مشاوره حقوقي, مشاوره حقوقی کیفری

هزینه وکالت کیفری انلاین

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته

 

اکنون به برخی از این جرایم کیفری می پردازیم و در مورد هزینه های وکالت به شما می گوییم تا تصوری نسبی از هزینه های وکالت برای یک وکیل جنایی داشته باشید. قبل از پرداختن به حق الوکاله مربوط به جرم ارائه شده، باید این موضوع را مطرح کنیم که تعیین میزان حق الوکاله مربوط به انعقاد هر نوع قرار عدم تعقیب وکیل و موکل است، یعنی تخلف، امکان پذیر است. که وکیل کیفری میزان حق الوکاله بیشتر یا کمتر از میزان تعیین شده باشد. مبالغی که در زیر می پردازیم هزینه های حقوقی وکیل کیفری است که ممکن است بیشتر یا کمتر باشد.

این جرایم عبارتند از:

جرائم جنایی مستوجب خودکشی (قتل)، اعدام.

مجازات جرایم جنایی حبس ابد است.

جرایم کیفری مستوجب مجازات درجه یک تا سه است.

جرایمی که مجازات آن قطع عضو است.

جرایم سیاسی و روزنامه نگاری.

بنابراین برای جرائم کیفری که مجازات آنها اعدام یا حبس ابد است، میزان حق الزحمه وکلای کیفری حداقل 50 میلیون ریال تا 2 میلیارد ریال است. تعیین خاص حق الوکاله کیفری به پیچیدگی پرونده و اختلاف بستگی دارد. با مدت زمان متفاوت است.

 

هزینه وکالت کیفری انلاین

 

طبق قوانین ایران جرائم در صلاحیت دادگاه انقلاب عبارتند از: کلیه جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی، محاربه، فساد ارضی، توهین به ولی فقیه، تبانی علیه نظام جمهوری اسلامی، جاسوسی و در نهایت کلیه جرایم مرتبط با قاچاق و مواد مخدر. برای آشنایی بیشتر با جرایم مواد مخدر و مصادیق آن، به وکیل مواد مخدر مراجعه کنید. برای جرایم مخاطره آمیز امنیت ملی و خارجی، جنگ، فساد و سایر جرایم، به دلیل حساسیت زیاد، ممکن است متهم به اعدام محکوم شود، لذا تعیین وکیل جنایی بسیار مهم و ضروری است.  با توجه به اهمیت بالای این موارد، هزینه های حقوقی در اینجا بین حداقل 50 میلیون ریال تا 2 میلیارد ریال متغیر است. به اتهام توهین به مقام معظم رهبری، هزینه حقوقی آنان حداقل 10 تا 500 میلیون ریال است. هزینه های وکیل جنایی هزینه هایی است که باید برای کارهایی که وکیل شما برای تکمیل پرونده حقوقی و کیفری شما انجام می دهد بپردازید. این نرخ میزان حق الوکاله در پرونده کیفری را تعیین می کند و در قرارداد با وکیل مربوطه لحاظ می شود.

 

هزینه وکالت کیفری انلاین

اگر وکیلی را در شهر خود برای رسیدگی به پرونده ای در شهر دیگری استخدام می کنید، مطمئناً مسئولیت هرگونه هزینه وکالت کیفری مرتبط با آن سفر را بر عهده خواهید داشت.

 

 حق الوکاله وکالت کیفری چیست؟

در طول رسیدگی به پرونده، شما باید کلیه هزینه های حقوقی پرونده کیفری را به وکیل پرداخت کنید. اما در صورت محکومیت نهایی متهم می توانید بر اساس میزان تعرفه تعیین شده از متهم بخواهید هزینه را بپردازد و متهم باید هزینه را بر اساس نظر دادگاه بپردازد. وکلای دارای مدرک کارشناسی ارشد می توانند تا 5% از مبلغ پایه را دریافت کنند. وکلای دارای مدرک دکترا می توانند تا 10 درصد از مبلغ پایه را دریافت کنند.

حق الوکاله وکالت کیفری چقدر است؟

در دعاوی غیرمالی هیچگونه الزام قانونی برای اطلاع از غیرمالی بودن یا تعیین بهای دعوی وجود ندارد و در دعاوی کیفری نیز دادگاه میزان حق الوکاله و خسارات ـ سود خواسته محکوم له را تعیین می کند. شخص شخصی که در اینجا ذکر شده است، از جمله شاکی یا خوانده یا حق الوکاله که توسط دادگاه تعیین می شود:

در دعاوی خانوادگی مانند طلاق و طلاق یا دعاوی مالی ناشی از نکاح و طلاق و همچنین دعاوی در امور گمرکی حداقل 300000 ریال و حداکثر 400000000 ریال. میزان حق الوکاله وکلای اداری در محاکم و خدمات ثبتی حداکثر تا 2 درصد مواردی که محکومیت یا اعدام در آن انجام شده یا متناسب با اقدام وکیل تعیین می شود. در هر صورت 500000000 ریال. تخلف نمی کند در سایر رسیدگی ها دادگاه صلاحیت تعیین میزان حق الوکاله یا حق الوکاله را دارد.