مشاوره حقوقي

وکیل حقوقی در غرب تهران

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته

وکیل حقوقی در غرب تهران

 

وکیل یا نماینده شخصی است که طبق یک قرارداد اختیاری برای انجام کاری از طرف شخص دیگری (حقوقی یا حقیقی) منصوب می شود. وکلا به موکلین مشاوره حقوقی می دهند و در محاکم و مراجع قضایی برای حفظ حقوق آنها طبق قانون وکالت می کنند. وکلا عناوین مختلفی دارند که در ادامه به آنها می پردازیم.

 

وکیل دعاوی حقوقی چیست؟

دادخواهی ابزار ارزشمندی است که می توان از آن برای دستیابی به نتیجه مطلوب طبق قانون استفاده کرد، اما همچنین می تواند استرس زا و پرهزینه باشد. قرارداد با مدت محدود به قراردادی اطلاق می‌شود که تحت شرایط قانونی خاص امضا می‌شود و قانون شرایطی از قبیل مبایعه نامه، اجاره نامه، صلح و غیره را تعیین می‌کند. با این حال، در یک قرارداد دائم، تمام شروط قرارداد با قصد طرفین قرارداد منطبق است. ، قرارداد با مفاد قانونی مطابقت ندارد. قرارداد شکل گرفت. این نوع قرارداد را قرارداد دائمی می نامند و شرایط پردازش نیز بسته به شرایط قرارداد متفاوت است.

وکیل حقوقی در غرب تهران

در تمام موارد اعم از اینکه قرارداد برای مدت معین باشد یا غیر معین، هنگام عقد قرارداد باید وکیل حضور داشته باشد. از آنجایی که وکیل به امور قرارداد آشنایی کاملی دارد، تمامی نکات مربوط به قرارداد را در نظر می گیرد و پس از مشخص شدن کامل قرارداد، بررسی جامعی در قرارداد انجام می دهد و نظر می دهد. وی پس از بررسی قرارداد و شرایط، تمامی جوانب حقوقی را برای طرفین تشریح و تعهدات خود را هنگام امضای قرارداد به آنها اعلام کرد. وکیل دادگستری وکیلی است که پس از طرح دعوی در دادگاه از شما دفاع می کند. آنها همچنین نماینده افرادی هستند که پس از دستگیری با اتهامات جنایی روبرو می شوند.

وکیل املاک

مسائل و اختلافات املاک و مستغلات از جمله مواردی است که اغلب در دادگاه مطرح می شود. یکی از مشکلاتی که وکلا با آن مواجه هستند، مسائل مربوط به املاک و اختلافات مربوط به آن است. دعوای ملکی انواع مختلفی دارد و وکلای مرکزی صدارت با تمامی دعاوی حقوقی و ملکی آشنا بوده و به امور مربوطه رسیدگی می کنند.

تفاوت وکلای حقوقی با وکلای کیفری

تفاوت وکیل دادگستری و وکیل کیفری را می توان به سادگی گفت که یک وکیل حقوقی به امور حقوقی مانند حقوق خانواده، امور شرکتی، امور گمرکی و مواردی از این دست در دادگاه رسیدگی می کند. اما حوزه فعالیت وکلای کیفری شامل جرایم مختلفی از جمله سرقت، کلاهبرداری، قتل، تجاوز جنسی و … می باشد. وکیل دادگستری چیزی فراتر از رفتن به دادگاه است. این وکلا باید با قواعد و قوانین آیین دادرسی مدنی و کیفری حوزه قضایی محل فعالیت خود آشنا باشند.

وکیل حقوقی چه وظایفی دارد؟

در مطالب فوق اشاره کردیم که یکی از حقوق افراد جامعه مربوط به حقوق عمومی است، حقوق عمومی مربوط به حقوق مردم نسبت به دولت و کارگزاران آن و بالعکس به حقوق دولت و کارگزاران آن نسبت به دولت است. مردم. مطابق اصل 173 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، به منظور رسیدگی به اعتراضات و شکایات شهروندان جامعه، رسیدگی به شکایات از واحدها، مأموران یا مقررات دولتی و احقاق حقوق آنها، دادگاهی به نام «قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران» تشکیل می‌شود. ایران” تاسیس شد. دادگاه های ملی تاسیس شد. وکلای دادگستری طبق قانون دارای اختیارات و محدودیت های خاصی هستند. وظیفه اصلی این دادگاه رسیدگی به شکایات مردم است. برای اطلاعات بیشتر در مورد وکلای دادگستری به تعاریف موجود در وبسایت مراجعه کنید.

 

وکیل حقوقی در غرب تهران

 

شاید کسی قانون و زبان حقوقی را بداند یا قانون اساسی را بداند زیرا در آن زمینه بیشتر مطالعه کرده است یا به این دلیل که اغلب شامل مسائل قضایی می شود. اما زمانی که برای مشکلات مختلف زندگیش مستحق بهبودی و پیگرد قانونی نیست. بنابراین حضور وکیل نیز در اینجا ضروری است. رسیدگی های دادگاه گاهی می تواند پیچیده و طولانی باشد، گاهی اوقات نیاز به آگاهی از دادگاه ها و کارکنان آنها برای انجام دادرسی دارد. بار دیگر نیاز به وکیل بیش از هر زمان دیگری است. بنابراین، برای پاسخ به این سوال: چرا ما به وکیل نیاز داریم؟ باید گفت که به یک وکیل نیازمندیم زیرا دانش و مهارت های حقوقی او ما را در احقاق حق یاری می کند.

 

وکیل حقوقی در غرب تهران

 

آنها همچنین باید بتوانند قانون را بر حقایق اعمال کنند تا نقاط قوت و ضعف پرونده شما را درک کنند. اختلاف نظر بین یک وکیل در مورد یک موضوع خاص به طور کلی به این معنی نیست که یکی از وکلا فاقد مهارت و دانش است.

 

وکیل خانواده

معنای وکیل خانواده وسیعتر از نام آن است، به کلیه وکلایی که در امور مختلف از حقوق موکل خود دفاع می کنند و در امور مختلف خانواده تسلط دارند، وکیل خانواده نامیده می شوند.

 

وکلای مهاجرت

با افزایش مهاجرت، نیاز به وکلای مهاجرت بیشتر از همیشه است. یک وکیل با دانش حقوقی قابل قبول و کافی در مورد مسائل مهاجرت و شهروندی و مدافع حقوق مهاجران در کشور مقصد و اقامت باید در امور مهاجرت از منظر قانونی تخصص داشته باشد.