مشاوره حقوقي

وکیل حقوقی در شرق تهران

مشاوره حقوقی تلفنی در تهران

وکیل حقوقی در شرق تهران

 

 

مشاوران حقوقی با دانش و تسلط بر قوانین و اصول حقوقی می توانند به ادارات دولتی، سازمان ها و شرکت های خصوصی در زمینه حقوقی مشاوره و کمک کنند. مدیران یک شرکت با کمک مشاوران می توانند بر اساس وظایف و مسئولیت های خود تصمیمات صحیح و منطقی تری اتخاذ کنند، زیرا در میان تصمیمات متعدد مدیران اجرایی، اگر قوانین حاکم بر قانون را درک نکنند، در معرض آسیب های مادی قرار می گیرند. و صدمات جبران ناپذیر تلفات روحی در این زمینه استفاده از مشاوره حقوقی و قراردادهای مشاوره مطرح می شود. در ایران، وکالت علاوه بر دریافت آموزش های دانشگاهی مرتبط، مستلزم اخذ مجوزهای لازم و گذراندن موفقیت آمیز دوره کارآموزی وکالت نیز می باشد.

وکیل حقوقی در شرق تهران

بررسی این دو مفهوم و بیان آنها برای سوالات مربوط به مشاوران حقوقی حائز اهمیت است. زیرا وقتی در تعریف وکیل می گوییم مدافع حقوق است، حقوق به چه معناست و انواع حقوق چیست. بنابراین مهم است که همه بدانند حقوقشان در جامعه چیست. حقوق او به عنوان عضوی از جامعه و در رابطه با حکومت و حاکمیت ملی، حقوق تک تک افراد جامعه است. اگرچه بسیاری از وکلا به امور معاملاتی رسیدگی می کنند یا اصلاً دعوی نمی کنند. موارد معاملاتی شامل وظایفی مانند کمک به مذاکره برای یک قرارداد، فروش یک تجارت یا معامله املاک و مستغلات است. یک وکیل باید بتواند تمام مراحل قانونی را با موفقیت انجام دهد. دلیلش هم این است که در دادگاه اتفاقات زیادی می افتد. برای مثال، قاضی ممکن است مفاهیم حقوقی یا قواعد عدالت را مطالعه کند. یک وکیل باتجربه می تواند دفاع خوبی را در جریان دعوا به شما ارائه دهد.

 

وکیل حقوقی در شرق تهران

 

پس از رضایت طرفین از شرایط مندرج در قرارداد، قرارداد با حضور وکلا امضا و نهایی می شود. در این صورت هر گاه مشکل حقوقی پیش بیاید وکیل می تواند طبق قانون با توجه به مفاد قرارداد و نظر طرفین مشکل را حل کند. این امر زمانی آسان است که قرارداد به طور قانونی تحت نظارت و کنترل یک وکیل باشد.

وکیل چه وظایفی دارد؟

اولین قدم برای درک تفاوت بین وکیل و مشاور حقوقی، درک آنچه که یک وکیل انجام می دهد است. همه وکلا معمولاً دارای تعدادی مسئولیت اصلی و مهم هستند، از جمله:

  1. مشاوره دادن به مراجعین در امور (حقوقی و کیفری)
  2. تهیه پروژه ها و قراردادهای درج در پرونده ها و رسیدگی به مسائل حقوقی و قضایی محول شده توسط کارفرما.
  3. وکالت موکلان خود را در دادگاه و دفاع از آنها
  4. شرکت در جلسات و مذاکرات برای کسب اطلاعات بیشتر، بررسی بیشتر پرونده یا ارائه توضیحات یا توجیهات و مستندات به ذینفع.
  5. جمع آوری و حفظ سوابق و اسناد مربوط به پرونده برای ارائه به دادگاه برای دفاع از موکلان
  6. ارائه اسناد و مدارک در دادگاه و دفاع از موکلان
  7. از دانش رویه های دادگاه برای تجزیه و تحلیل نتایج پرونده استفاده کنید

وکیل حقوقی

وکیل شخصی است که دارای اختیار قانونی برای وکالت موکل خود در کلیه امور حقوقی در مراجع قضایی و غیر قضایی است. تعیین میزان اختیارات وکیل بر عهده موکل است. در واقع تعیین حدود اختیارات وکالت به عهده شما خواهد بود. وی نماینده شما در مراجع قضایی و غیر قضایی است و در حد توان به وظایف خود عمل می کند.

 

وکیل حقوقی برای چک

یکی از مهم ترین اسناد تجاری از نظر قانونی چک است. چک برگشتی یا برگشتی چکی است به مبلغی کمتر از موجودی موجود در حساب چک نویس. در این صورت بانک مربوطه گواهی عدم پرداخت یا رد چک صادر می کند. دارنده چک می تواند از دستگاه خدمات قضایی درخواست اجرای قضایی و استرداد وجه چک را بخواهد. نکته حائز اهمیت این است که طبق اصلاحیه قانون صدور چک، فردی که چکش برگشت خورده است نمی تواند در هیچ بانکی حساب جدیدی افتتاح کند. همچنین حساب های شخصی در تمامی بانک ها مسدود می شود و تسهیلات بانکی ارائه نمی شود.

وکیل حقوقی شرکت

انواع دیگر دعاوی حقوقی شامل دعاوی تجاری و سوابق قانونی آنها می شود. دعاوی شرکتی یکی از انواع اختلافات تخصصی و پیچیده در حوزه دعاوی تجاری است که حل و فصل آن نیازمند تخصص و دانش بالایی در زمینه های حقوقی و حقوقی تجارت است. یک وکیل باید با قانون و کاربرد آن در حوزه تجاری آشنایی کامل داشته باشد و بتواند لوایح مختلف مربوط به امور شرکتی را تنظیم کند.

وکیل دعاوی

یک وکیل محاکمه باید قویاً از موضع شما در دعوی حمایت کند. یک وکیل محاکمه باید بتواند مسائل حقوقی مرتبط با وضعیت شما را شناسایی کند. آنها از موضع شما بر اساس مسائل حقوقی ناشی از حقایق پرونده شما و قوانین منطقه شما دفاع خواهند کرد. وکیل دادگستری شما در تمام ارتباطات با وکیل مخالف، بهترین منافع شما را در دل خواهد داشت. آنها همچنین این کار را هنگام بررسی پرونده با شاهدان کلیدی و هرگونه موضوع کشفی که در دادگاه مطرح می شود، انجام می دهند.

 

 

انواع تخصص وکالت

در بسیاری از اسناد حقوقی و امور دادگاهی به استخدام وکلای متخصص در این امور اشاره شده است. وکیل متخصص بودن به چه معناست؟ چه نوع وکیلی را می توان وکیل متخصص دانست؟ وکیل کسی است که دانش حقوقی و مهارت بیان قانون را داشته باشد. اما به وکلایی که در یک موضوع خاص و همچنین سایر امور حقوقی و قضایی تجربه بیشتری دارند، وکلای متخصص در این امور گفته می شود.