت: زمانی که فردی فوت می کند یا پذیرفته می شود، پرونده ای برای تقسیم دارایی در طول زندگی تشکیل می شود. این موارد شامل مالیات بر ارث، اسناد اشتراک متوفی، انحصار مالیات بر ارث و … است.

سوالات و مشکلات خانوادگی: مشاوره در زمینه های ازدواج، طلاق، مرحله قبل از ازدواج، مرحله بعد از ازدواج، مهریه، حضانت فرزند و غیره.

 

هزینه مشاور حقوقی چقدر می باشد؟

مشاوران حقوقی می توانند با استفاده از تجربیات و دانش خود در زمینه مسائل حقوقی چالش های پیش رو را از صفر تا صدها پرونده یا موضوع را به طور جامع اندازه گیری کرده و برنده شوند. بنابراین او باید در چندین موضوع مختلف تخصص داشته باشد. ممکن است برخی از مردم بپرسند که چرا موضوعات زیادی وجود دارد؟ زیرا هر چه مشاور حقوقی حرفه ای تر باشد، تجربه بیشتری در این زمینه دارد. اگر مشاور در این زمینه تخصص ندارد، باید صادق باشد و مشاوره را به دیگران بسپارد. برای تعیین قیمت مشاوره حقوقی ابتدا باید بدانید مشاور حقوقی کیست و چه وظایفی دارد.

 

هزینه مشاور حقوقی آنلاین

مشاور حقوقی فردی است که به قوانین، مقررات و مسائل حقوقی آگاه باشد. این شخص مسئولیت دارد که بتواند فردی با دانش و تجربه حقوقی را بر اساس مسائل و قوانین روز راهنمایی کند. یک مشاور باید بتواند مسائل را با شواهد معتبر و مدارک لازم تجزیه و تحلیل و بررسی کند. یک مشاور حقوقی مجرب می تواند افراد را در زمینه های مختلف راهنمایی کند تا بهترین نتیجه را به دست آورند. اما اگر مسائل و مشکلات حقوقی به افراد بی تجربه یا غیر مشاور سپرده شود، احتمال ضرر مالی و شکست در موضوع زیاد است. ارائه بهترین تصمیمات و مشاوره به مشاور در کلیه موارد از جمله طلاق و جدایی، دعاوی کیفری، مسائل حقوقی و اجتماعی و … بر عهده مشاور حقوقی است. و همیشه تصمیمات صادقانه و مبتنی بر واقعیت بگیرید. 1401 برای مشاوره حقوقی، این هزینه ها ثابت نیست و ممکن است در طول سال متغیر باشد، بنابراین نمی توان قیمت دقیق و کاملی را در رابطه با این نرخ ذکر کرد.

 

هزینه مشاور حقوقی آنلاین

میزان حق الوکاله یک موضوع ثابت است، اما اینطور نیست: هر وکیلی هزینه های خود را متفاوت از سایر وکلا تعیین می کند. و از آنجایی که وکلا ملزم به پرداخت حق تمبر به ازای حق الزحمه حقوقی خود در قراردادهای مالی هستند، هیچ مشکل قانونی برای اخذ بیش از هزینه حقوقی وجود ندارد. در مورد حق الوکاله به یاد داشته باشید که هر پرونده از مراحل مختلفی تشکیل شده است، بهتر است در وکالتنامه هر مرحله حق الوکاله تعیین شود تا از این طریق هم حق الوکاله و هم حق الوکاله تعیین شود. در واقع اگر موکل صرفاً بخواهد که وکیل به طور تخصصی پرونده خود را بررسی کند و نظر دهد، طبق استاندارد حق الزحمه، حق الزحمه وکیل برای مطالعه پرونده بسیار کم است، بنابراین بسته به اینکه میزان حق الوکاله وکیل را جداگانه تعیین می کند. در مورد توافق و قرارداد مهم ترین نکته ای که در مورد حق الوکاله باید به آن توجه کرد این است که هزینه های وکالتی که وکیل دریافت می کند واقعی است و نتیجه نیست، یعنی وکیل موظف است در ازای حق الوکاله، تمام تلاش خود را برای تحقق پرونده موکل انجام دهد. مثلاً ضمانت قرارداد این است که قطعاً وکیل برنده پرونده یا آرای برنده می شود. اگر وکیل چنین قراردادی را با موکل امضا کند، عقد باطل است.

 

هزینه حق الوکاله وکیل

برخی می گویند مشاوره حقوقی امری تخصصی است و سطح تخصصی مشاوران حقوقی طبیعتاً بر نرخ و قیمت مشاوره حقوقی تأثیر مستقیم خواهد داشت. هر کسی که دارای مدرک لیسانس حقوق باشد، پایه این دانش را کسب کرده است و می تواند مشاوره حقوقی ارائه دهد. توجه داشته باشید که برخی موسسات برای مشاوره حقوقی قیمت های پایین تری ارائه می دهند زیرا این مشاوره توسط فارغ التحصیلان حقوق ارائه می شود تا وکلای درجه یک سیستم قضایی. وکیل پایه یک دادگستری علاوه بر داشتن حداقل مدرک لیسانس در رشته حقوق، قبل از اینکه بتواند برای وکیل شدن اقدام کند، باید در آزمون وکالت نیز قبول شود و برای مدت معینی به عنوان وکیل کارآموز خدمت کند. آنچه مسلم است مشاوره حقوقی چنین فردی موثرتر و کارآمدتر خواهد بود. در این صورت، حتی اگر هزینه مشاوره حقوقی بیشتر از استخدام وکیل باشد، مقرون به صرفه تر است.

 

هزینه حق الوکاله وکیل در تهران

هزینه دادرسی در مرحله خارج از دعوا زمانی معادل 1.5 درصد مبلغ درخواستی کمتر از 10 میلیون ریال و 2 درصد مبلغ خواسته در صورت تجاوز از 10 میلیون ریال می باشد. هزینه دادرسی در مرحله تجدیدنظر و تجدیدنظرخواهی از احکام غیبت یا عدم پرداخت 3 درصد ارزش حکم است. برای محکومیت های تا سقف 10 میلیون ریال، هزینه دادرسی 3 درصد ارزش محکومیت به اضافه 4 درصد ارزش مجازات برای مازاد بر آن است. هزینه های مکان و هزینه های وکیل. این هزینه ها به مجموع هزینه های دعوا اضافه می شود که قانونگذار در ماده 519 قانون آیین دادرسی مدنی پیش بینی کرده است. قانون با ذکر خسارات دعوی به این موارد اشاره می کند و می نویسد: «خسارات دعوی شامل هزینه های دعوی و حق الوکاله و سایر هزینه هایی است که مستقیماً به آیین دادرسی مرتبط است و برای اثبات دعوا یا دفاع ضروری است، از قبیل حق الزحمه کارشناسی و هزینه دادرسی.