مشاوره حقوقی ملکی

هزینه وکالت ملکی تهران

مشاوره حقوقی تلفنی رایگان

 

 

میزان حق الزحمه اسناد انتقال مالکیت هنگام خرید یا فروش خودرو یا حق تکثیر وسایل نقلیه محاسبه می شود. سردفتر اسناد رسمی کلیه مبالغ مشمول این نرخ را از طریق شبکه بانکی و سامانه پرداخت الکترونیکی داخل دفتر وصول می کند. در صورتی که اصیل فاقد تمکن مالی باشد، سردفتر موظف به ثبت رایگان سند مشروط به تصویب دستور سردفتران می باشد. همچنین لازم به ذکر است هزینه های ثبت نام، مالیات بر ارزش افزوده، هزینه صدور الکترونیکی و نیم درصد اضافه بها در نرخ حق امتیاز دفتر اسناد رسمی لحاظ می شود.

 

هزینه وکالت ملکی چقدر است؟

به طور کلی، حرفه وکالت در ایران زمینه های تخصصی مشخصی ندارد. وکلا بر اساس دانش و تجربه ای که در پرونده های مشابه به دست آورده اند، پرونده ها را نمایندگی می کنند. وکلای ملکی وکلای پایه یک دادگستری نیز هستند که در زمینه دعاوی ملکی از قبیل تنظیم اسناد رسمی، تخلیه و … تجربه و تخصص بیشتری دارند و به بسیاری از پرونده های مشابه رسیدگی کرده اند. هزینه یک وکیل ملکی به عوامل مختلفی بستگی دارد. باید مشخص شود که پرونده ملکی، مالی یا غیرمالی است.

آیا هزینه های وکیل ملکی از قبل پرداخت می شود؟

هزینه های وکالت معمولاً به صورت مرحله ای پرداخت می شود. به طور کلی، هر دعوای ملکی به سه مرحله تقسیم می شود و هزینه های وکالت بسته به مرحله ای که وکیل نمایندگی می کند متفاوت است. این مراحل شامل مرحله اول، مرحله تجدیدنظر و مرحله دعوا می باشد. هزینه های وکالت در هر مرحله به صورت جداگانه تعیین و پرداخت می شود. البته هزینه های مشاوره به صورت جداگانه تعیین و پرداخت می شود.

 

حق الوکاله وکالت ملکی

امروزه قوانین املاک و مستغلات بسیار گسترده و پیچیده شده است. ناآگاهی مردم هنگام امضای قراردادها، مانند قراردادهای اجاره با شرایط تملک و قوانین مهلت، منجر به افزایش تعداد دعاوی ملکی نسبت به گذشته شده است. بنابراین مردم برای حل مشکلات خود بیش از هر زمان دیگری به وکیل املاک نیاز دارند. بهتر است افراد هنگام عقد قرارداد با یک وکیل مشورت کنند تا در حضور وکیل از اختلافات جلوگیری کنند و حقوق خود را درک کنند. وکلا باید در این مرحله به طور کامل به مردم اطلاع دهند. با پرداخت وکالت، طرفین قرارداد می توانند از تخصص وی در این زمینه بهره مند شوند و قرارداد صحیح ملکی را امضا کنند تا به هیچ یک از طرفین آسیب نرسد و اختلافات ثانویه پیش نیاید.

 

هزینه وکالت ملکی تهران

اگر شخصی بدون اجازه به اموال شما تجاوز کرد یا آن را مصادره کرد، می توانید آن شخص را از ملک خارج کنید و برای خسارتی که به ملک وارد کرده است بخواهید. البته این روند ساده نیست و بهتر است یک وکیل ملکی مشاوره موثری در مورد رفع آن به شما ارائه دهد. اگر ملک شما دارای سند باشد، وکیل مراحل کمتری را طی می کند و هزینه های وکالت کمتری را دریافت می کند، اما اگر نیاز به اثبات مالکیت دارید، باید مراحل بیشتری را دنبال کنید. وکلا باید از تجربیات خود برای یافتن راه دیگری برای طرح دعوی استفاده کنند. این چیزهای کوچک ممکن است سال ها برای شما هزینه داشته باشد، اما با مشاوره یک وکیل حرفه ای می توان در مدت زمان کوتاهی وضعیت را اصلاح کرد.

 

هزینه وکالت ملکی در تهران

اختلافات املاک شامل مواردی است که شامل املاک و مستغلات مانند املاک و زمین می شود. در این دادرسی ممکن است یکی از طرفین مالک اموال دیگری باشد و یا ممکن است شخصی فروش ملک را در مالکیت مشترک درخواست کند. وکیل ملکی در کلیه امور ملکی آگاه است و با توجه به دانش و تجربه خود پیشنهاد محکمی را به دادگاه ارائه می دهد. هزینه های وکیل املاک و مستغلات به تجربه، موفقیت و دامنه پرونده بستگی دارد. پرونده های املاک به سه مرحله رسیدگی بدوی، تجدید نظر و دعوا تقسیم می شود. استانداردهای قیمت گذاری در هر مرحله متفاوت است و هزینه های وکالت تا مرحله نهایی پرداخت می شود.

 

هزینه وکیل ملکی تهران

همچنین بر اساس این اطلاعیه، هزینه‌های دفتر اسناد رسمی، بهای اسناد، سپرده‌ها و هزینه‌های پستی به طور مساوی به عهده طرفین می‌باشد، مگر اینکه به نحو دیگری توافق شده باشد یا یکی از طرفین تمام هزینه‌ها را بپردازد. در صورت وجود بیش از دو نفر مقید به سند، هر یک از آنها مبلغ یکصد هزار تومان به کپی رایت سند اضافه می کند. ضمناً در صورتی که سند بیش از یک صفحه باشد حق تکثیر سند به ازای هر صفحه اضافی یکصد هزار ریال افزایش می یابد.