مشاوره حقوقي

وکیل حقوقی اینترنتی

مشاوره حقوقی

وکیل حقوقی اینترنتی

 

 

وکیل وکالت شخصی را در امور حقوقی و بر اساس قراردادی به نام وکالت می کند. میزان اختیارات وکیل به موکل خود مشخص و در قرارداد یا وکالت مشخص می شود. وکیل هم نماینده یک شخص است و هم واسطه او در چارچوب اختیارات او عمل می کند. زمانی که موکل و وکیل او وکالت نامه امضا می کنند، مسئولیت هر یک از طرفین به وضوح مشخص می شود. قبلاً گفتیم: وظیفه وکیل حفظ حقوق موکلان و نمایندگان و واسطه های آنان در همه امور است. اما موکل در مورد وکالت نیز نسبت به وکیل خود تعهدی دارد و باید به وکالت نامه عمل کند. وکالتنامه ای که بین آنها منعقد می شود یکی از رایج ترین و مؤثرترین قراردادها در همه جوامع و افکار اجتماعی است. بنابراین ایجاد وکالت اولین گام در هر فعالیت حقوقی بین وکیل و موکل است. اکنون که مفهوم وکیل را شناختیم، بیایید نگاهی دقیق تر به انواع وکیل بیندازیم.

وکیل حقوقی اینترنتی

همچنین مهم است که وکیل مناسب برای موقعیت خاص خود پیدا کنید. به همین دلیل، باید وقت بگذارید و با یک وکیل مجرب مشورت کنید. علاوه بر این، قبل از تصمیم به استخدام یک وکیل، باید با یک وکیل ملاقات کنید و درک کاملی از قانون و مسائل حقوقی کسب کنید.

 

وکیلی حقوقی کیست؟

مشاوره حقوقی وکیل وظیفه دارد به موکلان خود در مورد مسائل حقوقی مشاوره دهد. مسئولیت اصلی مشاور حقوقی ارائه مشاوره و راهنمایی در مورد مسائل حقوقی است. مشاوره حقوقی بر اساس شواهد موجود، موکل را راهنمایی می کند که حتی در صورت عدم اقدام، از بروز مشکلات حقوقی جلوگیری کند و در صورت بروز مشکل، بهترین راه حل را برای رسیدن به نتیجه مناسب توصیه می کند.

 

با یک وکیل مشورت کنید

همانطور که در قسمت قبل توضیح دادیم، هر وکیل دارای تخصص خاصی است و فعالیت های حرفه ای آنها بر این تخصص متمرکز است. وکلای شرکتی، وکلای خانواده، وکلای مهاجرت، وکلای مدنی، وکلای جنایی، و وکلای چک و سفته هر کدام حوزه های کاری متفاوتی دارند. ابتدا باید حوزه مشاوره حقوقی مورد نیاز خود را مشخص کنید و سپس می توانید وکیل متخصص در آن زمینه را انتخاب کنید. البته لازم به ذکر است که در کشور ما برخلاف کشورهای خارجی که هر وکیل در رشته تخصصی خاصی فعالیت می کند، وکلا به طور رسمی بر اساس رشته های حرفه ای طبقه بندی نمی شوند. در مقابل، هر کدام با توجه به مصالح و توانمندی های خود، فعالیت خود را بر روی بخش خاصی از مشکل حقوقی متمرکز می کنند که البته جنبه رسمی و قانونی ندارد و در معرض تغییر است. این بدان معناست که یک وکیل می تواند به شما در مورد تمام مسائل حقوقی مشاوره دهد. اما برای دریافت مشاوره تخصصی در مورد یک موضوع خاص می توانید وکیلی را انتخاب کنید که در آن زمینه فعالیت بیشتری داشته باشد.

 

وکیل حقوقی اینترنتی

توجه به این نکته ضروری است که وکیل به نام و از جانب موکل با اشخاص ثالث ارتباط و معامله دارد. بنابراین تا زمانی که خود وکیل از اختیارات مندرج در وکالت نامه تجاوز نکند، هیچ تعهدی در قبال اشخاص ثالث به عهده نمی گیرد. با این حال، هنگامی که وکیل اعمالی را از طرف موکل خارج از حدود اختیارات خود انجام می دهد، این اعمال طبق قانون محتاطانه است و فقط با اجازه موکل معتبر است. بدون اجازه موکل، این اقدامات باطل است و وکلایی که فراتر از اختیارات خود عمل کنند، مسئول جبران خسارات احتمالی موکل و اشخاص ثالث خواهند بود. همانطور که گفتیم اولین وظیفه وکیل نسبت به موکل خود است. در زیر به بررسی حدود این تعهد و مصادیق آن می پردازیم.

 

وکیل حقوقی اینترنتی

 

اهمیت کار وکیل در جلوگیری از مشکلات غیرمنتظره حقوقی، تبیین حقوق و تعهدات موکل و تدوین راهبردهای حقوقی مناسب برای دستیابی به نتایج مطلوب است. در این مقاله یاد گرفتم که وکیل کیست، شغل وکالت چیست و در چه زمینه ای فعالیت می کند. وکلا نه تنها به ارائه مشاوره حقوقی می پردازند بلکه به کلیه پرونده های مرتبط با مسائل حقوقی رسیدگی می کنند و با بهترین راه حل به بهترین نتیجه ممکن دست می یابند. ما می دانیم وکلایی که مشاوره حقوقی ارائه می دهند و چقدر از مشاوره حقوقی به طور مؤثر استفاده می شود. مسائل حقوقی بسیار گسترده است و قبل از شروع هر فعالیت و انجام هر کاری یادتان باشد همیشه با یک وکیل مشورت کنید تا گرفتار سوالات و مشکلات حقوقی نشوید. اگر به هر دلیلی درگیر یک موضوع حقوقی هستید، اولین فردی که باید به آن مراجعه کنید یک وکیل است و کار را به یکی از همکاران محول کنید تا به نتیجه مطلوب برسید.