مشاوره حقوقی ملکی

هزینه وکالت ملکی انلاین

مشاوره حقوقی تلفنی غرب تهران

در مورد هزینه وکالت ملکی مقدار دقیقی وجود ندارد، مقدار آن بستگی به زمان صرف شده برای مشاوره و تجزیه و تحلیل مشکل دارد. مسائلی مانند اخذ حکم تخلیه، مالکیت تجاری، حق الزحمه املاک و انعقاد قراردادهای ملکی همگی هزینه های متفاوتی دارند. شهرت وکیل و موفقیت او در دادگاه های مختلف به طور موثر تعیین کننده حق الزحمه وکیل خواهد بود. برای تهیه اسناد رسمی به یک وکیل نیاز است به طور کلی دعاوی ملکی به سه دسته دعاوی ثبتی، دعاوی مالکیت حقوقی و دعاوی کیفری تقسیم می شود.

هزینه انواع وکالتنامه 1402

به طور خلاصه هر شخص حقیقی یا حقوقی می تواند به دیگران وکالت دهد تا حقوق و تعهدات خود را ایفا کنند. به این وکالت نامه وکالت گفته می شود. وکالت انواع مختلفی دارد. در یک طبقه بندی، پراکسی ها را می توان به پروکسی های مطلق و پروکسی های الزام آور تقسیم کرد. در وکالت مطلق، وکیل صلاحیت رسیدگی به کلیه امور موکل را خواهد داشت، در حالی که در وکالت محدود، وکیل تنها بر اموری که موکل تصمیم می گیرد، اختیار خواهد داشت. نوع دیگر وکالت، وکالت عمومی و وکالت رسمی است. به طور کلی، اسناد رسمی اسنادی هستند که توسط مقامات رسمی تهیه و ضبط می شوند، در حالی که اسناد عادی اسنادی هستند که توسط مقاماتی غیر از مقامات ذیصلاح تهیه می شوند. وکالتنامه نیز در صورتی که توسط سردفتر تنظیم شده باشد وکالتنامه عادی نیست.

 

هزینه ثبت وکالت نامه

دفتر اسناد رسمی برای ثبت وکالت نامه هزینه های اسناد رسمی را طبق استانداردهای تعرفه ای که توسط دستگاه قضایی تعیین می شود دریافت می کند. بر اساس «آگهی تعرفه‌های حق التحریر مؤسسات اسناد رسمی» و اجرای ماده 54 «قانون سردفتری» و مفاد کانون سردفتران و سردفتران اسناد رسمی، نرخ حق‌الامتیاز از وکلای غیر اسناد مالی اخذ می‌شود. طبق اصلاحیه ماده 124 قانون ثبت، کرایه حمل به دو دسته کرایه «بیع یا انتقال» و بار «سایر وکالتنامه» تقسیم می شود.

 

 

انواع دعاوی ملکی

دعاوی ملکی به سه دسته تقسیم می شود:

دعوی اموال حقوقی: دعوی مالکیت حقوقی به نوعی از دعوی گفته می شود که در آن جرمی صورت نگرفته و قابل مجازات نخواهد بود. این اختلافات عمدتاً به دلیل عدم درک مسائل مربوط به املاک و مستغلات است.

دعوای مدنی کیفری: دعوای مدنی کیفری، محاکمه ای است که با ارتکاب جرم و در نظر گرفتن مجازات مجرم به وجود می آید. خیانت در امانت، سلب تصرف عدوانی، خرید و فروش غیرقانونی اموال دولتی، جعل اسناد ملکی برای ارتکاب کلاهبرداری، انتقال منافع ملکی به غیر و غیره. همگی دعاوی کیفری در مورد اموال هستند.

دعوای ثبت شده املاک: دعوای ثبت شده املاک یک دعوای حقوقی املاک است که در حوزه امور ثبتی رخ می دهد. اقدامات ثبت شده املاک شامل ابطال اسناد ملکی معارض، ابطال اسناد رسمی، ابطال مالکیت و ابطال اداری ثبت ملک می باشد.

 

هزینه وکالت ملکی چقدر است؟

در صورت اختلاف نظر در موضوع ملکی، باید با یک وکیل متخصص در حقوق املاک تماس بگیرید تا در دادگاه تقاضای فروش مالکیت مشترک را بدهید. برای این کار ابتدا یکی از طرفین باید تقاضای جدایی و افراز را به دفتر دادگاه تقدیم کند و سپس به دادگاه تقاضای تفکیک نماید. در صورتی که اداره ثبت آن را غیرقابل صلاحیت تشخیص دهد، در این صورت می توان ملک را از طریق دادگاه به فروش رساند. در این موارد حق الزحمه وکیل ملکی بر اساس تجربه و نوع اختلاف تعیین می شود.

 

وکیل ملکی در خصوص تقسیم اموال در زمان طلاق

 

مرحله دعواگاهی اوقات شما و همسرتان با هم ملکی می خرید و بعد از جدایی، یکی از شما قصد دارد خانه را به قیمتی غیرعادی بفروشد. همچنین ممکن است دارایی متعلق به چند ورثه دیگر به ارث رسیده باشد و در این زمینه مشکلاتی پیش بیاید. در این صورت با توجه به اینکه ملک غیر تقسیم یا مشاع است، تصمیم به فروش ملک باید با اتفاق آراء مالکان اتخاذ شود. شما می توانید یک وکیل برای نمایندگی در هنگام فروش ملک خود استخدام کنید.

 

هزینه وکالت ملکی انلاین

لازم به ذکر است که هزینه هر مرحله به صورت جداگانه تعیین خواهد شد. اگر موضوع در مراحل اولیه رسیدگی باشد و تصمیم گیری شده باشد، موکل فقط هزینه مرحله اول را پرداخت خواهد کرد. به این ترتیب اگر در مقطعی پرونده به نتیجه برسد، حق الوکاله ملکی بر اساس آن مرحله مشخص می شود و موکل هیچ تعهدی برای پرداخت مرحله بعدی نخواهد داشت. البته حق الوکاله در هر مرحله بستگی به زمانی دارد که وکیل برای آن صرف می کند و این زمان با توافق وکیل و موکل تعیین می شود.