مشاوره حقوقی شرکت ها

وکیل تجاری فوری

مشاوره حقوقی

وکیل تجاری فوری

 

 

وکیل در حقوق شرکت های تجاری به پرونده های شرکت های سهامی رسیدگی می کند. اگرچه وکلای شرکت در همه انواع امور حقوقی دخیل هستند، اما آمار نشان می دهد که وکلای شرکتی در پرونده های شرکت های تجاری بسیار بیشتر در دادگاه حضور می یابند. شرکت سهامی شرکتی را تعیین می کند که سرمایه آن متشکل از سهام است و سهامداران آن تا سقف مبلغ اسمی سهامی که دارند مسئول هستند. شرکت سهامی شرکت تجاری محسوب می شود حتی اگر قسمت عمده فعالیت آن تجاری نباشد. در شرکت سهامی تعداد شرکا نباید از سه نفر کمتر باشد. دو نوع شرکت وجود دارد: شرکت هایی که موسس آنها بخشی از سرمایه شرکت را از طریق فروش سهام به عموم مشارکت می دهد. این شرکت ها را شرکت های سهامی می گویند. شرکتی که تمام سرمایه در زمان ایجاد آن منحصراً توسط مؤسس تأمین می شود. این شرکت ها را شرکت های سهامی خاص می نامند.

 

وکیل تجاری تلفنی

 

اما بخش حقوق جزا بر این بحث تمرکز دارد که چه نوع رفتاری جرم محسوب می شود، چگونه آن جرم ثابت می شود و چه مجازاتی باید تعیین شود. همچنین در این قانون اجرای احکام نیز پیش بینی شده است. مشکل اصلی و اهمیت این بخش از قانون که می تواند بر کار وکلای کیفری تأثیر بگذارد این است که این بخش از قانون قابلیت تأثیرگذاری بر جان، جان یا مال افراد را دارد. این موضوع بر اهمیت کار وکلایی مانند وکلای حوادث می افزاید. نکته حائز اهمیت این است که وکلای حقوقی مانند وکلای شرکت های تجاری قادر به شروع رسیدگی کیفری و گزارش جرم نخواهند بود.

وکیل تجاری حضوری

حضور وکیل تجاری در شرکت اجباری نیست، اما وجود وکیل تجاری در شرکت شما بسیار مهم است. به عنوان بخش مهمی از سیستم حقوقی، وکلای تجاری دارای تخصص و تجربه ارزشمندی هستند که کسب و کارها هنگام رسیدگی به امور حقوقی پیچیده به آن نیاز دارند. وکلای تجاری عنصر مهمی در دنیای تجارت و مدیریت کسب و کار محسوب می شوند. آنها در تمام جنبه های حقوقی یک تجارت، از جمله معاملات تجاری و بین المللی، ورشکستگی، اسناد تجاری، تنظیم قرارداد و حتی اختلافات بین تجارت و شرکای آن تخصص دارند. درگیر شدن با خدمات یک وکیل تجاری می تواند به شما کمک کند تا در دنیای پیچیده و اغلب گیج کننده حقوق شرکت ها حرکت کنید و در عین حال خطرات قانونی و مالی را به حداقل برسانید.

وکیل تجاری فوری

 

وکیلی که وکالت یک شرکت تجاری در یک دعوا را به عهده می گیرد، باید با قوانین تجارت و تحولات آن آشنا باشد و درک کاملی از رویه های رسیدگی به اختلافات تجاری داشته باشد. لازم به ذکر است که مرسوم است که برخی از وکلا به دلیل داشتن تخصص در امور شرکتی و تجاری، وکیل شرکتی و تجاری نامیده می شوند. شرکت های حقوقی و تجاری با توجه به ماهیت و قوانین ثبت شرکت باید نسبت به ثبت شرکت اقدام کنند. این مراحل، در عین حال که در ظاهر واضح و قانونی است، می‌تواند پیچیدگی‌ها و چالش‌های زیادی را در عمل به همراه داشته باشد که تنها توسط متخصصان و افراد آگاه (مانند وکلای شرکت‌ها و اصحاب دعوی تجاری) به درستی قابل رسیدگی است.

 

وکیل تجاری فوری

بنابراین در عقد وکالت طرفین می توانند هر مبلغ یا وجهی را که توافق کنند به عنوان حق الوکاله تلقی کنند و منع قانونی ندارد. اما در مواردی دیده ایم که به هر دلیلی در قرارداد وکالت و قرارداد بین وکیل و موکل به طور واضح حق الوکاله پیش بینی نشده است و طرفین نیز میزان حق الوکاله را پیش بینی نکرده اند. طبق ماده 677 قانون مدنی: «اگر در وکالتنامه مجانی یا غیرمجاز بودن آن قید نشده باشد، مفروض است. » در این صورت قانونگذار برای جلوگیری از بروز مشکلات و اختلافات احتمالی، استانداردهای قیمت گذاری فیش های حقوقی را تعیین کرده است. در غیر این صورت حق الزحمه مشاوره و هزینه ایاب و ذهاب طبق ماده 9 قانون حق الزحمه وکلا توسط وکلا محاسبه می شود.